Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy Piec ;-)


szkodniczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

1.Kupiłem ostatnio (piątek) nowy piec do CO nie chciałem ale musiałem ponieważ stary odmówił posłuszeństwa i miał przecieki nie do zlikwidowania . Kupiłem piec firmy PER-EKO KSW 24 PLUS

Narazie uczę się w nim palić ( piec ze sterownikiem i nadmuchem zainstalowanym na dole ) ale mam problem ze przy dokładaniu opału strasznie mi dymi do wewnątrz kotłowni . Stary piec strasznie zaklejał mi komin i pewnie kolejna wizyta kominiarza na dniach się przyda.

 

2.Druga sprawa to sterownik wiem że każdy musi dostosować ustawienia do swoich warunków ale mam pytanie czy dmuchawa na Maxa (10 w skali od 1 do 10 ) ustawiona to lepiej niż na przykład 6-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem piec firmy PER-EKO KSW 24 PLUS

Czy konsultowałeś swój zakup na forum lub wśród znajomych?

Twoje pieniądze Twój wybór. Ja bym takiego kotła nie kupił, bo jest to kocioł górny.

 

 

Druga sprawa to sterownik wiem że każdy musi dostosować ustawienia do swoich warunków ale mam pytanie czy dmuchawa na Maxa (10 w skali od 1 do 10 ) ustawiona to lepiej niż na przykład 6-8

Dmuchawy stosowane w kotłach dają za dużo powietrza do kotła w stosunku do potrzeb.

Ja bym ustawił 2 - 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1.Kupiłem ostatnio (piątek) nowy piec do CO nie chciałem ale musiałem ponieważ stary odmówił posłuszeństwa i miał przecieki nie do zlikwidowania . Kupiłem piec firmy PER-EKO KSW 24 PLUS

Narazie uczę się w nim palić ( piec ze sterownikiem i nadmuchem zainstalowanym na dole ) ale mam problem ze przy dokładaniu opału strasznie mi dymi do wewnątrz kotłowni . Stary piec strasznie zaklejał mi komin i pewnie kolejna wizyta kominiarza na dniach się przyda.

 

2.Druga sprawa to sterownik wiem że każdy musi dostosować ustawienia do swoich warunków ale mam pytanie czy dmuchawa na Maxa (10 w skali od 1 do 10 ) ustawiona to lepiej niż na przykład 6-8

 

Przypuszczam ze i ten ''piec'' bedzie zaklejal Twoj komin i samego siebie.

Pierwsze co powinienes zrobic, to zlikwidowac dmuchawe i zamontowac miarkownik. Dodatkowo powietrze wtorne nad wsad bedzie wymagane.

W tym temacie zostalo juz powiedziane wszystko. Poczytaj pare watkow typu: zarosniety komin, cieknie z pieca itp.

Jezeli bedziesz mial watpliwosci, to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam usunąć wentylator właśnie wcześniej oglądałem taki piec u wujka który jest bardzo zadowolony z tego jak sie on sparwuje a i na forum znalazłem tyle samo opini dobrych jak i złych .

 

1. Co znaczy " górny " chodzi o górno kanałowy czy o górne spalanie ??

 

2. Dodatkowo powietrze wtorne nad wsad bedzie wymagane co to znaczy ?? Sorry ale miałem przez 9 lat ZEBCA i nie było problemów no chyba że to iż na piecu zazwyczj nie była za wysoka temperatura i myśle że to było winą tego zalepiania komina pozatym komin ma około 13-14 netrówa na długości 7-8 metrów jest zimny (nie ogrzewany i nie ocieplony strych )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co znaczy " górny " chodzi o górno kanałowy czy o górne spalanie ??

Tu zobacz czym się różni kocioł dolny od kotła górnego

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...ic=4414&hl=

 

A ten Zębiec to jaką miał moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebiec miał 21KW , może ja podam jaki metraż mam 170 metrów na dole z czego 35 metrów nie ogrzewam na razie od następnej jesieni już będzie ogrzewane no i nie ogrzewany narazie strych też około 160 metrów po zagospodarowaniu będzie mniej z około 130 m a na dole w pomieszczeniu którego na razie nie ogrzewam (na być salon) będzie jeszcze kominek.

