Skocz do zawartości

mistalova

Stały forumowicz
  • Postów

    349
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    120m2, 30W/m2
  • Instalacja
    OP/grzejniki.
  • Kocioł
    Gazowy kondensacyjny

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Mazury

Ostatnie wizyty

3786 wyświetleń profilu

Osiągnięcia mistalova

Doświadczony Forumowicz

Doświadczony Forumowicz (8/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

12

Reputacja

3

Odpowiedzi społeczności

  1. Co z tych oszczędności, skoro komfort nieporównywalnie gorszy. Chyba, że komuś nie przeszkadza praca grzejników typu: gorący, zimny, gorący... i tak w kółko.
  2. Nie masz żadnego "kłopotu", bo poisujesz prawidłowe działania kotła sterowanego pogodówką. Jeśli z jakiegoś powodu Ci to przeszkadza, to możesz zrobić "krok w tył" i sterować kotłem za pomocą termostatu dwustanowego, choć nie mam pojęcia po co. Ps. Jeżeli myślisz, że przez to spadnie zużycie metanu, to mocno się mylisz.
  3. Tak, daj sobie spokój. Wróć, jak startów będzie z 10 na godzinę.
  4. Zanim zaczniesz cokolwiek robić, to zastanów się czy jest sens - ile jest tych startów na dobę? Bo jeśli jest ich ze 20 czy 50, to nie ma co się martwić.
  5. No niestety, obydwie zrobione "na skróty".
  6. Przyjmując, że piszesz o mrozie -24 w nocy, czyli średnio na dobę mogło być z -20, to można przyjąć, że masz dobrze zaizolowany dom. Ponieważ: 6m3 CH4 to ok. 66kWh, co daje obciążenie cieplne budynku ok. 2.75kW, czyli ok. 21w/m2 - bardzo dobry wynik.
  7. Tak, choć oszczędności będą śladowe. Nie, kocioł i tak sam stara się zejść z mocą jak najniżej. Nie.
  8. Może dlatego, że napisał to niezgodnie z zasadami poprawnej pisowni, przez co post był całkowicie nieczytelny?
  9. problem leży w tym, że obydwie pompy są ze sobą połączone trójnikiem a dopiero potem ze sprzęgłem. Prawidłowo powinno to wyglądać tak:
  10. Nie. Instalacja w całym budynku jest zbudowana wg jakiegoś projektu i samodzielne zmiany (w tym kryzowanie) spowodują zmiany w całej instalacji. Nawet pomimo tego, że jestes "na końcu". Teraz pytanie - czy w pomieszczeniach jest osiągana wymagana temperatura? Jeśli NIE - to dzwonisz do zarządcy, jesli TAK, to przestajesz o tym myśleć, bo nie ma problemu.
  11. Ta skrzynka jest do ogrzewania mieszanego - 1 sekcja wysokotemperaturowe (grzejniki), druga sekcja niskotemperaturowe (OP). Tyle teorii. Jeśli 3D da się tak ustawić, by zamknąć całkowicie podmieszanie, to da się wykorzystać tą skrzynkę. Spadek temp. za sprzęgłem sugeruje faktycznie zbyt małą moc dostarczoną. Należy sprawdzić filtry w kotle i ustawienie pompy (na maksymalną wydajność). Jeśli to nie pomoże, to będziemy się zastanawiać dalej.
  12. Kocioł pracuje tak, aby jak najdłużej utrzymywać jak największą deltę temperatur. I nie porównuj średniowiecznego kotła stałopalnego (który pracował cały czas z mocą kilkunastu kW) z kotłem gazowym, który stara się jak najdłużej pracować z jak najniższą mocą - TAK MA BYĆ. I teraz najważniejsze pytanie - czy w pomieszczeniach temperatura osiąga zadane wartości?
  13. Nic się nie stanie. "Normowo" można wpuścić do 55'C. Tak więc odkręcaj, odczekaj dobę i melduj czy pomogło.
  14. Dogrzewa prawidłowo wszystkie pomieszczenia? Jeśli tak, to nie grzebać.
  15. Ten kocioł ma zabezpieczenie przed "taktowaniem" - o ile pamiętam to palnik nie może wystartować częściej niż co 3 minuty. 38kwh metanu przy delta t = 14 oznacza zapotrzebowanie budynku (-20) = 9,86kW, czyli wychodzi 55W/m2. Tak sobie, chyba, że dom budowany przez dewelopera to może tak być.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.