Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwa Kotły Węglowe Razem.


stas6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam kocioł zasypowy, który zasila instalacię grawitacyjnie i działa to bez problemów.

Chcę podłączyć, do tego co jest, kocioł z podajnikiem, który będzie głównym źródłem ciepła.

Kocioł zasypowy zastanie jako awaryjny przy braku prądu.

I tu moje pytanie, czy przedstawiony poniżej schemat podłączenia, zaznaczony pomarańczowym kolorem, ma szanse na sprawne działanie?

post-10423-0-88724300-1480445842_thumb.jpg

Dodam jeszcze, że rury przy kotle zasypowym są 2-calowe, a podłączenie kotła podajnikowego ma być 1-calowe. Oczywiście w układzie jest naczynie przelewowe, a na kotle z podajnikiem będzie zawór bezpieczeństwa.

Proszę więc o jakieś sugestie i uwagi do tego schematu i z góry dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zależy na tym,żeby kocioł z podajnikiem ogrzewal również ten zasypowy. Wtedy podajnik będzie dłużej pracował i nagrzeje więcej wody w obu kotłach i potem dłużej ciepło będzie odbierała instalacja c.o.

Początkowo miało nie być zaworu 3d, ale wtedy chyba za szybko wyłączał by się podajnik, bo szybko by zagrzał wodę w kotle zasypowym  W tym schemacie , co podałem zawór 3d ma regulować ile ciepłej wody ma grzać kocioł zasypowy, a ile ma iść bezpośrednio na grzejniki.

Komin mam z dwoma kanałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dam zawór 3d, 2-calowy na powrocie przy kotle zasypowym.

Zasilanie z kotła podajnikowego pasuje podłączyć od góry kotła zasypowego, bo jest tam zaślepione wyiście, a chciałbym uniknąć wypalania dziury i wspawywania  wejścia w rurze zasilającej z kotła zasypowego.

Czy tak może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.