Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viessmann - Pytanie O Wybór Pieca 200-w


pkbud

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM !

Mam pytanie - instalator poleca mi piec VIESSMANNA VITODENS 200-W - czy to dobry wybór, czytając opinie w internecie , są rózne , przeważnie negatywne.

Pytanie drugie co sadzicie Państwo o pompie ciepła powietrze/woda VITOCAL 160-A

Z góry dziekuje za fachowe doradztwo.

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie używam do ogrzewania pieca gazowego, więc raczej słabo się na tym znam. Stosunkowo słaba jest dyskusja, bo temat założyłeś w nieodpowiednim dziale. Tutaj zaglądają ci, którzy są zainteresowani instalacją (w uproszczeniu prowadzeniem rur, grzejników i innych urządzeń się na nich znajdujących). Załóż ten sam temat w dziale kotły gazowe, a na pewno usłyszysz wiele opinii.

 

Tymczasem poczytaj:

 

http://cokupic.pl/produkt/Saunier-Duval-Isotwin-C-24-E

http://cokupic.pl/produkt/Saunier-Duval-ISOTWIN-F-25-H-MOD

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...y-dwu-funkcyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kocioł CO wybrać? Takie pytanie często pada na forum. Czy mozna obiektywnie na nie odpowiedzieć.? Trudno. Jedni polecają X bo są instalatorami tego urządzenia, inni nie polecają Y bo miał awarię i były jakieś problemy itp itd. Ja mam trochę inne podejscie do problemu. Zastanów się jakie funkcje ma spełniać kocioł: rodzaj palnika, jakie sterowanie, jaki układ grzewczy, czy będzie w układzie podłogówka i jak bedzie sterowana, jak bedzie zapotrzebowanie na cwu, .... i jaki masz budżet na tą instalację z kotłem. Jak sobie odpowiesz na większość pytań to można metodą elminacji dobrać urządzenie które jednocześnie będzie spełniać twoje wymagania i twój budżet nie ucierpi. Niestety zaczynacie inwestycję od końca czyli od pytania jaki kocioł kupić, a potem się okazuje że kupiłeś kocioł który nie spełnia twoich wymagań, albo nigdy nie wykorzystasz możliwości jakie ma sterownik lub możliwości sterownika są znacznie mniejsze niż twoje wymagania. Wybrałeś drogie modele kotłów (oczywiście w modelu są różne konfiguracje i o tym też trzeba pamietać), pompa ciepła też do najtańszych nie należy, dlatego proponuję Ci poświęcić jeszcze parę zł na rozmowę z projektantem i wykonanie projektu wraz z doborem urządzeń. Na etapie projektu naprawdę można rozwiązać sporo problemów. Jaka marka kotła jest naprawdę sprawą wtórną. Ma spełniać twoje wymagania a czy będzie to X czy Y to naprawdę nie ma większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie. Ja osobiście zawsze biorę poprawkę na rzecz następującą - w Internecie 99% wypowiedzi dotyczy produktów, które akurat nie działają - no bo po co wchodzić na forum i chwalić się że coś dobrze działa (no chyba, że się ma jakiś interes w sprzedaży tych produktów). No ale do rzeczy - fakt, że coś ma "złą opinię" może wynikać zarówno z tego, że jest faktycznie awaryjne jak i z tego, że jest zwyczajnie popularne. Każdy nawet najlepszy produkt się psuje w określonym procencie - jeżeli jakiegoś kotła zostaje sprzedane 1000 egzemplarzy i psuje się 1% to jest to 10 sztuk i jest spora szansa, że przeczytamy o tym w internecie. Jeżeli zostaje sprzedane 100 egzemplarzy to przy tym samym poziomie awaryjności zepsuje sie 1 egzemplarz i szansa na to, że o tym w internecie przeczytamy drastycznie maleje.

 

Tak więc negatywne posty na forum można traktować jako swojego rodzaju ostrzeżenie, ale z pewnością nie "wyrocznię" że dany produkt jest zły - może po prostu jest tak dobry, że jest tak popularny, że ilość wadliwych egzemplarzy jest ilościowo duża a procentowo na średnim albo nawet niskim poziomie :D

 

P.S. Piszę bardzo ogólnie - nigdy nie miałem do czynienia z produktami Viesmanna - słyszałem jedynie o marce :)

 

Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów marki, modelu a przede wszystkim... trafienia na dobry egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.