Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Karo Duo 25 Kw Opinie, Porady


urbek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Użytkuje piec Karo Duo 25 kw od zeszłego roku w sumie dopiero od kwietnia 2012 roku zacząłem nim ogrzewać dom i wodę. Nigdy chyba nie będę żałował że go zakupiłem! Jest rewelacyjny, mam około 140 metrów kwadratowych domu, nowy postawiony dom z prefabetu 24 cm ocieplony styropiwanem 15 cm, przy temperaturach takich jak np. dzisiaj około -5 do -10 spala mi 75 kilogramów opału na 4,5 dni :) cały czas jest załączony. Ustawiałem go tak szczerze pół roku ;) bo za każdym razem jak mnie wkurzał to zerkałem na fora i myślę że teraz jest już gitarka :)

Zero spieków Eko groszek kaloryczność 26 kj.

Jak by ktoś chciał ustawienia mojego pieca lub coś jeszcze doradzić żeby mniej palił to czekam :)

Edytowane przez urbek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Protech Karo Duo to o ile się nie myle to to samo co Taurus Gaur Duo, a więc jeden z lepszych tłokowców na naszym rynku o ile nie najlepszy, szkoda, że się nie zdecydowałeś na mniejszy tam chyba był do wyboru 18,5 Kw byłby chyba bardziej odpowiedni, choć przewymiarowanie kotła z podajnikiem to nie taka tragedia, jak przewymiarowanie zasypowego, ale mimo wszystko troche na tym tracisz, ważne, że jesteś zadowolony. Acha w tym kotle jest możliwość spalania miału węglowego, jeśli chcesz oszczędzić to potestuj, jest znacznie taniej :)

Pozdrawiam

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje ustawienia to:

oczywiście pozycjonowanie tłoka

przerwa podawania 80 sekund\

nadmuch 10 %

podtrzymanie 50 sekund

przerwa podtrzymania 20 minut

zadana CO 55 stopni

zadana CWU 45 stopni

opóźnienie załączenia podejnika 60 sekund

opuźnienie wyłączenia nadmuchu 1 sekunda

 

Mam sterownik ST 40

Używam EKO GROSZKU BLACK STONE SUPER

ciepło spalania 26000

wartość opałowa 24000

 

Za wentylatorem mam otwartą klapke na jakieś 2 może 3 centymetry

 

Piec polecił mi instalator żebym taki kupił, jestem zadowolony ale najlepsze było to że on nawet nieumiał w nim rozpalić do wszystkiego musiałem dojść sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.