Skocz do zawartości

kult5

Stały forumowicz
  • Postów

    423
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Ostatnia wygrana kult5 w dniu 4 Lipca 2022

Użytkownicy przyznają kult5 punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    budynek 200m^2
  • Instalacja
    grzejnikowa - termostat ester x40
  • Kocioł
    Kipi 4-16kW 920P1-K

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

3 124 wyświetleń profilu

Osiągnięcia kult5

  1. Ciekawe jak kociołek przeszedł badania jak tam muszą wykazać sprawność w zakresie mocy 30-100%
  2. Przetestuj, możliwe że trzeba będzie jeszcze ograniczyć przepływ na krótszych pętlach żeby równo grzało.
  3. Ustaw stałe ciśnienie na podłogę i niższą temperaturę zadaną. Spróbuj nawet poniżej 30 stopni. Przy niskiej temperaturze kocioł powinien wyrobić a podłoga w końcu się wygrzeje i w domu będzie ciepło.
  4. Kipi 16 kW Obstawiam że masz za mało tlenu i po czasie Ci zasypuje Palnik Ja kupiłem czujnik temperatury na wyjściu do komina i dzięki niemu można wyregulować nadmuch
  5. No i mam nauczkę że forum nie czytam. Kupiłem również Pellet Granulita z litwy. Niestety powstają spieki ale badziewie przykleja się do palnika i w palniku kipi powstaje warstwa dookoła wnętrza. Teoretycznie łatwo się czyści ale czuje że otwory napowietrzające zajda i trzeba będzie palnik często rozbierać. Dobrze Przepala maks 25 kg pelletu, poźniej ilość spieku przeszkadza w paleniu. Problemem jest chyba kora/piasek a może jeszcze rodzaj lepiszcza że to tak przywiera. Cholera wie. Już w internetach piszą że wschodnie certyfikaty to za łapówę także radze uważać.
  6. Z sieci będziesz mieć 65-70 stopni zasilania. Powrót musi być około 30-35 stopni. Podstawa to nie dawać więcej niż 40 stopni na grzejniki, 2 rzecz to pompa grzejników musi pracować na wolnych obrotach by osiągnąć odpowiednie schłodzenie W okolicach +5 stopni temperatura wody w sieci zacznie rosnąć. Przy zerze może osiągnąć 75stopni, więc dopuszczalna temperatura powrotu wzrośnie do 40. Ważne żeby w węźle cieplnym uruchomić funkcję "ochrona powrotu" Gdy temperatura powrotu przekroczy pewną wartość siłownik zacznie zmniejszać przepływ mimo nie osiągnięcia temperatury zadanej. Podsumowując: niskie nastawy, niskie prędkości pomp, włączona funkcja ochrony powrotu. Ze schematu pierwszy mieszacz chyba nie potrzebny. Na węźle cieplnym ustawiasz żądaną temperaturę od razu pod grzejniki wg pogodówki, a drugi mieszacz obniży do temperatury podłogi.
  7. Jak nisko jest naczynie przelewowe to może zaciągać z naczynia. -Można ustawić pompę CWU na 1 bieg, może pomoże. -Dopuścić do naczynia maksymalną ilość wody. Na kotle brakuje odpowietrzenia, choć to nie koniecznie jest przyczyną I na koniec jeśli wąż z prawej strony pompy cwu idzie do naczynia przelewowego to prawdopodobnie nie spełnia 80% wymogów
  8. Przy kipim najwięcej hałasuje obrót palnika, ale pellet też oczywiście słychać no i nadmuch. Klima raczej odpada.
  9. Zależnie od komina, jak nam nie zależy na temperaturze spalin można ustawić 50%, jeśli zależy to bardziej 80-100% Moc musi być większa niż zapotrzebowanie budynku, przy za niskiej mocy może się okazać że długo czekamy na rozgrzanie kotła i załadowanie bufora do jakiegoś minimalnego poziomu gwarantującego grzanie.
  10. Na gotowcach na pewno Ci się nie opłaci. Przy samoróbkach po ostatnich obniżkach wyjdziesz na + Ale teraz kilka minusów. Nawet gotowce lepszych producentów się uszkadzają i gwarancja jest tu ważna. Znajomemu 2 moduły po 3,5 kWh padły. Przy zakupie samemu i własnym montażu możemy nie mieć takiej ochrony. Chińskie falowniki hybrydowe mają duży pobór własny prądu. Dlatego trzeba przewymiarować instalacje podwójnie aby pracowała 20-80 % oraz potrzeby własne falownika należy uwzględnić.
  11. Jakie było zużycie prądu na grzanie CO przez cały sezon? Mając bufor znika ci problem pracy z mocą minimalną kotła. Więc wybór kotła nie jest tak trudny. Ja w pierwszym roku przepalałem drewnem, teraz mi się już nie chce przy spalaniu poniżej 3 ton. I cenie pelletu 1300zł a obecnie udało się kupić za 1000zł. Dedykowane kotły 2 paliwowe są droższe.
  12. Witajcie Potrzebuję polecić coś sąsiadowi jakiś piecyk na pellet Do ogrzania ma 2 sąsiednie pomieszczenia. Nie więcej niż 45 metrów kwadratowych. Piecyk stałby w miejscu grzybka w większym pomieszczeniu, i przez otwarte drzwi dogrzewał by kuchnie gdzie jest generalnie cieplej. Myślałem o modelu Breta Aria 6kW. Zasyp 1 worek pelletu. Ktoś ma doświadczenie z takimi piecykami? czy są one głośne? Da się spać przy pracującym piecu?
  13. Pompa powinna chodzić cały czas. Temperatura na bufor ustawiona dosyć nisko. Ale tak aby pompa grzejąca bufor nie załączała się częściej niż raz na godzinę Termostatów wymagają pomieszczenia albo z dużymi zyskami cieplnymi albo z nieproporcjonalnie dużymi grzejnikami w stosunku do innych pomieszczeń.
  14. Bez sterownika można dobrać grzałkę dla dobrego nasłonecznienia i będzie to dobrze działać w miesiącach letnich. Jednak przy spadku nasłonecznienia liniowo spada prąd na panelach a moc na grzałce spadnie w kwadracie. Czyli przy nasłonecznieniu 0,5 moc na grzałce osiągniemy o,25. Gdyby panele dawały na wyjściu stały prąd a zmieniało się im napięcie zależnie od nasłonecznienia to niepotrzebne by były sterowniki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.