Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pierwsze Uruchomienie I Przegrzanie Pieca


MałyMiki

Rekomendowane odpowiedzi

witam w mojej wypowiedzi jest takie jedno male ale znaczace slowo JESLI wiec chyba to nie ja mam problemy ze zrozumieniem , prosze mi powiedziec gdzie jest podpieca woda do zaworu z wezownicy schladzajacej bo ja tego naprawde nie widze ale moge sie mylic dlatego prosze o wyjasnienie . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaahhahahaah a gdzie Panowie przeczytali że w momencie kiedy napisałem swój pierwszy post, to ja miałem podlączoną wężownice bezpieczeństwa <_<. Ja nie pisałem tego postu po to aby przedyskutować kwestie czy wężownica działa czy nie a rozwiązać problem sterownika który był żle wyregulowany. I pewnie gdybym miał zainstalowaną tą wężownice to by mi co noc działała bo sterownik był ustawiony pod miał a więc co 3 minuty podmuch. I wtedy pewnie wężownica by schładzała cały kocioł ale to nie było by zdrowe dla kotła na dłuższą mete. Wężownica jest zamontowana po to aby w skrajnych przypadkach spełniać swoja funkcję a nie traktować to jak codzienna czynność:angry:

 

a jeżeli nie wiecie gdzie wężownica bezpieczeństwa jest zamontowana :blink: to powiem wam w małej tajemnicy że jest to integralna część kotła i jest wbudowana w wewnątrz kotła i do niej podłącza się (zabezpieczenie termiczne) zapraszam do lektury na temat kotła LOGICA II na stronie producenta. A taki zawór co widać na zdjęciu na środku pieca to właśnie jest wylot gorącej wody- który jak pisałem już 5 razy nie jest nigdzie wyprowadzony do żadnego szlaufa :blink:. A drugi zawór koło tego zaworu jest pusty bo tam ma być doprowadzona zimna woda która schładza piec. Nie robie tego narazie gdyż nie mam czasu a piec pracuje doskonale i gdybym miał kupić jeszczes raz piec to bez wątpienia wybrałbym CICHEWICZ LOGICA II. Piec jest wręcz perfekcyjny i 12 letnia gwarancja i współpraca z budersuem o czymś świadczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w mojej wypowiedzi jest takie jedno male ale znaczace slowo JESLI wiec chyba to nie ja mam problemy ze zrozumieniem , prosze mi powiedziec gdzie jest podpieca woda do zaworu z wezownicy schladzajacej bo ja tego naprawde nie widze ale moge sie mylic dlatego prosze o wyjasnienie . pozdrawiam

 

 

nie mam podłączonej rury schładzajej gdyż jest mi to niepotrzebne. W przypadku przegrzania pieca zawór nad piecem spuści całą goraco wode na podłoge. I tak jak pisałem koledze poniżej: gdybym miał od początku zainstalowany taki układ to nigdy bym sie nie dowiedział że mój sterownik jest żle ustawiony. I gdybym sobie smacznie spał to mój piec co noc (czy też w dzień) przechodził by proces który śmiało można nazwać HARTOWANIEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec nie tylko ja jestem slepy <_< wlasnie mmnie to zastanawia, skoro jest to podlaczenie to jakim prawem kociol sie zagotowal?

pozdrawiam pawel

 

 

zagotował ponieważ nie mam doprowadzonego węża który łączy się z zimną wodą z instalacji CO. W moim przypadku prostu zadział mechanizm który wyrzucił goracą wodę na zewnątrz a raczej an ściane :angry:. Nie było na szczęście jej dużo. Dużo też pomógł zbiornik wyrownwaczy chyba tak się on zwie ? który też wypluł troche tej wody a może więcej niż w tamtym przypadku - na szczęście nie było mnie tam i chyba dobrze :blink:

 

Zdaje sobie sprawe że będę musiał doprowadzić zimną wodę do tej wężownicy a także zamontować szlauf który odprowadzi tą wodę gdzieś poza kotłownie ale ciągle to odkładam gdyż wiem że małe szanse aby się to powtórzyło, gdyż sterownik jest ustawiony optymalnie a w dodatku zakupiłem zasilacz awaryjny który nie doprowadzi do podobnej sytuacji w przypadku braku prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo nauczcie się łyczki po ludzku cytować, bo komu się będzie chciało wasze teksty czytać.

Po drugie primo widzę tam wszystkie pompy zamontowane do dupy bo palant monter instrukcji nie czytał: kabelek do dołu! Bo jak woda kiedyś chlapnie po kablach to wejdzie do pompki i się spali! Będzie cieplej.

Po trzecie primo--kocioł ci się Miki rozgotował bo był zanik prądu na 30 min w nocy i dopadło to KOCIOŁ (tak się nazywają poprawnie wasze urządzonka do grzania chałup, ale skoro fachowcy z bożej łaski i literatura kłamie to niech wam będzie wujek). w stanie rozbujania no i kuku! Mleko się wylało bo kociołek poszedł bezwładem.

A może na dokładkę dolne drzwiczki nie domknąłeś??? Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: jeżeli zawór bezpieczeństwa a wężownica bezpieczeństwa to według ciebie to samo to nie mam więcej pytań :). Ja wiem jak to działa i pewnie wy też z tą rożnicą że wy twierdzicie że ja nie mam wyprowadzonej rury a ja się z tym w pełni zgadzam bo przez ostanie kilka wątków ciągle to pisze hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
a czy ja poruszyłem temat wężownicy i zaworu bezpieczeńtwa ?. Napisałem co zrobić aby nie było problemów z przegrzewaniem kotła a w moim przypadku to akurat był ten powód - czyli złe nastawy sterownika.

