Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vidramax


mac65

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w necie coś takiego . Kocioł chyba z dalekiej Estonii. W sumie mi się podoba może ktoś go już gdzieś widział w realu .

post-25240-0-08465400-1321727584_thumb.png

post-25240-0-67914700-1321727941_thumb.png

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Znalazłem w necie coś takiego . Kocioł chyba z dalekiej Estonii. W sumie mi się podoba może ktoś go już gdzieś widział w realu .

witam -mac65 widziałem ten kociołek na własne oczy ,maja go w Radymnie na Podkarpaciu firmy nie będę reklamował jak ktoś będzie miał życzenie to na pewno znajdzie ale warto u nich kupić bo mają dobre ceny wiem bo kupowałem już u nich kociołek w dobrej cenie a bliżej wiosny będę kupował u nich wszystko do instalacji

wracając do kotła oglądałem go tak z ciekawości nie pamiętam jaką pojemność miał ten kocioł na sklepie ale z wyglądu całkiem ,całkiem, komora była dość pojemna ,duże dzwiczka załadunkowe i dość ciekawy wymiennik tyle co mogę o nim napisać odlewają go na Węgrzech http://www.hunk3.eu/...A_Kazanok.php�� a rękę na tym trzyma Rosyjski JSC "Zavod Kirovszkij" odlewnia kirov

Edytowane przez dromore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zainteresował mnie z powodu obiegu spalin . Trzyciągowy układ jak w kotłach z MCE V5 i jeszcze je ktoś sprzedaje pod inną nazwą chyba soltek . interesowało mnie jak osiągnęli szczelność popielnika bo jak widać na przekroju jest to oddzielny element a nie jak w camino czy viadrusach element odlewu . Sam obieg spalin bardzo pozytywny a jak reszta to już trudno powiedzieć widzę że są mało popularne u nas .

A tak na marginesie model k3 vidra bardzo podobny do tych v5

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zainteresował mnie z powodu obiegu spalin . Trzyciągowy układ jak w kotłach z MCE V5

A tak na marginesie model k3 vidra bardzo podobny do tych v5

MCE wygląda tak prawdopodobnie składają te kotły z żeliwa produkowanego na Węgrzech dodając im swoją obudowę, oglądając K3 Vidramax z tego co pamiętam środek był taki sam jak w MCE duża komora zasypowa i dość ciekawy wymiennik zwrócił moją uwagę był inny jak w znanych kotłach żeliwnych ,sprzedawca mówił że nawet im się te kotły sprzedają i nie mają z nimi problemów pytając o części zamienne nie ma z tym problemu są głównym dystrybutorem na Polskę ,jak będę w sklepie zrobię kilka fotek, jak to cudo z Węgier wygląda ale to bliżej wiosny

szukałem dziś informacji o tym zeliwnym kotle i znalazłem coś takiego ten sam producent tylko kocioł stalowy Karpaty K szeria

nie ma o nim praktycznie żadnych informacji ani przekroju tylko że komora spalania wykonana z 5mm stali

może wart uwagi zapytam może coś o nim wiedzą więcej

Edytowane przez dromore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówka to widzę że z pionowym wymiennikiem . Wyczystki góra dół . Wajha pewnie do rozpalania bo dość daleko z tyłu kotła no i wężownica schładzająca chyba jest bo widać krućce. To mi wygląda na górny albo górno- dolny . Na Logice Cichewicza za płytki , bardziej jak ultima - górniak . 5 mm palenisko ale te konstrukcje sypią się tam gdzie dolna wyczystka - bez automatyki się nie obejdzie trzeba podbić temp powrotu żeby tam nie rdzewiał .

 

W V5 z MCE nie podoba mi się ten półksiężyc na drzwiczkach zasypowych w vidrze lepiej to rozwiązali . , zresztą podobnie jest w viadrusie U22C

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.