Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akcyza Na Węgiel


darsalam

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skąd weźmiesz energię - sam mam ten problem że jak żona prasuje i jednocześnie pierze to nie może działać inny duży odbiornik, nic nie da podział na fazy i inne pomysły.

Aby ruszyć pompę ciepła dla mojego domu potrzeba ok 5kW.

To właśnie jest problem nowoczesnego społeczeństwa - brak wystarczającej ilości energii elektrycznej, gdybym miał dużo tzw prundu to bym myślał o ogrzewaniu PC lub energią elektryczną.

Na razie nie mam i przez 10 - 15 lat nie zanosi się na zmiany w zasilaniu energią el.

 

Jeżeli chcesz budować domy od podstaw , jest forum Muratora, czy próbowałeś tam namawiać budujących do rezygnacji z komina, kotłowni, kotła?

Zaproponuj to ludziom budującym a zobaczysz ich reakcję. Przecież tam są naprawdę mądrzy ludzie, ew proponuję zmianę Prawa Budowlanego i wykreślenie z niego zapisu o tym że każdy nowo projektowany lub budowany budynek ma mieć kotłownię komin oraz kocioł.

 

Co do punktów uważam podobnie jak Ty mnie one ani ziębią ani grzeją, jedyne punkty jakie liczę to punkty u drogówki ^_^, a tam nie ma limitu -30 czy 1000 tylko 24.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegę automatyka informuję, że kolejne posty na temat punktacji na forum zostaną przesunięte do kosza - jest punkt regulaminu w którym mowa o pisaniu na temat. Nie pasują punkty - nie zwracać na nie uwagi a nie w co drugim poście krytykować system (nota bene standardowy system działający na większości for na skrypcie ipb - większości bo niektórzy go wyłączają albo przełączają w tryb umożliwiający tylko dawanie punktów dodatnich "lubię to".)

 

Ja np. czytając posty kolegi automatyka uważam je za raczej wartościowe i z 80% się zgadzam. Natomiast akurat nieczęsto używam opcji punktowania bo mnie one średnio interesują i szkoda mi na nie czasu. Jednak swego czasu był postulat aby ocenę postów umożliwić bo część osób lubi dawać punkty (i pewno też je sprawdzać). Jest rzeczą oczywistą, że punkty te nie są jakimś totalnym wyznacznikiem jakości wypowiedzi użytkownika (ktoś może się uwziąć np.) jednak jest to jakiś tam poboczny, jeden z lepszych systemów tego typu dlatego jest stosowany na forum. Wszystko na ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skąd weźmiesz energię - sam mam ten problem że jak żona prasuje i jednocześnie pierze to nie może działać inny duży odbiornik, nic nie da podział na fazy i inne pomysły.

Aby ruszyć pompę ciepła dla mojego domu potrzeba ok 5kW.

To właśnie jest problem nowoczesnego społeczeństwa - brak wystarczającej ilości energii elektrycznej, gdybym miał dużo tzw prundu to bym myślał o ogrzewaniu PC lub energią elektryczną.

Na razie nie mam i przez 10 - 15 lat nie zanosi się na zmiany w zasilaniu energią el.

 

Jeżeli chcesz budować domy od podstaw , jest forum Muratora, czy próbowałeś tam namawiać budujących do rezygnacji z komina, kotłowni, kotła?

Zaproponuj to ludziom budującym a zobaczysz ich reakcję. Przecież tam są naprawdę mądrzy ludzie, ew proponuję zmianę Prawa Budowlanego i wykreślenie z niego zapisu o tym że każdy nowo projektowany lub budowany budynek ma mieć kotłownię komin oraz kocioł.

 

Co do punktów uważam podobnie jak Ty mnie one ani ziębią ani grzeją, jedyne punkty jakie liczę to punkty u drogówki ^_^, a tam nie ma limitu -30 czy 1000 tylko 24.

