Skocz do zawartości

juber

Forumowicz
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez juber

  1. Koledzy chcę wstawić zawór czwórdrożny lub trójdrożny do swojej instalacji przy zmianie pieca . Nie wiem jaki ,jakiej firmy ,o jakim przekroju ,oraz w jakim miejscu .Naprowadzicie mnie ?Poniżej przesyłam schemat swojej instalacji
  2. koledzy a jaką temperaturę bezpiecznie jest trzymać na tym złomie -wyższą czy niższą?
  3. Koledzy -zaczęło mi lecieć z 11-to letniego pieca (z pionowej tylnej przegrody). W poniedziałek przyjeżdża do mnie nowy SAS ,ale do tego czasu muszę się jakoś bronić .Czy są jakieś sposoby ,,zalepienia" go na kilka dni .Boję się podchodzić do niego ze spawarką bo to staruszek i można przedobrzyć ,a schodzi już około 40 litrów z instalacji miedzianej dziennie a może być gorzej .CO ROBIĆ ?
  4. Fajne ,tylko bardzo drogie biorąc pod uwagę ,że kilka sztuk potrzebuje )-;.Wracając do tematu które głowice wybrać .Tańsze (invena ,schlosser),czy też warto,, parę groszy" dołożyć do droższych Danfossów oryginalnych.
  5. Koledzy chcę wymienić swoje stare zawory kulowe przy grzejnikach na zawory termostatyczne.Jest bardzo dużo głowic na rynku ( także oryginalnych Danfossów) nie wiem czym się różnią i do których najlepiej ,,dołożyć " .Czy warto inwestować w głowice np . firmy SCHLOSSER lub innych tańszych firm ? Które oryginalne Danfossy są najlepsze ?-doradzicie ?
  6. Z tego co widzę to klapkę w drzwiczkach zasypowych posiada tylko Tilgner i jako jedyny z tych trzech (Zębiec ,Sas ,Tilgner) posiada on także jako jedyny ruszta wodne oraz płomiennice.Właściwie jakie ruszta są lepsze ? http://www.tilgner.com.pl/kotly_typu_kwgr.html
  7. Koledzy zastanawiam się nad kupnem kotła miałowego ,ponieważ mój aktualny (Tilgner ) zrobił się raczej za mały a poza tym ma już 12 lat.Tylko nie wiem ,który aktualnie byłby najlepszy zastanawiałem się nad Zębiec (ma go znajomy ) ale zastanawiają mnie w nim jednak ruszta żeliwne ,oraz brak płomiennic-nie wiem co jest lepsze (w Tilgnerze są płomiennice i ruszta wodne ).Może jest jakiś ranking pieców ,lub może coś polecicie ,abym dokonał dobrego zakupu ,? Jedyne co mi się przez te lata nie podobało w ,,starym " Tilgnerze to ,że ciężko wysterować ,,strzały w piecu " ,oraz bardzo ciężkie dojście do czyszczenia kątowników napowietrzających miał.Czy możecie coś doradzić ?
  8. Wielkie dzięki .Dałem większe średnice (bo ,,człowiek czuje się bezpieczniej ")Czy ze zapowietrzania ostatniego grzejnika , to przez tez wyrównawczy ,czy Twoja sugerowana zmiana to tylko ze względów bezpieczeństwa ?
  9. przepraszam za słabą jakość fotki
  10. Szczerze mówiąc to naprawdę najbardziej mnie niepokoi to ,że nie mam wody w całej drabince (wyrównawczy na pewno jest wyżej-chociaż tylko 0.5 metra).Niestety do końca tygodnia jestem poza domem i nie mogę wkleić zdjęcia,ale wydaje mi się ,że ,,strzeliłem babola " ,bo wyrównawczy podłączyłem w zasilaniu jako pierwszy( przed bojlerem i zasilaniem grzejników) i mam wrażenie ,że pompa wylewa mi wodę z wyrównawczego i obniża poziom jednocześnie zapowietrza bojler.Czy może to być powodem?Czy wyrównawczy powinien być podłączony za bojlerem?
