Skocz do zawartości

600

Stały forumowicz
  • Postów

    181
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez 600

  1. Grzejnik żeliwne i gaz to nie brzmi ekonomicznie. Przy zachowaniu starej instalacji kocioł na pellet wydaje się najrozsądniejszym wyborem.
  2. Te czarne są płaskie w środku powinna być uszczelka.
  3. W moim przypadku też mam spadki temperatury na kotle podczas startu pompy CO. Wydaje mi się że zimną wodą z rur trafia da dół bufora i zostaje zaciągnięta do kotła. Zanim zawór temperaturowy na powrocie do kotła zareaguje zimną wodą trafia do niego i obniża temperaturę na wyjściu z pieca. Mam zawór regulowany 55-70 stopni na obiegu kotłowym I w tej chwili ustawiony jest na minimum.
  4. https://allegro.pl/oferta/bojler-do-pomp-ciepla-c-w-u-z-wezownica-ferroli-ecounit-f300-1c-257l-17196269097 Taki zbiornik będzie ok ? Pasuje mi pod względem wymiarów.
  5. 600

    Bojler CWU Solitank

    Dziękuję za informację. Dużo mi to pomogło. Że zbiornika poziomego 110 litrów mam ciepłej wody na jeden prysznic. Czyli jedna kąpiel równa się ponownemu ładowaniu zbiornika. W jaki sposób sterujesz dwoma czujnikami? Mój sterownik obsługuje tylko jeden czujnik CWU
  6. 600

    Bojler CWU Solitank

    @Tuptus na ile czasu wystarczy Tobie jedno zagrzanie CWU ? Obleci 24 h? Jeśli jedni zagrzanie 200l Cwu wystarczy u mnie na jedną dobę to ogarnę to spokojnie bufora. Grzałki mam w buforze i CWU więc mam możliwość przełączania i grzania jak chce. Sprawdzę latem czy uda mi się zagrzać bufor około 700 litrów samą grzałką. Jak nie to będę grzał tylko CWU
  7. 600

    Bojler CWU Solitank

    Zbiornik CWU ląduje tylko z bufora. Latem bufor chce ogrzewać grzałkami z PV żeby mieć zapas ciepłej wody w razie jakby temperatura CWU się rozładował w nocy kiedy nie będę miał możliwość zagrania go grzałką. Czy uda mi się zagrzać bufor grzałkami z PV to się okaże. Bufor dołożyłem jesienią także nie miałem jeszcze możliwość sprawdzić tego w 100% Reasumując, lepszym wyborem będzie standardowy zbiornik pionowy
  8. Chcę wymienić zbiornik CWU z poziomego na pionowy. Obecnie mam poziomy chyba 110 litrów. Nagrzewany jest z bufora około 700 litrów. Jego pojemność jest za mała do mojego zużycia (4 osoby) oraz powoduje mi szybkie rozładowywanie bufora. Generalnie wygląda to tak że po jednym prysznicu temperatura mocno spada i załącza się pompa CWU. Zaciekawił mnie zbiornik Solitank opisywany tutaj w innym temacie, tylko czy takie rozwiązanie mam sens/zda egzamin przy ogrzewaniu zbiornika CWU z bufora? Celuje w zbiornik 200l. Co wyjdzie lepiej, będzie mniej obciążało bufor, wymiana około 170 litrów wody w Solitank czy ogrzanie około 200 litrów w standardowym zbiorniku z wężownicą? Czy Solitank ma rzeczywiście taka wydajność że w momencie nagrzania go do powiedzmy temperatury 60-65 stopni podczas pracy kotła wystarczy na dobę? W słoneczne dni nagrzewam CWU grzałką, wtedy ładuje go na max aż do wyłączenia termostatu w grzałce.
  9. Na pierwszej stronie masz przynajmniej 5 takich tematów
  10. Dokup moduł B do sterownika i będziesz miał obsługę zaworów mieszających i parę innych dodatkowych funkcji
  11. Włącz funkcje nadzór. Ustaw np. na 30 minut. Kocioł nie będzie się wygłaszał tylko przechodziła w nadzór. Po spadku temperatury wejdzie znowu w tryb praca
  12. Zastanawia mnie to wielokrotne rozpalanie. Czym to jest spowodowane? Kocioł szybko osiąga zadana temperatura i przechodzi w tryb wygaszania?
  13. Ja po zamontowaniu palnika Kipi przeczytałem cały tamten temat. Trochę to zajęło ale teraz nie mam żadnych problemów z ustawieniem palnika. Napisz jaka moc palnik, jaka instalacja, jak sterujesz palnikiem czy od pokojówki czy od histerezy? Jaka zadana temperatura na kotle? Czy masz ochronę powrotu?
  14. Poczytaj tutaj Miłej lektury
  15. @ded Jak się sprawuje Solitank? Ciepłą wodę masz zawsze, nie ma problemu z nią nawet podczas dużego zużycia? Też chce ten zbiornik kupić ale bardzo mało o nim opinie w sieci Gdzie go kupiłeś, ile zapłaciłeś?
  16. Jeśli zawór ma być ochroną powrotu pompa musi być na powrocie pomiędzy zaworem a kotłem.
  17. A nie łatwiej zamiast tej rury zamontować zawór bezpieczeństwa np. 1.5 bara. Można też kupić grupę bezpieczeństwa z odpowietrznikiem, manometrem I zaworem bezpieczeństwa
  18. Na wymianie kondensatorow na mocniejsze i innych słabych elementów. Nie znam się na elektronice, takie informacje wyczytałem pobieżnie na grupach easun Growatt ma serwis i gwarancję w Polsce. Cena tego modelu jest atrakcyjna biorąc pod uwagę że obsługuje dwa mppt.
  19. @kreciq21 Nie do końca ogarniam Twojego posta. W moim przypadku lepiej zakupić standardowy zbiornik CWU z wężownicą grzejąca bojler, czy taki jak zakupił @ded z woda użytkowa ogrzewana przepływowo w wężownicy?
  20. Na początek spróbuj zmniejszyć dawkę peletu. Możesz albo zwiększyć parametr "kaloryczność paliwa" lub zwiększyć wagę w teście podajnika.
  21. W najbliższym czasie też będę wymieniał zbiornik CWU z poziomego na pionowy. Grzeję bojler z bufora i tak się zastanawiam czy ten rodzaj zbiornika ma sens przy grzaniu go z bufora, czy lepiej kupić standardowy który ładuje się poprzez wężownice? Co będzie bardziej efektywne i mniej "obciąży" bufor?
  22. Czy ktoś używa tego falownika? Jakie są opinie? Myślę o nim przy budowie instalacji off grid w domu.
  23. https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://allegro.pl/oferta/kipi-modul-regulatora-rozszerzajacy-b-firmy-plum-17210213964%3Futm_medium%3Dproduct-carousel%26utm_campaign%3Doffer-listing%26utm_content%3D%2Fprodukt%2Fsterownik-plum-modul-b-3daf00aa-2590-4390-bc1a-ead7cfd118af&ved=2ahUKEwiG7ufhlraLAxV7KxAIHV3zBTwQ98QLegQIRhAG&usg=AOvVaw2eTn_d2cRQMoHOD0YEL53K
  24. Pamiętaj żeby moduł B był zgodny z Twoim sterownikiem. Np jeśli sterownik jest Kipi to moduł też musi być Kipi.
  25. Musisz dokupić moduł B do tego sterownika. Nie potrzebujesz nowego sterownika.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.