 

Zebiec był ok ale otwór na drzewo był bardzo mały i nieporeczny przez kanały dymowe .

 

Nadminie ze pale drewnem i węglem ze wskazaniem na drewno ale wiem ze w tym piecu moge palić wszysko z miałem i owsem nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki kocioł (18 kW).

Kupiłem go 5 lat temu bo .... miałem blisko.

Więcej zalet nie stwierdziłem.

 

Ten kocioł ma bardzo krótki wymiennik (a jednocześnie dosyć luźny) - może w sumie 70 cm. Więc do drewna (paliwo długopłomieniowe) się nie nadaje.

 

Dmuchawa jest mocno przewymiarowana - trzeba ją mocno dławić.

 

Brak doprowadzenia powietrza wtórnego. W połączeniu z umiejscowieniem dmuchawy w popielniku uniemożliwia to palenie miałem. Być może wstawienie jakichś kątowników napowietrzających (namiastka pow. wtórnego) mogłoby coś poprawić.

 

I kwiatek w instrukcji: rozpalić na ruszcie i zasypać węglem :unsure:

Zadyma gwarantowana.

 

Ja swój przerobiłem. Dmuchawa poszła w kąt. Powietrzem głównym steruje miarkownik. Powietrze wtórne podawane przez kierownicę powietrza wtórnego nad opał. Zapalam wsad od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że samym miałem to się w nim nie da palić ale moZna mieszac drzewo z weglek lub drzewo z miałem ale czemu wyrzucac odrazu nadmuch pocoś go wkońcu założyli .

 

A palenie od góry wegla chyba nie jest nie możliwe bo pamietam jak u mnie w domu jakies 25 lat temu ojciec wprowadził taką metode w zwykłym piecu i dopwietrze było doprowadzane przez drzwiczki od popielnika wiec w sumie nia ma różnicy tylko taka ze tu mozna regulowac dopływ powietrza albo ja sie nie znam na piecach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szkodniczek:

 

Przerabialem palenie drewna z dmuchawa na poczatku sezonu. Kociol wytwarzal spore ilosc smoly jak i smrod smoly w calej kotlowni. Dzieki temu formu dowiedzialem sie, ze drewno najlepiej jes spalac przy zachowaniu naturalnego ciagu.

Mysle, ze z czasem sam sie przekonasz.

 

Ps. Ostatnio widzialem kociol znajomeg do spalania drewna, jest to dolniak z dmuchawa u gory (niewypalony produkt firmy z pleszewa). Mimo tego, ze dolniak, bez smoly sie nie obeszlo. Znajomy znalazl zloty srodek (sadpal) i jakos tam mu to smiga. Chwali sie ze dwa rzy na dobe zaladowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej nocy i wczorajszym wieczorze w w piwnicy mogę powiedzieć ze już jest lepiej tylko teraz mam jeden problem z pompą CO .Według sterownika załącza się ona przy temperaturze 30 stopni i przy tylu też się wyłącza . A ja bym chciał żeby to było 40 -45 stopni ale w sterowniku nie można tego przestawić .

 

Ale wymyśliłem sobie że pod kabel który idzie od sterownika do pompy podłącze regulator temperatury z czujnikiem na rurze wychodzącej z pieca a pompe podłącze do niego zresztą tak miałem wcześniej tylko że ten regulator był podłączony do sieci 220 bezpośrednio . I teraz po tym jak na piecu bedzie 30 stopni załączy sie regulator ale nie pompa ta załączy się po 40 stopniach . Jakieś rady ?? bo nie chce czegoś spalić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Żadnego odzewu ale zrobiłem tak jak pisałem wyżej podłączyłem kabel od pieca który miał być podłączony do pompy , do czyjnika i teraz moge regulowac sobie przy jakiej temperaturze ma sie załączać pompka i przy jakiej ma się wyłączą zeby nie goniła wody o temperaturze 30 stopni po układzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.