Skocz do zawartości

AdamGuitar

Stały forumowicz
  • Postów

    4 440
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    24

Ostatnia wygrana AdamGuitar w dniu 27 Października 2015

Użytkownicy przyznają AdamGuitar punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

42 245 wyświetleń profilu

Osiągnięcia AdamGuitar

Arcymistrz

Arcymistrz (14/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Maszyna do postowania Unikat
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

53

Reputacja

  1. polecam https://ktkpolska.pl/ekogroszek/?gclid=EAIaIQobChMIppK6gf6n2QIVCUMZCh38-QdFEAAYASAAEgKEsfD_BwE pale od półtora roku. Mało popiołu i dobrze się pali.
  2. Wielokrotnie było to już poruszane. Na początku było ognisko a potem...
  3. Gdybyś przejrzał temat od początku to znalazłbyś opis takich rozwiązań. Stosuję wentylator od 8 lat, jednak wymaga korekt co do powierzchni rusztu. Odsyłam do wcześniejszych wpisów.
  4. Z kartki papieru można wykonać klapki zwrotne. Wkłada się za kratkę wentylacyjną, naciętą w trzech płaszczyznach ( u góry karki nie nacina się). Działa to w ten sposób,że gdy jest właściwy ciąg to kartka (nacięta część) odchyla się do kanału wentylacyjnego . Gdy ciąg jest wsteczny to klapka opiera się o kratkę i zamyka przepływ powietrza do pomieszczenia. A najlepiej sprawdzić czy jest nawiew powietrza z zewnątrz. Niestety aby wentylacja prawidłowo działała należy zapewnić odpowiedni napływ powietrza z zewnątrz poprzez nawiewniki, np. w oknach.
  5. Pozdrawiam!
  6. Przy zamykających i otwierających się zaworach termostatycznych następuje dość dużą różnicę temperatur na rurkach zasilających , to powoduje dość duże wydłużenie lub skrócenie rurek co może powodować efekty dźwiękowe.
  7. Masz na pewno zawory termostatyczne a te nie pracują razem.
  8. A rury jak masz montowane? Przyczyna mogą być rurki w uchwytach, a grzejnik to tylko potęguje.
  9. Również nie polecam priorytetu. przy dłuższym poborze c.w. można wychłodzić również mieszkanie. kocioł zazwyczaj ma tak duży nadmiar mocy, że nie ma potrzeby ustawiania priorytetu. Można natomiast zmniejszyć przepływ przez wężownicę co korzystnie wpływa na rozłożenie mocy oraz pracę samej pompy.
  10. Tak można przyjąć
  11. Moc żeberka stalowego jest o ok. 20 do 40 w mniejsza niż żeliwnego w zależności od wymiarów (głębokość i wysokość żeberka). Np. przy rozstawie przyłączy 500mm, głębokości grzejnika 150mm, przy parametrach 90/70/20 grzejnik stalowy (jedno żebro) ma 90W, żeliwne 107W. Przy głębokości 200mm i tych samych parametrach zasilania jak w poprzednim przykładzie; stal ma 110W, a żeliwo 134W. Dodam jeszcze żeberka o głębokości 220mm, i tu odpowiednio stal 121W, żeliwo 151 W
  12. Kiedy czyściłeś przewały w tylnej części kotła, oraz usuwałeś pył z dolnej części pomiędzy drugim i trzecim przewałem? W dolnej części jest klapka przez którą można usunąć pył do popielnika.
  13. Nastawy wylicza się. Trzeba temu poświecić trochę czasu.
  14. a jak działa bez przeciwwagi?
  15. Przy nieszczelnościach może dochodzić do spalania w części przeznaczonej na opał. można części stykające się pokryć uszczelniaczem do kominków i je złożyć. Po zastygnięciu będzie szczelne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.