Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrzanie Bojlera


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem z ciepłą woda podczas gdy w piecu jest napalone i ogólnie wszystko jest gorące ale gdy puszczam wode to chwile leci gorąca lecz po chwili jej temperatura szybko sie zmniejsza. Myślę że poprostu bojler się zapowietrza i w tym tkwi problem tylko że nie mam zielonego pojęcia jak to odpowietrzyć. Jednego razu sąsiad odpowietrzał i niby się poprawiło ale nadal ten problem powraca.

 

 

a75ba5800f85757bgen.jpg

post-34764-0-48518200-1320091683_thumb.jpg

Opublikowano

Witam , słabe to zdjęcie może narysuj schemat albo opisz rury , a gdzie odpowietrznik na zasilaniu bojlera ,między zaworem a wężownicą ? jak daleko do kranu ? jest cyrkulacja ?

Opublikowano

bojler nie posiada wlasnie odpowietrznika, bojler znajduje sie na dole w piwnicy najszybsze dojscie jest do lazienki nad piwnica jesszcze pytanie czy da rade w tej instalacji np ogrzewac tylko bojler w lecie aby byla ciepla woda a grzejnikow nie?

post-34764-0-68104300-1320092896_thumb.jpg

Opublikowano

ze zdjecia wynika że bojler ma sie odpowietrzać do tego pionu,nawet jest lekki wznios na rurze.być moze jest to niewystarczajace skoro twierdzisz ze w wezownicy jest powietrze.jaka jest srednica rór do bojlera?latem mozesz grzac tylko bojler zakręcajac grzejniki

Opublikowano (edytowane)

Czy będę zbyt natarczywy, jeśli zapytam o naczynie wzbiorcze i rurę bezpieczeństwa - coś ani widu na tej fotceohmy.gifczyli dla mnie-bombalaugh.gif!

A odnośnie ew zapowietrzenia to cały bojler powinien mieć pochylenie 'od przyłączy' tak, aby wężownica sama się odpowietrzała. Jeśli chcesz nagrzać cały baniaczek, to musi potrwać zwłaszcza gdy grzejniki też na full; poodcinaj je zaworkami powrotnymi(będzie szybciej) i dopiero popal w kociołku na CWU. A swoją drogą, to przydałaby się w bojlerku grzałka el z termostatem - wtedy zawsze możesz sprawdzić czy zacznie grzać przy ustawionej temp, i tym samym wiesz, czy wężownica zrobiła swoje!

Ale o osobny pion BEZPIECZEŃSTWA (nie musi być miedziany ważne, żeby miał calowy przelot) powalczyć TRZEBA z wykonawcą tego bigosu!

A.

Edytowane przez adamasz
Opublikowano

napewno da tylko czy masz zawory odcinające na C.O albo na grzejnikach ?

skąd przychodzi zimna woda do bojlera ? z zaściany?

Opublikowano (edytowane)

naczynie zbiorcze czyli chodzi o zbiornik ktory jest w lazience u gory. Tam gdzie idzie zimna woda na rysunku (na spodzie bojlera jest zawleczka na rurze po lewej zakrecilem zawor i zalalem troche piwnice bo woda leciala ze zbiornika wyrownawczego. Jesze do tego grzania samego bojlera czy musi byc chciaz jeden grzejnik odkrecony w mieszkaniu zeby ogrzewac sam bojler? bo ktos tak nam powiedzial zeby byl przeplyw wody

Edytowane przez terry002
Opublikowano

a jak cos zostalo przez kogos pozminiane na tym termostacie ze ma sie wlaczyc pompa na wyzszej temperaturze to nic>? bo wczesniej jak robili ta instalacje to poustawiali i bylo ok, a jakby od tamtej pory wlasnie takie rzeczy zaczely sie dziac

Opublikowano

To co piszesz to nie podłączony zbiornik wyrównawczy tylko dobijanie wody do instalacji. Jeżeli dobrze widzę jest to wymiennik wężownicowy,tak naprawdę są one nieefektywne,to tylko "U" z rury.Możesz wstawić odpowietrznik jak zaznaczyłem.

post-22550-0-28247000-1320177875_thumb.jpg

Opublikowano (edytowane)

Witam mam problem z ciepłą woda podczas gdy w piecu jest napalone i ogólnie wszystko jest gorące ale gdy puszczam wode to chwile leci gorąca lecz po chwili jej temperatura szybko sie zmniejsza. Myślę że poprostu bojler się zapowietrza i w tym tkwi problem tylko że nie mam zielonego pojęcia jak to odpowietrzyć. Jednego razu sąsiad odpowietrzał i niby się poprawiło ale nadal ten problem powraca.

 

 

a75ba5800f85757bgen.jpg

 

Oj w skrócie to bardzo oszczędna ta Twoja instalacja . Nie dość że bojler mało wydajny to jeszcze żle podłączony . Podłączenie które wykonano nazwał bym gorącym z racji że w zasobniku będzie ciepła woda tylko gdy piec pracuje a po wygaśnięciu w kotle instalacja skutecznie odbierze to mozolnie gromadzone ciepło w zasobniku . Nie zwracając już uwagi na kwestie odpowietrzenia wężownicy bo być może się odpowietrza przez instalacje brak zaworu zwrotnego na górnej rurze zasilającej bojler z CO powoduje że ciepło zgromadzone w zasobniku odbiera instalacja na grzejniki .

Do rzeczy żeby za bardzo nie rujnować instalacji to proponował bym przesunąć bojler w prawo robiąc miejsce na zawór klapowy i trójnik do odpowietrznika a przy okazji posprawdzał bym zawory kulowe czy przy montażu ktoś błędnie nie pozakładał motylków powodując marny przepływ przez i tak mało wydajną wężownice . Już gdzieś na forum wrzuciłem porównanie wydajności wymienników płaszczowych i takich jaki ty posiadasz , dało by Ci to pojecie o wydajności grzania CWU.Jeszcze jedna sprawa nie ma gwarancji że rury w wymienniku są idealnie poziomo wiec na wszelki wypadek obniżył bym koniec wymiennika patrząc od strony zasilania CO bo i w tym może tkwić przyczyna gromadzenia się tam powietrza tylko żeby znowu nie przegiąć w drugą strone bo sie bedzie znowu zapowietrzał na powrocie z bojlera .

Edytowane przez mac65

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.