Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup Ekogroszku Przez Internet


jjjanek1

Rekomendowane odpowiedzi

Polecamy jechać na lokalne składy w każdym kupić 2 worki węgla, a później kombinować z nastawami.

Z własnego doświadczenia wiem że wolę zapłacić za opał 875 PLN workowanego który znam i którym palę, niż obietnicę *** węgla za 785 PLN + 100 przesyłka.

 

Ale ja przeszedłem na pellet za 250 PLN/t niech spali 5t w porównaniu z 1,5t węgla jestem bardzo do przodu. Nie nie sprzedaje pelletu chyba że na łódki ponad 20t.

Wypala się na pył, temperatura na kotle bardzo wysoka 65-70oC zmniejszona zaworem 4D i kozioł nie zarasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

polecicie jakiś węgiel do zakupu na zimę? Mam na myśli sklep/węgiel. Nie zamawiałem jeszcze nigdy przez internet będzie to pierwsza zima w domu. Kupić wyłącznie 1 rodzaj węgla czy może 2? Podzielicie się swoimi doświadczeniami proszę. 

ja drugi sezon zamawiam tu http://wegiel.nazwa.pl/pl/p/Ekogroszek-Standard-8-25mm-23-MJkg/148    mają dwa rodzaje i obydwa są dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Wtrącę tylko taką uwagę:Rastar na swojej stronie podaje np węgiel OII WYSOKOKALORYCZNY,wartość opałowa 29000,popiół 2-3%(sic!). A na zdjęciach widać że na workach pisze:ciepło spalania 26000,kaloryczność 24000,popiół 7%. Parametry węgla z Piasta.Czy to jest węgiel wysokokaloryczny? I po co komu informacja o cieple spalania?Chyba że zdjęcia dotyczą innego opału. A więc uważajcie i dokładnie oglądajcie oferty różnych firm bo można wtopić i potem problem i nerwy. Ps.jedno zdjęcie przedstawia otwarty woreczek a w nim ładny węgielek.Na samym wierzchu leży sobie bryła z pirytem :o . I to ma być paliwo bardzo kaloryczne :lol: . U mnie już podpadli,nieważne czy świadomie to robią czy ktoś im tak zrobił tą stronę.W moich oczach to niewiarygodna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawy jestem czy ktoś zamawiał  z Tauronu ekogroszek ?

 

http://www.tauron24.pl/dom/strefa-okazji/strefa-oszczednosci/Strony/tauron-ekogroszek.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiem stów za Sobieskiego czy Janinę pomieszane z czymś mocniejszym...trochę za drogo. Ale do podajnika może być OK bo te kotły nie lubią dużych ilości kalorii. Siarki sporo i popiołu też, z tym węglem to norma,lecz nawet ta mała  spiekalność może być problemem w podajniku. Do GS będzie OK, dolniak także może tego paliwa nie strawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janina lub Sobieski z domieszką trzydziestki trójki z Brzeszcz, których właścicielem jest Tauron. Stąd wzięła się ta moc i jednocześnie spiekalność. 

Zastanawiam się, czy nie będzie problemów ze szlakowaniem związanych z różnicą w temperaturze topnienia popiołów węgla typu 31 i typu 33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pieklorz to nazwa której używała Kompania Węglowa sprzedając ten sortyment węgla z kilku kopalń m.in Bobrei i Piekary - te dwie kopalnie zmieniły właściciela i obecnie sprzedają ten sam produkt jako Skarbek. Pieklorz nadal jest w obiegu choć najlepsze oceny miał ten wydobywany właśnie z Piekar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto w ostatnim czasie kupował w Karenie i jaki konkretnie rodzaj?

Szukam potwierdzonych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Transport bywa czasem darmowy,trzeba zwrócić na to uwagę.Czasem koszt za transport  od 100 do 150 zł za paletę.Zazwyczaj towar jest solidnie opakowany ale wilgotny w środku i często trzeba dosuszać przed użyciem. Przywożą samochodem z windą i rozładunek należy do kierowcy który zrzuci Ci palety przed domem jeśli masz dobry i twardy dojazd bo inaczej zwali tam gdzie dojedzie. Uwaga na kuriera z Poczty Polskiej,oni mają duże auta (bywa 16 ton ładowności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam przed zakupem węgla z tego sklepu internetowego https://rowex-sklep.pl. Zakupiłem 2 tony. pale już 2 tone żadne ustawienia pieca nie pomagają, kawałki białe i bardzo duża spiekalność.Palnik niekiedy wygląda jak wulkan oblany lawą. Już nigdy tam węgla nie kupie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie rozumiem dlaczego robicie doktoraty z krętaczami skoro macie na wyciągnięcie ręki bezpośrednio od producenta, właściciela kopalń:

http://www.tauron24.pl/dom/strefa-okazji/strefa-oszczednosci/Strony/tauron-ekogroszek.aspx

