Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysoka Temp Spalin.


dkrysiak

Rekomendowane odpowiedzi

do zapłonu sadzy nie jest potrzebna sama temperatura ale płomień ,bo wystarczy włozyć do wyczystki ze dwie gazety i podpalić i masz niemal 100% pewności że sadza się zapali

inną metoda zapłonu jest samozapłon i tu temp muszą być powyżej 500st w zalezności czym się pali i ile pyłu i popiołu jest w kominie wraz z sadzą

a swoja drogą to jak to jest mozliwe że przy rozpalaniu na zimnym kotle masz 300st temp spalin co oponą rozpalasz????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpalam od góry (węgiel, na to drewno, kartony i trochę papieru).

Wydaje mi się to tym bardziej dziwne, bo mój kocioł ma trzy-ciągowy wymiennik, więc płomień nie ma szans sięgnąć czopucha.

Czyszczę piec regularnie, ostatnio dorobiłem zawirowywacze i jest odrobinę lepiej (zamiast 360st jest 320).

Taka temp utrzymuje się przy rozpalaniu i powoli spada gdy węgiel kończy fazę odgazowania. Przy spalaniu odgazowanego węgla jest już jakieś 160-200 stopni, więc chyba optymalnie.

Mam kocioł górno-dolny (Galmet KW-R 27kW) z dorobioną klapą tak że mogę robić z niego kocioł dolny lub górny. Przy paleniu dołem (dłuższa droga spalin) jest podobnie (około 300 st.)

Być może muszę się bardziej przyłożyć do czyszczenia - mam taką ok 1mm warstwę twardego osadu pod nim dopiero widać blachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

a swoja drogą to jak to jest mozliwe że przy rozpalaniu na zimnym kotle masz 300st temp spalin co oponą rozpalasz????

Jest to normalne zjawisko, powodem tego może być nieograniczona ilość powietrza które przeciąga płomień. Podwyższoną temp. spalin można zauważyć podczas pracy na dmuchawie z sterowaniem 0-1 wówczas w momencie startu dmuchawy często dochodzi do zapalenia zgromadzonych gazów i krótkotrwałe podnoszenie temp.spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest mozliwe że przy rozpalaniu na zimnym kotle masz 300st temp spalin

Ja u siebie widziałem około 430 stopni. Rozpalanie węglem, dmuchawa pracuje, zabezpieczenia od wysokiej temperatury spalin wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Czy puszczając około 320-360 st C. w komin przy rozpalaniu ryzykuję zapalenie sadzy?

Po osiągnięciu przez piec temp ok 45-50 st. temp spalin spada do normalnego poziomu 160-200 st.

Szukałem danych na temat zapłonu sadzy i raz podają 300 st a gdzie indziej 800-1000?

pozdr.

dkrysiak

 

 

Częste przepalanie ostro drewnem np raz w tygodniu powoduje wypalenie sadzy w kotle, czopuchu i kominie i zabezpiecza przed niekontrolowanym pożarem sadzy w kominie. Ja już nie czyściłem komina dwa lata i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częste przepalanie ostro drewnem np raz w tygodniu powoduje wypalenie sadzy w kotle, czopuchu i kominie i zabezpiecza przed niekontrolowanym pożarem sadzy w kominie. Ja już nie czyściłem komina dwa lata i jest ok.

 

hej Kazik,

jak dlugo trwa u Ciebie takie ostre wypalanie ?

masz podgląd na temp. spalin w tym czasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik a zauwazyles czy podczas tego wypalania masz płomien aż w kominie ? Bo ja sie zastanawiam jak sie wypalaja te sadze w kominie skoro u mnie plomien nie dochodzi do komina. Piec jest tak wysoki i ma tyle przegrod wodnych ze ostatnie jezyki ognia widac w miejscu gdzie zaczyna sie czopuch ale w kominie nie ma juz plomienia tylko bardzo wysoka temperatura (na wyjsciu z czopucha mam 600 st.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyczki! Do zapalenia komina wystarczy iskra, jak ddo wywołania rewolucji proletariackiej [i ta iskra odpaliła armaty z Aurory-- stare tyfusy wioedzą o czym piszę!

Iskra i tlen! Bez tlenu sie nie uda.

A skąd tlen jak jaracie jak poparzeni?? Jeżeli komin nie dostanie tlenu to się nie zajara. Kazik ma szczelny komin i dlatego jeszcze żyje! JAkby miał nieszczelny[beszczelny!] to by się zjarał!

Dowodem na wypalanie sie komina /kotła jest szary pył w kotle i kominie.

KAzik, w ty zasówaj na dach ze szczoteczka do zębów i szoruj komin. Pamiętaj o czteropaku ale jak zliziesz z dachu! Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.