 

 

 

pozdrawiam i życze miłego dnia

witam. jak widzę na zdjeciach to pompy żle zamontowane(poprawić)a jężli chodzi o węż schładz. i zabezpieczenie termiczne to żeby ono zadziałało to musi być podłaczona do zab termicz.zimna woda.u ciebie jest zabezpieczenie term ale z tego co widać to nie jest podłączone.u ciebie wody nie mogło zagotować ba zadziałal stb 95st i tyla.popraw błędy podł. wode do węż zchł i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, dokładnie tak jest. Nie mam tego podłączonego gdyż zostawiłem to na sam koniec. Jeżeli chodzi o przegrzanie to tak jak napisałeś sterownik się zablokował bo temperatura przekryczła daną normę. A stało się to z jednego powodu; nastawy nadmuchu były zabójcze, ale oczywiście dziękuję za zwrócenie uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko zacytuje twoj pierwszy post :)

 

"Nie wiem co jest przyczyną - instalator mówi że zbyt mała powierzchnia grzewcza i piec nie miał gdzie tej energii wypuścić, a naczynie zrobiło swoje bo chyba po to one jest ? dodam także że piec jest wyposażony w weżownice bezpieczeństwa"

Piszac "zawor bezpieczenstwa" myslalem oczywiscie o zaworze termostatycznym, wynikalo z dyskusji o co mi chodzi a byl to poprostu skrot myslowy. tak w ogole to wezownica i ten wlasnie zawor to dwie rozne rzeczy, w komplecie mozna to chyba nazwac grupa bezpieczenstwa. zadajac jakies pytanie nalealo by chyba dodac ze jest nie podlaczone a nie dawac fotki i opis z ktorych mozna wnioskowac ze takie zabezpieczenie jest.

pozdrawiam pawel

ps. moja kobieta ostatnio zapytala sasiada co zrobic bo nie ma pradu i jakas woda w piwnicy leci :) ( z wezawnicy) kazal jej zagasic piec, to go zalala woda :) Naszczescie sie odsunela i obylo sie bez popazen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wmów baca że mi prąd zanikl i że drzwiczek nie zamknałem to na pewno w to uwierze. Prądu nie mogło zabraknąć bo mam zasilacz awaryjny to po pierwsze, po drugie drzwiczki były zamkniete a po trzecie wiem co było przyczyną.

witam ,baca ma racje,masz odwaloną kotłownie według książki ,a trochę głowy i bojler razem z piętrem grzeje bez prądu.pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa grzeje przez zawór 4d i wymiennik i pex ,podaj adres to przyjde do szkoły gdzie uczą tak skutecznej grawitacji ,prosze wez na wstrzymanie i przyjzyj sie tej iinstalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,MałyMiki jeśli możesz to podaj jaki masz komin do tego pieca,bo stoje przed zakupem i jestem zdecydowany na ten kocioł tylko niewiem czy mi komin wydoli fi-180 długość 6m,o szczegóły instalacji nie pytam bo hydraulik jest jednocześnie serwisantem cichewicza to mam nadzieje że zrobi to dobrze i powiedział też że spokojnie z kominem nie będzie problemu,ale chciałbym znać też waszą opinie no i męcze sie jeszcze z tą mocą kotła mam 120 m2 parteru i jakieś 80 poddasze które będzie tylko dogrzewane myśle dwoma grzejnikami sporej mocy tak żeby było tam chociarz z 15st.troche podłogówki na parterze ściany 25cm byle jaka ceramika pusta styropian 15cm dach 20cm wełna zasobnik cwu200l.Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

minęło 5 miesięcy od użytkowania pieca, i jak narazie jest rewelacja. Zbliża się lato a więcp rzestawiłem piec na tryb letni. Ogrzewam bojler 160 litrowy piecem. Jeden zasyp starcza na średnio 8 dni grzania. W porównaniu z cenami prądu jest to dla mnie rewelacyjna oszczędność. Zastanawiałem się nad kolektorami słonecznymi ale stwierdziłem że w moim przypadku nie ma to sensu. Zaobserwowałem że najlepiej spala się latem drzewo. wiaderko zrobanych drewienek starczy na 2 dni palenia tzn podgrzania wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
witaj otóż jeżeli jest to po prawej stronie na kotle patrząc na foto od przodu kotła chyba, że się mylę jednak, do końca nie wiem jak to się ma to kotła bo jak taki orzech się już rozpali na dobre to mocno się zastanawiam czy tak wężownica dała by radę schłodzić kocioł.

 

 

MałyMiki

 

 

 

Witaj otóż tym bardziej że palisz węglem który sam w sobie ma większa kaloryczność kocioł powinien być dobrze ustawiony, co do dymu być może trzeba doregulować drzwiczki inne, są to nowe elementy i być może przykręcił je ktoś na sztukę w fabryce więc może wymagają regulacji. Instalacja jak na mój gust fajnie wykonana, a powiedz mi jak działa u Ciebie ten wymiennik, jaką masz temperaturę na powrocie do kotła i ile on zabiera Ci ciepła z kotła w sensie temperatury.

 

 

 

a co z tą temperaturą napisze mi kolega jak to jest z tym wymiennikiem i tym zaworem 4D.

 

 

 

Pozdrawiam Tomasz.

 

 

 

chętnie bym koledze odpowiedział ale tym dłużej mam tą instalacje tym bardziej jestem głubszy. Do dzisiaj nie mam pojecia po jakiego grzyba mam ten wymiennik płytowy ni wiem w sumie nic na temat instalacji poza kotłem i samym rozdzielaczem reszta to dla niezrozumiała sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.