Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Przegrzewajacym Się Ogrzewaniem Podlogowym


Tomekr

Rekomendowane odpowiedzi

Nie krecilem nim ręcznie i nie przepinałem przewodów. Kiedy siłownik chodził na zaworze podłogowym, przyjmował wartość 1, po wyłączeniu przekrecal się na 10. Zastanawiam sie czy obrocenie zaworu 4d cos by tu zmienilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłam przewody L1 z L2, oraz dodrze umieściłem czujniki temp. i wygląda na to że teraz działa to poprawnie.

Temperatura na piecu 60, podłogówka 32, na powrocie 29. Widze teraz jak sterownik poprawnie pracuję z zaworem 4d.

 

Przez niekompetencje instalatora zjadłem trochę nerwów, a kocioł węgla.

Co było źle? Zawór 4d zachowywał się odwrotnie, kody chciał schłodzić wode w obiegach, to zamiast tego ja ogrzewał. Czujnik temp. były złe zamontowane i do tego jeszcze zła skala na zaworze.

 

Teraz zostało jedynie obserwować pracę kotła, ale zdaje się że jest już wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłam przewody L1 z L2, oraz dodrze umieściłem czujniki temp. i wygląda na to że teraz działa to poprawnie.

Temperatura na piecu 60, podłogówka 32, na powrocie 29. Widze teraz jak sterownik poprawnie pracuję z zaworem 4d.

 

Przez niekompetencje instalatora zjadłem trochę nerwów, a kocioł węgla.

Co było źle? Zawór 4d zachowywał się odwrotnie, kody chciał schłodzić wode w obiegach, to zamiast tego ja ogrzewał. Czujnik temp. były złe zamontowane i do tego jeszcze zła skala na zaworze.

 

Teraz zostało jedynie obserwować pracę kotła, ale zdaje się że jest już wszystko ok.

I się dało, fajnie że działa ta regulacja, cieszę się że te  podpowiedzi pomogły i obyło się bez fachowca z narzędziami i drenażu portfela, chociaż to może być nie wszystko co by wypadało jeszcze zrobić, bo jak wspominałem teraz może pojawić się problem z nie wystarczającym grzaniem grzejników w przypadku całkowitego zamknięcia 4d, ale niema co za wcześnie gdybać, to też można rozwiązać bez dużych przeróbek.

 

Na jakim zakresie na skali obecnie pracuje siłownik zaworu?,    najlepiej fotka.

I czy temp. grzejników jest wystarczająca?.

 

 

 

 

Ogromne podziękowania dla użytkownika mittek. Prześlij nr konta bo należy się dobra flaszka.

Co do tej flaszki, to wypij za moje zdrowie 01. stycznia, (oczywiście o ile możesz)    i oby wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się dało, fajnie że działa ta regulacja, cieszę się że te  podpowiedzi pomogły i obyło się bez fachowca z narzędziami i drenażu portfela, chociaż to może być nie wszystko co by wypadało jeszcze zrobić, bo jak wspominałem teraz może pojawić się problem z nie wystarczającym grzaniem grzejników w przypadku całkowitego zamknięcia 4d, ale niema co za wcześnie gdybać, to też można rozwiązać bez dużych przeróbek.

 

Na jakim zakresie na skali obecnie pracuje siłownik zaworu?,    najlepiej fotka.

I czy temp. grzejników jest wystarczająca?.

 

 

 Sterownik wskazuje 19% otwarcia. Jeden grzejnik pracuje i jest ok.

post-69844-0-66433500-1477762071_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej flaszki, to wypij za moje zdrowie 01. stycznia, (oczywiście o ile możesz)    i oby wszystko działało.

Oczywiście nie miałem na myśli całej, wystarczy toast.

 

 

 

 Sterownik wskazuje 19% otwarcia. Jeden grzejnik pracuje i jest ok.

I jest fajnie, ale skalę jeszcze zmień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.