Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Buforów 2X500L Do Kotła Logica 27Kw


pellastex2

Rekomendowane odpowiedzi

80*C nigdy na grzejnikach nie jest mi potrzebne najwiecej to 65 i to w wielkie morozy z reguły 40-50.

Mysle ze praca za buforem i za zaworem 3d na tyle stabilizuje temp na wyjsciu ze nie ma sie czym martwic.

Jest opcja "zabezpieczenie instalacji" w sterowniku ST 430 mianowicie jak dojdzie do wysokiej temp. na zaworze 3d zawór się zamyka maksymalnie zabezpieczjąc tym samym instalacje.

 

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podłączałem grzejnik w sieni na paerterze z racji tego ze rury biegły w posadzce dałem w pexie dlateo teraz sie tak zastanawiam czy takie kurczowe trzymanie sie stali zwłaszcza za buforami jest konieczne - chyba w moim przypadku nie.

 

Chcialk bym jeszcze powrócic do tematu schematu buforów. W zasadzie prawie juz mam wszystko ustalone le chciał bym sie upwenic o 2 kwestie.

 

1 to gdzie mozna wpiąc powrót z instalacji?

Czy mogę go wpiąć jak na schemacie w oolicach zaworu 3d termostatycznego (zielona gruba kreska na schemacie) czy musze go ciagnac dalej w moim przypadku ok 7m by wpiac w okolicach powrotu z buforów?? (zółta przerywana kreska)

 

Jeszcze 2 pytanie odnoscie srednic

Zaznaczyłem na schemacie miejsce zaworu 3d wychodzacego na isnatalacje za buforami.

1 to jest rura fi28 wchodząca do trójnika i teraz w odnogach są stare rury czy jak bede je wymieniał to musza byc 28? (troche dziwne bo przeciez 28 zostaje podzielone na 2)  czy np w przyupadku miedzi dać 22?? czy jak bym robił PP dać 32??

 

Piony mam w 22 potem w mieszkaniu poziome odejscia od pionów 18 a podejscia do grzejnikow fi15 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ogladałem oferte vesbo na stabi glas oxy i jak sadze dla mnie jest to bez sensu bo sens by to miało jak by w 100% była z tego typu materiału instalacja.

Ale Ta z włoknem szklanym w zasadzie parametry temperaturowe itd takie same.

Najpierw jednak wyprostuje temat buforów.

 

A napisz prosze jak z tymi rurkami i tym powrotem zrobi był bym wdzieczny bardzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 to gdzie mozna wpiąc powrót z instalacji?

Czy mogę go wpiąć jak na schemacie w oolicach zaworu 3d termostatycznego (zielona gruba kreska na schemacie) czy musze go ciagnac dalej w moim przypadku ok 7m by wpiac w okolicach powrotu z buforów?? (zółta przerywana kreska)

Dobrze by było, jakbyś przedstawił ostateczny schemat.

 

Ja się tu odniosę do schematu z postu #25.

Powrót ma być tak jak tam jest - w okolicy zaworu wraca do 3D ale też dalej idzie do powrotu buforów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze pytanie odnośnie naczynia przeponowego.

Przed montażem buforów miałem 35l naczynie wpięte na powrocie kotła w odległości 1m od niego podłączone kocioł belka bezp.rura fi28.

Obecnie mam naczynie 100l które w te miejsce się nie mieści i czy jest możliwe zamontowanie naczynia w odległości 8,5m (długość rurki) od kotła.

Naczynie też było by wpięte w powrót zaraz za kotłem a naczynie stało by w innym miejscu w kotłowni.

Czy jeśli tak by można było zrobić to połączenie może być rura fi22?

 

Czy można podpiąć też dotychczasowe naczynie by mieć 135l (100+35) bo te 35 już mam a sprzedać nie ma sensu.

 

Z góry serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz np zalecenia Reflex-a.

 

 

Na dole tej strony jest tabela ze średnicami rur w zależności od pojemności naczynia przeponowego - są to średnice przeliczeniowe,

 

http://www.instsani.webd.pl/projco24.htm

 

 

 

Wewnętrzna średnica przeliczeniowa rury wzbiorczej  d, [mm], powinna wynosić co najmniej, 0,7 x V1/2u 

 

gdzie: Vu - pojemność użytkowa naczynia, m3, lecz nie mniej niż 20 mm.

 

a średnica przeliczeniowa zależy od ilości zakrętów rury.

 

A kolega vernal to by rurką o d 3/8" od WC podłączył i wg niego byłoby dobrze. ;) 

 

Pozdr.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.