 

Pozdr.

jak sie mocno chce psa udezyć to sie kij znajdzie ,przeciętna kuchnia w nowym domu ma moc znamionową ok 9kW i nikt sie nie zastanawia nad mocą tego osprzetu ,poprostu jesli stawiasz na ekologiczne i relatywnie tanie grzanie to stawiasz na jedno czyli na prąd negocjujesz cenę i masz spokój, w razie kataklizmu wystarczy ci agregat i wszytko lata

natomiast jesli ktoś jest bogaty i chcę palić weglem to niech pali i nikt bogatemu nie zabroni ,ale 80% palaczy to stereotyp lub przyzwyczajenie że przyokacji mozna przepalić cos jeszcze ..... a ok 20% to ludzie ktorzy na etapie projektowania popełnili błędy w wiekszości tylko dlatego że gdzieś jedna baba drugiej babie..... że pompa jest do d...

osobiscie od wegla odzedłem 2 lata temu teraz pale gazem z drewna za połowę ceny a za róznice robie termomodernizacje budynku a co bedzie z węglem to niewiadomo bo niepodległośc nasza zakończyła się 2-05-2004 i za chwile moze dojsc podatek od CO2 lub inny twór lobby brukseli a wtedy tak kilkuprocentowa akcyza bedzie niczym do całości

Edytowane przez automatyk
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, ja muszę mieć kuchnię na butlę :(

Nie stawiam na ekologię, mam to w nosie. To konieczność

Gdybym miał kasę ok 35tys i prąd to stawiam pompę powierzchniową - mam 1 hektar czyli jest teren., można wiercić, kopać itp. tylko ta kasa, misiu kasa. i prund.

Nigdy nie paliłem węglem - nawet dziadkowie palili tylko koksem, bo wg nich - nie pyli.

sam mam w drugim domu gaz i nie zamienię go na żadne pompy.

 

Pozdr.

 

PS jako właściciel wielu czworonogów nie biję psów (mam ich 6)

Natomiast interesuje mnie dlaczego człowiek zajmujący się zawodowo pompami ciepła nie ogrzewa własnego domu Pompą?

czyżby przysłowie o szewcu co bez butów chodzi odnosiło się też do Automatyków.? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego to nie wiesz automatyk mieszka w nabytym domu z infrastrukturą natomiast bedzie sie budował za 3 lata i jedyny dylemat to czy powietrze woda czy tez woda woda i tylko takie mam rozterki na etapie projektu

a na dziłce nie ma gazu i nie bede robił niczego żeby tam byl bo to koszta

ty masz gaz i infrastrukture to tez masz dobrze z gazem i nie dziwie się że o pompie nie myslisz ,pewnie jeszcze masz kocioł kondensacyjny

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego to nie wiesz automatyk mieszka w nabytym domu z infrastrukturą natomiast bedzie sie budował za 3 lata i jedyny dylemat to czy powietrze woda czy tez woda woda i tylko takie mam rozterki na etapie projektu

a na dziłce nie ma gazu i nie bede robił niczego żeby tam byl bo to koszta

ty masz gaz i infrastrukture to tez masz dobrze z gazem i nie dziwie się że o pompie nie myslisz ,pewnie jeszcze masz kocioł kondensacyjny

Jak budowałem na początku lat 90 to o pompach w Polsce, były pierwsze przebłyski. A kocioł mam FNG-34kW Wolfa bo taki był w hurtowni- to raczej nie kondensat + Dakon Dor 32D jako śmieciucha i jest ok.

Obecnie nie chcę nic zmieniać bo dom ma przejść inne ręce ( w rodzinie) i wtedy będą zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko czasy świetności jakichś forów mijają, powiem więcej - sierkiera i kamień to podstawowe narzędzia przeżycia. Widzisz, drogi automatyku, że po węgiel schodzi sie na dół z wiadrem, łopatą, siekiera... na razie niepotrzebna, może póniej na podpałkę. W czasach kiedy kryzys zagląda do chałupy częściej niż słońce, to dobry moment zeby zdać sobie sprawę z tego, że nie należy tylko ładować szmal wielkim korporacjom od sprężarek ale zdroworozsądkowo łupać te drzewa i kamienie jak na prawdziwego mężczyznę przystało :) pompy ciepła są dla mięczaków i miastowych. w porządnym domu musi byc siekiera i kamielądownik marsjański niepotrzebny, wielowiekowej trwałości grawitacja + koks to polecam, spokój i solidność, tego nam brakuje w tych czasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.