Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Nie Ogrzewa Domu


benji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

 

Zwracam się z prośbą o rady odnośnie mojego pieca. Sprawa ma się następująco: posiadam tradycyjny piec CO. Do tej pory spisywał się bez zarzutu, natomiast od kilku dni opał się wypala a piec nie osiąga temperatury i nie daje ciepła. Piec jest wyczyszczony, komin również. Co w takiej sytuacji mogę zrobić?

 

Pozdrawiam i dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało danych

Jaka instalacja -Grawotacja czy pompa ?

Jaką temperature osiąga piec ?

Jakie sterowanie piecem miarkownik czy dmuchawa ze starownikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało danych

Jaka instalacja -Grawotacja czy pompa ?

Jaką temperature osiąga piec ?

Jakie sterowanie piecem miarkownik czy dmuchawa ze starownikiem ?

Piec jest z pompą i osiąga temperaturę max 50 stopni. Po włączeniu pompy temperatura spada błyskawicznie. Piec nie posiada miernika ani dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się zmieniło że teraz jest gorzej, temperatury nie spadły do -20 st. chyba zmieniłeś opał. Jak niema odpowiedniego ognia w kotle to temperatura po załączeniu pompki ma prawo spadać.

No właśnie nic się nie zmieniło. Opał mam ten sam. Jedyne co zauważyłem, to w środę delikatny dym na moment jakąś drogą zaczął się wydobywać i rozchodził się po domu. Sprawa jest dla mnie dziwna, bo wszystko robię jak zawsze i nagle taki problem. Niestety w mojej okolicy nie znam fachowca i nie wiem co w tej sytuacji począć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za kocioł, tradycyjny czyli jaki? Sprawdź stronę z mojego podpisu, prawdopodobnie cały czas niewłaściwie paliłeś w swoim kotle, tym samym zaj... komin. Sprawdź również tę dyskusję, może coś cię oświeci http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego/page26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj wszystko zaczynając od końca czyli komina . Wszelkie dziury w kominie typu rewizje , wyczystki muszą być szczelne .

Czopuch kotła czy jest drożny i czy przypadkiem szyber się nie urwał i przytyka wylot . Kocioł wewnątrz również wyczyść , jeśli jest smoła to skrobak i na gorąco . Na samym końcu pozostaje ruszt i jego stan . Już widziałem pięknie zaklejony ruszt plastikiem a kocioł w stanie idealnym wylądował na złomie z czego nie omieszkałem skorzystać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.