Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naczynie Wzbiorcze


piwakk

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie w jakim celu pytasz nas o sens przerobienia ?

Przedstawiliśmy bezpieczny układ podłączenia naczynia i co ważne zgodny z obowiązującą PN ...

Przeróbka przy samym naczyniu nic nie da, zapewne masz rurę przelewową za małej średnicy i dlatego woda zamiast odpłynąć do kanalizacji znalazła sobie łatwiejsze wyjście w postaci fajki z odpowietrzeniem.

Osobna rura wzbiorcza i bezpieczeństwa gwarantuje, że woda wyrzucona do naczynia powróci do powrotu kotła a nie w kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za uwagi.Wyrzut wody nastąpił na pracy ręcznej dmuchawy i wyłączonej pompie co. i to była przyczyna.Wyjście do zbiornika jest 1" i idzie pionowo do góry i wchodzi od dołu.

Przelew natomiast jest zredukowany z 3/4 na 1/2 "i to było przyczyną wyrzutu.Nie chcę natomiast grzać zbiornika na poddaszu.

Sytuacja która miała miejsce napewno się nie wydarzy podczas normalnego użytkowania pieca gdy będzie odbiór temperatury.Nawet grzanie bojlera

Tak więc chcę to jakoś najprościej przerobić.A jak zdarzy się że woda pójdzie przelewem to mała ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobre :D z tymi rybkami !! Widzę że nie ma pomysłu na moje naczynie to chyba zwiększę przelew na 3/4 i woda wyleci przelewem a nie odpowietrzeniem .

Co zauważyłem dodatkowym zabezpieczeniem układu jesat to że podzczas grzania cwu i włączonej dmuchawie w trybie ręcznym (ecoal) gdy temperatur przekroczy zadaną wartośc na piecu, to uruchamia się pompka co i temp. spada

Dziękuję

Edytowane przez piwakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki może nie, ale będę dogrzewał strych. No z dwojga złego to wolę troszkę strat ciepła. Zbiornik dobrze zaizolowany.

Niż rozmrożony zbiornik.

Wszystko mi działa jak należy. Podejście do naczynia jest zrobione miedzią fi 28, przelew PP fi 25 a zasilanie, to z pieca miedź fi 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca chyba tak musi być.

Rozumiem, że naczynie jest wyżej niż grzejniki.

 

Ciekawe czy kolega, który tak ma, to sprawdzał.

Jeśli woda rzeczywiście krąży w naczyniu, to rybki trzeba zlikwidować poprzez odcięcie górnego połącznia układu z naczyniem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca chyba tak musi być.

Rozumiem, że naczynie jest wyżej niż grzejniki.

 

naczynie jest podpięte jak typowy grzejnik, pompa ma min wys podnoszenia 4m, nawet zakładając takie same opory po stronie grzejników i naczynia podzieli się to po 2m (200 mbar). 30- 50 cm różnicy wysokości miedzy lustrami wody dla takiej pompy nie będzie żadną przeszkodą przed przelaniem.

Rura bezpieczeństwa i wzbiorcza powinny być zawsze podpięte po tej samej stronie pompy (na ssaniu), lub na tłoczeniu jak pompę mamy na powrocie. Inaczej mamy akwarium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem...

Patrzyłeś może czy woda w tym naczyniu krąży podczas normalnej pracy?

Czy te rurki w okolicach naczynia są ciepłe, czy zimne czy jakie? Sprawdzzałeś to?

A zaobserwowałeś "zrzut"?

No i wreszcie - czy to jest zamontowane i pracowało, czy tylko na rysunku?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda płynie tam gdzie ma mniejsze opory przepływu a w Twoim układzie połączeń to naczynie robi za duży rurowy grzejnik przez który płynie większość tego co pompa przetłoczy. Dlatego grzejnik oddalony lub mający większe opory przepływu jest niedogrzany. Małym nakładem kosztów układ połączeń można zmodernizować jak na poniższym rysunku gwarantujący grzanie wszystkich grzejników oraz nie powodujący obiegu przez zbiornik.

post-2387-0-44552700-1315458453_thumb.png

Edytowane przez Digitrax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że jest to wykonane nie zgodnie ze sztuką i instalatorów poważnie podchodzących do swego fachu takie błędy rażą.

Twoja instalacja, Twój wybór.

 

PS: Dziwią mnie podobne tematy na tym forum. "Nowy" wpada prosi o rady, dostaje je i następnie się "wypina".

Pytam więc w jakim celu zadaje pytanie jeżeli neguje odpowiedź ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda płynie tam gdzie ma mniejsze opory przepływu a w Twoim układzie połączeń to naczynie robi za duży rurowy grzejnik przez który płynie większość tego co pompa przetłoczy. Dlatego grzejnik oddalony lub mający większe opory przepływu jest niedogrzany. Małym nakładem kosztów układ połączeń można zmodernizować jak na poniższym rysunku gwarantujący grzanie wszystkich grzejników oraz nie powodujący obiegu przez zbiornik.

Tak mi się też widzi Kolego grzewcio1 - zwłaszcza, że zdarza Ci się gotowanko instalki! Wówczas pompa na powrocie jest szczególnie wskazana; oczywiście z dobrym filtrem przed pompą...

A doświadczonych Kolegów warto słuchać, bo dobre CO - to oprócz teorii także praktyka poznawana latami na rozmaitych instalacjach, a Oni ja mają!

PozdrA.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.