Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Łuparka śrubowa


baca350

Rekomendowane odpowiedzi

Nie obrażam się, tylko sam próbowałem takiego łupania kiedyś i były kłopoty z mocowaniem drewna - wyrywało. Na Youtube jest sporo takich wynalazków, może tam zechcesz podejrzeć? To jakiś suwak z mocowaniem pieńka np. łańcuchem napinanym dźwignią by wypadało zrobić...

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy zrobił coś takiego i sprzedał bo stwierdził, że siekierą szybciej.

 

Wymiary o ile dobrze pamiętam: skok ok. 6mm, średnica 60 mm, długość części roboczej 100mm obroty ok 400/min.

Niestety nie mogę potwierdzić bo kolega wyjechał za granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, 400 obr to nieco za mało, i stożek za cieńki. W tym tygodniu będą próby, na wszelki wypadek zapisuje moja ukochana szufelke do węgla koledze Guitar, siekierke piwniczną koledze Heso [gadzie, jesteś??] kto chętny na szczotke i pogrzebacz??

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nam się Baco rozkręciłeś jak ta łuparka. Jak ja uruchomisz to nogi za pas. Albo za solidny mur. Szufelkę powieszę na najbardziej eksponowanej ścianie w kotłowni.

Tu taki odnośnik http://www.bl-system.pl/mx50_80.htm a tu do profesjonalnej http://www.bl-system.pl/mx100.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy jest jaki świr na forum co ma doświadczenia z łuparką śrubową?? Mam świderek fi 70 mmx250 skok 6 mm i silniczek 2,2 kW/ 1400 obr na wałku bez przekładni i zastanawiam się czy to wyda, czy nie wyda??

 

Oczekuję pozytywnych odpowiedzi. Hej!

 

A co Ty kurna drzewnem polis, bo mi się zdało, ze wunglem jechołeś.

Robić Ci się nie chce cy co?.

Sikiere bies i dziab leniu.

 

Kazicek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, 400 obr to nieco za mało, i stożek za cieńki. W tym tygodniu będą próby, na wszelki wypadek zapisuje moja ukochana szufelke do węgla koledze Guitar, siekierke piwniczną koledze Heso [gadzie, jesteś??] kto chętny na szczotke i pogrzebacz??

Hej!

 

hej BACO.

To już mnie kochasz? A powinieneś, bo to ja uratuję CI zadek. W świdrowej łuparce najważniejsze jest.... Podparcie i zaparcie ! Tak jak w dzidzie bojowej śróddzidzie i zadzidzie. Pod świderkiem musi być blat czyli ?stolnica?, a na blacie klin rozporowy który jest rzutem (jak w rysunku technicznym ) właśnie samego świderka. Klin nie może być malowany jak Twoja GAŹDZINKA, tylko całkiem wysoki profil solidnie do blatu przyspawany. Sam blat to bym tylko solidnie przykręcił do cyrkularki . Zaczynaj próby od desek a na końcu kłódki wyrwidęba. Poszukaj na YT tego KLINIKA bo nie jest to szpital ani nic na kaca.

Serdeczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik-- zbuku gęsi! Strugasz ołówki! I palisz suszonymi obierkami , i robisz dobre wrażenie!

Def -- widze że dałeś sie juz wkręcić na korkociąg!

Pewne jest że świderek ma atakować jak najniżej klocka bo jak będzie wysoko to zrobi zeń śmigło i dupa! czyli blacik roboczy jak najwyżej , tuz pod świderkiem. Z uwago na bycze naciski blacik musi być mocny!

 

Ale te obroty!! 1440 /min to 24 obr/sek a to 24x6mmskok = 144 mm/sek !!! Nie za szybko??

Ponadto chce wstawic przeł. prawo/lewo i zabezp. gdyby sie co zakleszczyło.

Co wy na to??? You T, oglądałem wszystko chyba, ale skok i obroty nie sa określone.

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdzies na YT widzialem takie łupiarki świdrowe do ciagnika i tam obroty byly bezposrednio z walka napedu mocy moze isc tym tropem i sprawdzic jakie obroty ma walek przy takim ciagniku jak na filmie . Rozne wymiary świdra sa do kupienia na Allegro.Kolega zrobił cos takiego na silnik elektryczny i mial problem z odkreceniem jak klocka nie rozłupało koniec końców spalil silnik :( tyle że śwoder sam rzezbił na tokarce i nie byl zbyt dopracowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te obroty!! 1440 /min to 24 obr/sek a to 24x6mmskok = 144 mm/sek !!! Nie za szybko??

Ponadto chce wstawic przeł. prawo/lewo i zabezp. gdyby sie co zakleszczyło.

Co wy na to??? You T, oglądałem wszystko chyba, ale skok i obroty nie sa określone.

Hej!

