Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Smoła W Kominie


danielo222

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam Palaczy))

A ja powiem tak. Zachciało sie razu pewnego wymienić piec na nowy nowoczesny firmy sad .....UKS 20KW 2,5 metra pojemności, 180m2 do ogrzania z wentylatorem i sterowaniem i co? spalał 35kg węgla na 6godzin.Stary spalał 15kg na 10godz. Wyrzuciłem sterownik, dmuchawe uzywam do rozpalania i smoła leje mi sie jak diabli. Dodam że przy starym nie było sladu smoły a tu i piec i komin zawalony. palenie oczywiście 45stopni bo jak napalę na 60 stopni to w domu sie robi 25 stopni. i momentalnie spala węgiel. Do czego zmierzam, mam wujka który ma 180 metrów domu nieocieplonego i piec węglowy który ma 35lat, wygląd dwa razy mniejszy, lżejszy pali węglem, podkładami nasączonymi olejem i kropli smoły nie ma w nim, komin czysty a kominiarz nie witał tam od paru lat. przekrój komina taki sam , wysokośc ta sama. Osobiście uważam, że kotły sa po pierwsze nieprzemyślane, po drugie robienie potężnej komory spalania chodzi o wysokość ma znaczenie gdyż do płomieniówek tak naprawde nie dociera płomień i nie przepala ich. I tu pojawia się pytanie: po jakiego żadają od klientów komina o przekroju 20/20cm skoro wylot spalin ma 12 cm średnicy np. w moim piecu. Szukam konkretnego spawacza który obejrzy stary piec węglowy i zrobi mi taki sam z woj. dolnośląskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

proponuje 1 ważna rzecz instalator niech zakłada wam zawór trójdrogowy i macie tem w kotle 75 stopni a na mieszkanie idzie 45:)

 

Dlaczego tylko 75* C na kotle ? Nie lepiej od razu 95? Jeszcze lepsza gwarancja, że się nie skropli

I wtedy można kisić na całego, najlepiej zamknąć kocioł całkowicie i tak palić.

Na mieszkanie niech idzie 30*C:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega wyżej napisał ,Jaki karton?? Długi płomień zapali ci komin jedynie. oj zdziwił byś się bardzo mocno jak byś zobaczył jak pali się sadza w kominie od kawałka zapalonej gazety i włożonej do wyczystki komina.Dobry opał, umiejętne palenie i czyszczenie pieca , oraz komina.To powinno uchronić przed nieszczęściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko 75* C na kotle ? Nie lepiej od razu 95? Jeszcze lepsza gwarancja, że się nie skropli

I wtedy można kisić na całego, najlepiej zamknąć kocioł całkowicie i tak palić.

Na mieszkanie niech idzie 30*C:)

temat jest o smoleniu a nie nabijaniu sie i sam przyznasz racje ze 75 to optymalna temperatura a nie 95 jak ty piszesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko 75* C na kotle ? Nie lepiej od razu 95? Jeszcze lepsza gwarancja, że się nie skropli

I wtedy można kisić na całego, najlepiej zamknąć kocioł całkowicie i tak palić.

Na mieszkanie niech idzie 30*C:)

Kiszenie jest dobre, ale kapusty. Ja obecnie jaram 70-80 stopni na kotle i jest ok. Pragnę zauważyć coraz większą ilość wpisów

na forum dotyczących smołowania kotłów i kominów. Jest to jak mi się zdaje wina producentów kotłów co reklamują zbyt dużo

elektroniki, a za mało piszą o elementarnych zasadach dobrego spalania.

Pozdrawiam Cię Heso

Kazik wieśniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Vlad24 nie napisał, żeby trzymać na kotle 30*C, tylko że podniesienie temperatury na kotle o 30 stopni nie załatwi problemu smolenia kotła... Teraz kapujesz? Mieszasz różne sprawy, zresztą to typowe w forumowych dyskusjach. Warto się zdecydować, czy rozmawiamy o smole, czy kondensacji kotłowych kwasów, powstających zresztą tak jak smoła tylko przy nieprawidłowym spalaniu.

 

Co do zaworu trójdrożnego, to może i momentami pożyteczny, ale musisz także zdawać sobie sprawę, że generuje straty- kominowe. Nadwyżka wyprodukowanego ciepła usuwana jest wtedy kominem.

Sprytne, prawidłowe spalanie spowoduje, że taki zawór jest zbędny. HS

 

Zlituj się, co to znaczy "powród" ? Daje po oczach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik jak zwykle masz racje więc stawiasz, a ponadto w kominie ci sie zapaliło! Widac ogień z komina! ŁAdna fotka!

 

Drewnem trzeba jarac na ostro, nie wspomnę że suchym ile sie da!

Wilgoc pobiera dużo ciepła spalania, które ucieka w komin, obniża temp. spalin i wzmaga osadzanie niedopalonych żywić .

Fizyka!!

A żywice powstaja jak sie w kotle dusi!! Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę teraz wypraktykować przy mrozach palenie drewna bez miarkownika na spokojnie :)

 

Co do zaworów 4D i 3D to ja osobiście żałuje teraz montażu 4D oraz siłownika do tego była to tylko strata pieniędzy :( Jedyny plus ze mi min temp 35°C na piecu utrzymuje i łatwiej jest rozpalić potem :P ALe po za tym zbędne to jak licho jest .

Edytowane przez Remi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę teraz wypraktykować przy mrozach palenie drewna bez miarkownika na spokojnie :)

 

Co do zaworów 4D i 3D to ja osobiście żałuje teraz montażu 4D oraz siłownika do tego była to tylko strata pieniędzy :( Jedyny plus ze mi min temp 35°C na piecu utrzymuje i łatwiej jest rozpalić potem :P ALe po za tym zbędne to jak licho jest .

 

Witam a ja myślałem o montażu ale widzę że co niektórzy koledzy mają dość

pewnie również też bym żałował . więc nie będe chyba wnikał więcej w te zawory 3 lub 4D

I NIE BĄDĘ MONTOWAŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.