Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panowie Pomocy - Kominek Z Płaszczem Wodnym


Tomek2570

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,bardzo proszę o pomoc,kupiłem kominek z płaszczem wodnym taki model http://allegro.pl/piec-koza-pl-wodny-37kw-kociol-xl-na-wegiel-okazja-i2057282863.html

Niewiem co jest grane że nie mogę złapac większej temperatury na kominku jak 55 stopni piec jest pełen zaru a termometr pokazuje maks 55 stopi i to jest koniec,posiadam mieszkanie 270m2

W kominku palę brykietem bukowo - dębowym więc jest to opał suchy i powinien dać wysoką temperaturę,a tu maks 55 stopni.Co mnie jeszcze niepokoji że palenisko jakies takie oklejone a palę suchym opałem.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oto kolejna ofiara marketingowego oszustwa- 37kW ha, ha, ha!!!!biggrin.gif

Oklejenie paleniska świadczy o zbyt niskiej temp. w kominku.

Spróbuj zmniejszyć prędkość przepływu wody przez piec - ustaw pompę na niższy bieg.

 

Czopuch fi 130 jest za mały aby grawitacyjnie przesłać dym ze spalenia na poziomie 37kW

Ja mam kocioł na pellet z palnikiem wentylatorowym i przy czopuchu fi 130 mam moc w porywach 20kW.

 

Oj będą problemy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się chłopie ciesz że ten gniot ogrzewa wodę do 55* Bo ja nie wiem jak by nie liczyć to moc 37kW jest z tego nierealna. Kolego popatrz na kotły 29 kW i porównaj do twojego :huh: Jak z płaszcza uzyskuje 13-15 kW to max. Pomijam fakt że producent (bądź sprzedawca) wypisuje jakieś bzdury ponieważ kto z producentów przy takiej mocy daje czopuch fi 130mm i króćce 1". Przecież to nie spełnia wymogów bezpieczeństwa, dlatego też ktoś po drodze coś dodał ;) np 2 przed 9 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Potwierdzam to co pisze sambor.

Sam mam ten sam problem - na kominku 50-55 st. i od środka kominek oklejony mazią podobną w konsystencji do smoły (kto wie czy to nie smoła) a jak nie palę to zastyga do postaci szklistej (sadza szklista ??).

 

W innym wątku poradzono mi, abym rozpalił mocniej i przy około 60-70 st. można było tą maź ładnie zbierać - problem tylko taki, że temp. w środku kominka dość wysoka.

Ja postanowiłem jednak zebrać ile się da, a reszta niech się wypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Musisz zmniejszyć obciążenie . Pozamykaj część odbiorników i staraj się doprowadzić do wzrostu temperatury przynajmniej do 70 C . Przy obecnym obciążeniu kominka i kaloryczności paliwa nie osiągniesz wyższej temperatury . Zmniejsz obciążenie a przy temp ponad 70 C smoła wypali się sama . Po osiągnięciu temperatury zacznij powoli odkręcać grzejniki , zobaczysz jak będzie zachowywała temperatura na kominku i na ile będziesz mógł sobie pozwolić . Resztę już koledzy napisali .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisze sambor.

Sam mam ten sam problem - na kominku 50-55 st. i od środka kominek oklejony mazią podobną w konsystencji do smoły (kto wie czy to nie smoła) a jak nie palę to zastyga do postaci szklistej (sadza szklista ??).

 

W innym wątku poradzono mi, abym rozpalił mocniej i przy około 60-70 st. można było tą maź ładnie zbierać - problem tylko taki, że temp. w środku kominka dość wysoka.

Ja postanowiłem jednak zebrać ile się da, a reszta niech się wypali.

A jakim drewnem palisz w kominku? Z suchego drewna liściastego nie powinno być żadnej smoły! Z brykietu też żadnej smoły nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy koledzy nie palicie w kominkach tylko destylujecie te trociny i stąd ta smoła .poz Hermogenes

Co do temperatury napisałem abyś dał w palnik ostro (szybki mocny płomień) wtedy to wszystko odejdzie jak bomble po oparzeniu a potem trzymał temp 80- 85 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są uroki robienia z salonu kotłowni a zapaszek jaki cudny się niesie po mieszkaniu od tej smoły :)

Kominek tak ale z DGP ew wężownica miedziana na wyjściu a nie takie twory jak kominek z płaszczem wodnym bo to nic innego jak kocioł w salonie.

Przepraszam jeżeli kogoś tu uraziłem ale uważam że tak się robić nie powinno.

 

A co do tej smoły to paląc drewnem będzie ona zawsze w mniejszym lub w większym stopniu ale będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.