https://pgg.pl/sklep/index/produkt/id/4%2CRetopal%2B-%2BEkogroszek

Bez wałka, bez kamieni, selekcjonowany, co najwyżej może być wilgotny i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węglosmyk??? Czytałem, że Witek1234 miał z tą firmą doczynienia. Czy ktoś kupował niedawno? czy opal jest nadal suchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano przed chwilą zrzucono mi tonę eko z Taurona zakupionego przez Internet z transportem 799 zł.Otworzyłem 3 worki i na wygląd ładny,trochę drobny i trochę za wilgotny,ale z tym nie ma tragedii woda się nie wylewa,taka teraz pogoda.Woreczki fajniutkie,mocne,żaden się nie rozsypał przy wrzucaniu,a to jest rekord.Ostatnio paliłem przez lata Prestige i doszedłem ,że najlepiej kalkuluje się Platinum,ale ostatnio przyszła paleta taka sobie,coś pogrzebali w tym opale.Jeszcze w zasobniku jest na 3 dni,to wypalę,przez ten czas otworzę jeszcze ze  worki,niech trochę podeschną i zobaczymy.Transport Poczty Polskiej tragedia.Facet od 7 rano wydzwania,aby mu w czasie wjazdu do posesji wstrzymać ruch na drodze.Do mnie akurat wjeżdża dużo ciężarówek i z tym problemu nie ma.Dzwonił 3x i 15 min przed,abym już wyszedł i czekał na niego przy szosie,a mieszkam bezpośrednio przy niej,szeroki wjazd 7 m.Tragedia.Idę jeszcze 2 wory otworzyć,w przyszłym tygodniu napiszę co się z tym opałem dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytypowalem 3 dostawców.

Polski Węgiel Dystrybucja i z niego ekomagnum. Ogólnie poleca go producent podajnika który siedzi w moim kotle.

 

Karena (polecana w zasadzie wszędzie) i z niej iskra czerwona lub seledynowa.

 

Adamex Podolsze i z niego Jaret Plus lub Retorter plus.

 

Któryś z powyższych ktoś ostatnio brał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wię zdam relację z ekogroszku Taurona.Po prostu zrobiłem sobie domową produkcję popiołu i jakiś niewypalonych resztek paliwa.Nie wiem.Oprócz paliwa z TaniOpał.pl jeszcze takiego badziewia nie miałem.Pomijając wilgotność,ale otwieram kilka worków na zapas i stoją parę dni to wyschną.Ekogroszek drobniutki-frakcja do 10-15 mm spala się dobrze na retorcie,dochodzi do temperatury (trzymam 70 st),ale codziennie duże wiadro budowlane popiołu,gdzie przed tem uzbierałó się z 3-4-5 dni.Nie marzę o niczym,tylko jak najszybciej go wypalić i zapomnieć i wrócić do użytkowanego przez ostatnie 5 lat Prestige.To już Clasic palił się o wiele lepiej,ja jedna zauważyłem,że mniej kasy wydaje na najdroższy Platinum.Fakt ,że w ostatnim okresie jakość Prestige jak się trafi,ale przenigdy nie było tak źle.Co już nakombinowałem z powietrzem, z czasami.Choć u mnie w Galmecie 25 kW najlepiej mi to chodzi na ustawieniach fabrycznych, tu co byś nie ustawił,na siłe produkuje odpad.Zastanawiam się,bo przy rozładunku zapakowałem we folię szczelnie 1 worek i leży pod wiatą,czy nie reklamować,bo taki mają system,że trzba im wysłać do działu reklamacji 1 worek nieotwarty produktu i jak uznają reklamację to zwrócą koszty.Tak bardzo mi na nim nie zależy i chyba spróbuję reklamacji,zaiwestuję 15zł za wysyłkę,ekogroszku nie liczę,bo nie żal mi się z nim rozstawać,będzie mniej do spalenia. Ocena negatywna,piec posiadam 9 lat więc już trochę tematu przerobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tak więc się zmobilizowałem,bo czekałem na kuriera i szybko spakowałem worek,wysłałem do Taurona,mailem napisałem reklamację i dołączyłem do przesyłki.Wszystko zrobiłem jak piszą na stronie.Ciekawy jestem odzewu.A e międzyczasie zwymyśliłem,że to co mam w zasobniku wypalę,a na święta zasypie Platinum,bo jeszcze mam pół tony,aby chociaż w świeta nie wynosić popiołu.Jeszcze zauważyłem,że ma tak osmolony wymiennik,a w sobotę był wyczyszczony,jakbym nie czyścił 3 tygodnie.Po Nowym Roku pomyślę,co zrobić ,może dać mu na kocioł 90 st,zobaczę.Zdrowych i wesołych Świąt wszystkim użytkownikom życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.