  11. Wszystko zrobiłem zgodnie z poleceniem .Mam tylko problem z ostatnim grzejnikiem (drabinkowym)-grzeją tylko dwa szczebelki .Po zupełnym odkręceniu odpowietrznika (sprawdzałem palcem) -nie ma w nim w górnej części wody.(wyrównawczy przelany .Dodatkowo słychać bulgotanie w bojlerze(podwójna wężownica ) ,oraz tym grzejniku .Czy to zapowietrzanie jest spowodowane ,,świeżym "napełnieniem układu,czy coś trzeba dławić?Dodam ,że pozostałe grzejniki grzeją poprawnie.
  12. A czy jest jakiś sposób na zabezpieczenie tego pexa -tzn, jakiś termostat na przejściu ze stali na Pex (będę stoswał zwykły sterownik do pompy ),aby zabezpieczyć Pex w przypadku ,,zagotowania wody "-myślę o tym aby wszystko poszło w takim wypadku na wyrównawczy i bojler .
  13. Bardzo dziękuje za bardzo szczegółową odpowiedź .Mam jeszcze jedno pytanie -zakupiłem bojler z podwójną wężownicą (bo w sklepie mówili ,że jest lepszy )-czy podłączenie bojlera z podwójną wężownicą wygląda tak samo jak jak z pojedynczą ,czy też trzeba w tym pierwszym coś ,,zaślepiać " lub przerabiać przy standardowym podłączeniu ?
  14. W jakich miejscach wpiąć rurę cyrkulacyjną i jakim przekrojem ?
  15. Rozumiem -Wielkie ,wielkie dzięki.! Mam tylko jeszcze jedno pytanie : Jakim przekrojem Pexa najlepiej poprowadzić ciepłą wodę z bojlera (kotłownia ),oraz zasilanie zimnej na bojler też na 15 metrów
  16. Wielkie dzięki - na taką odpowiedź czekałem . Tylko czy tą grubszą rurę mam prowadzić bezpośrednio do pierwszych grzejników-czy redukować je podejściem na 16 bezpośrednio na trójniku przed grzejnikiem , czy od początku od kotłowni do zaworu grzejników iść grubszą ? ?
  17. Nadal liczę ,że ktoś mnie naprowadzi .Myślałem o stopniowaniu rur ,bo inaczej będę musiał zrywać podłogi-no ale jeśli to jedyne wyjście to na pewno tak zrobię :( .Tylko czy każdy grzejnik trzeba rozdzielać osobno ?-pomożecie ?
  18. Ze względów technicznych wchodzi w grę niestety tylko stopniowanie Grzejniki dwupłytowe i jeden łazienkowy-rurkowy .Pierwszy 400x1600,drugi-400x1600 ,trzeci 600x100,czwarty 600x800 ,ostatni łazienkowy 500x900,Odległości do pierwszego ok.4 m od kotła ,drugiego 6m,trzeciego 11m ,czwartego 13m ,i ostatniego -rurkowego ok.15m
  19. Koledzy chciałbym założyć sobie instalację w starym długim domu(bliźniaku) ,lecz ustawienie pokoji,kuchni ,korytarza i łazienki jest w jednym ciągu za kotłownią( tunel)-więc najwygodniej byłoby podłączyć je jednym ciągiem.Stąd moje pytanie :Jak stopniować kolejno rury ,aby poprawnie działało 5 grzejników.(połączenia w rurach PEX) z zastosowaniem pompy.
  20. Koledzy chciałbym założyć sobie instalację w starym domu(bliźniaku) ,lecz ustawienie pokoji,kuchni ,korytarza i łazienki jest w jednym ciągu za kotłownią ,więc najwygodniej byłoby podłączyć je jednym ciągiem.Stąd moje pytanie :Jak stopniować rury ,aby poprawnie działało 5 grzejników.(połączenia w rurach PEX)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.