 

 

.... BACO , Nie komplikuj dość prostej sprawy. Fi świderka to malizna do pilarskiej tarczy. Nawet jeden do jednego to nie ma szaleństwa a co dopiero kiedy na silniku dasz mniejsze koło pasowe. Zainwestuj w dwu, lub trzystopniowe koło pasowe na silnik i się dopasujesz bez problemu. Oglądałem te wynalazki na YT i nie ma tam niebywałych rozwiązań. Na "oko" kolo pasowe świderkowego wałka jest od małej betoniarki do dość dużego koła pasowego na silniku. Przy opcji ; prawo - lewo świderek może Ci się sam odkręcać. Nie widzę takiej potrzeby ale świderek musi wysięgać na grubość łupanego klocka.

Nie napisałeś czy robisz tę łuparkę jako osobny eksponat czy też zamierzasz uszlachetnić pilarkę; o którą Cię podejrzewam. Blacik do klocków koniecznie uzbrój w ten całkiem wyraźny (wysoki ? 5 cm ) klin.

Sam zbudowałem pełny zestaw maszyn stolarskich i wszystko działa lepiej niż ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik-- zbuku gęsi! Strugasz ołówki! I palisz suszonymi obierkami , i robisz dobre wrażenie!

 

 

No Baco jam nie ślusarz świderkowy, dlatego też w kwestii skoku świdra bendem milczał. Jako zaś filozof muszę stwierdzić, że dziabanie siekierowe najtańsze jest, a o jego zdrowotnym wpływie na organizmy baców nie muszę nikogo przekonywać. Jak z powyższego wynika ludziska idą w kierunku "Nicnierobienia" i z tego brzuchy im rosną, o czym piszący te słowa wie na własnym przykładzie (100kg).

Dlatego też Panowie rąbać co się daje.

 

Dzisiaj spróbowałem palić brykietem z trocin, wrażenia b dobre jeno drogi drań.

Słyszałem wczoraj że piwo jest bardzo zdrowe, co ty na to Bacuniu.

Pozdrawiam

Kazik

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik, piwko w ilościach rozsądnych to dobra rzecz [tzn. tak do 5-6 piwek/wieczorek]

 

Ja tam lubie rębać , zawsze po tym pić się chce.

 

Def, ja zaprawiam o napędzie bezpośredinm bez przekładni. A pilarkę tarczowa i heblarkę posiadam, samoróbki. Dumałem o połączeniu pilarki z łuparką ale co za dużo to o wypadek łatwo.

 

Dzisiaj odpaliłem korkociąg na sucho tj. na luzie na stole i łupnąłem seseczkę --super! te 144 mm.sek da się przeżyć. Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie masywne koło klin-pasowe ok.1/2m średnicy - nadałoby się do redukcji tego motorka; szkoda tylko że mieszkasz tak daleko...

 

Ale zawsze lepsze to świdrowate łupadło niż ten pomysł Amerykańca na YT z dłutem zamocowanym na boku wielkiego koła zamachowego :( 'The greatest splitter in the world' - chyba tak to nazwał. Co łupnie pniaka to może razem z dłonią ...

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... BACO, w takim razie uważaj, aby Ci się kabel nie nawinął na stojan silnika :( jak trafisz na sękaty pieniek. Ażeś tęgi we wszystkim , to mogłem se te niewinną uszczypliwość darować. Nie lubię się za to. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........Stosując przekładnię pasową regulujesz obroty a z nimi siłę. Teraz masz (2,2 kW) dwa "siwki" a po przełożeniu będziesz miał ich cztery albo i sześć. Przekładnia pasowa chroni silnik przed spaleniem , bo się na pasku może poślizgać. Idź na złom i tam sobie coś wynajdziesz. Link z elektrody jest bardzo dobry. Osobiście "poszedłbym na" przystawkę do pilarki. To da się zrobić i szybko i bezpiecznie. Są na to fajowe patenty. Będę się upierał przy klinie na blaciku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy jest jaki świr na forum co ma doświadczenia z łuparką śrubową?? Mam świderek fi 70 mmx250 skok 6 mm i silniczek 2,2 kW/ 1400 obr na wałku bez przekładni i zastanawiam się czy to wyda, czy nie wyda??

 

Oczekuję pozytywnych odpowiedzi. Hej!

 

Witam.

 

Doświaczenia nie mam ale chciałbym mieć cosik takiego

Tu jest troche informacji, interesowałem sie jesienią ale kasa...

 

http://e-konstruktor.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=13&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............ A tu jest link na taki klin na blacie o jaki się upominam i jakiego mi się chce :D

 

 

 

Sam stożek możesz BACO wydłużyć dokręcaną końcówką. Też takie rozwiązanie tu można zobaczyć. ???

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam, że skok świderka 6mm na 1440 obr/min to porażka! Oraz stożek 1:2,5 to za mało!

Stożek min. 1:3 , gwint max. 3mm to silnik 2,2 kw/1440 obr pociągnie.

 

Ponadto : nie kypujcie stożka od piekarza, szewca itp..... kupic na Alledrogo, dac 150-200 zł za porządny stożek z dobrego materiału a nie z gwoździa jak ja mam!

Def-- podana przez ciebie łuparka to chyba forma doskonała Hej!

Edytowane przez baca350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.