Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2 Kotly+kominek+zasobnik Jak To Pospinac Prosze O Pomoc


kubek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich .Jestem nowy i pierwszy raz w zyciu korzystam z forum.

Potrzebuje pomocy .

Kolega poprosil mnie o wykonanie instalacji wodnej i CO.

Woda to pestka natomiast CO, nooo to tu pojawil sie problem.

Postaram sie to dokladnie opisac.

 

Chlopak chce kociol jednofunkcyjny kondensat w systemie zamknietym,kominek z plaszczem wodnym(otwarty syst)+ piec z podajnikiem na groszek weglowy(otwarty sys)+zasobnik najprawdopodobniej ACV.

W systemie ma byc dwa osobne rozdzielacze(podlogowka+kaloryfery) oraz system cyrkulacji cieplej wody.

 

Problem ktory mnie nurtuje to JAK PODLACZYC TE TRZY PIECE+ZASOBNIK Z SOBA ABY WSZYSTKO DOBRZE DZIALALO.Oraz jakie przekroje rur zastosowac miedzy tymi urzadzeniami.

I jeszcze jedno jakim kryterim kierowac sie jesli chcemy zalozyc wymiennik,czy poj czy przekrojem rur itp.

Bardzo prosze o porade i jakis schemat z opisem podlaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaden problem zrobic taki układ problem to go opanowac od strony automatyki ,jak gosc chciałby zastosowac nie kondensacyjny a zeliwny kocioł to sprawa juz jest prosta ,osobiscie stosuje kotły b... z systemowa automatyką 2107M ktora przejmuje sterowanie wszytkim nie wazne ile mamy zródeł ciepła przy czy zawsze sa wsztykie funkcje czynne ,a dodatkowa zaleta to taka ze mozesz robic wszytko na układzie otwartym luz zamknietym jak sie podoba pod warunkiem ze kominek i kocioł na eko ma chłodnice w postaci węzownicy schładzającej ale układ otwarty mozesz zrobic i po problemie ,jesli ten twój klient uprze sie na kocioł koncdensacyjny to niestety ale automatyka tego układu bedzie slepa i w dodatku nie obedzie sie bez wymienników pomp zaworów i tyle tego ze zautomatyzowac to razsadnie sie nie da albo przerosnie kosztami wiec okresl sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Podłączam sie moze kolega jakos szezej opisze podłączenie tych trzech uzadzen ja mam prośbę,mam taki sam układ plus podłogówkę w 2 łazienkach jedna na parterze jedna na 1 pietrze.

 

-kociol weglowy +kominek z plaszczem wodnym ulrich+kondensat ulrich

 

proszę o propozycje czy dac kondensat czy zwykły kocioł i jakis schemacik będę bardzo wdzięczny jak to wszystko logicznie zgrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.