Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Namęczyłem się, ale zakleiłem ten otwór dosuszający. Od razu wyrównał się rozkład nadmuchu w palniku, kupa powietrza tamtędy leciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z temperaturą podajnika po zaklejeniu otworu dosuszającego?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadła o 10 stopni, teraz trzyma koło 40 stopni, nadmuch przesunął się dalej od podajnika

Edytowane przez Grum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc już niema żadnego dosuszania?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobione dosuszanie opału w komorze zasobnika, tu mogę sobie sam regulować zaworem ilość powietrza. 

Tu pisałem:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11043-krs-tech-aqua-duo-15-kw/page-78

Z dotychczasowego doświadczenia wystarczy lekki powiew i opał suchutki w zasobniku.

 

Ten otwór dosuszający był u mnie ogromny, palucha można by włożyć, pewnie większość powietrza tamtędy leciało, a szczególnie przy małej mocy.

Nic dziwnego że paliło się niemal wyłącznie przy zasobniku. Po wyharataniu części uzwojenia z końca ślimaka znów wiało jak wściekłe w przeciwnym narożniku, jakiś kanał sobie znalazło.

 

Ten otwór dosuszający to taka niedźwiedzia przysługa, niby miał podsuszać opał przed dojściem do spalenia, ale problemów jakie robił to porażka.

Edytowane przez Grum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadła o 10 stopni, teraz trzyma koło 40 stopni, nadmuch przesunął się dalej od podajnika

jak mierzysz temp. podajnika, jaki masz ster. u mnie w ST-48 nie ma takiej funkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć, to podstawowe zabezpieczenie przed cofnięciem żaru, czujnik jest zamontowany na przeciwko wentylatora.

 

Teraz już jadę wyłącznie na SPPv2, nie ma nawet porównania w pracy palnika a dodatkowe możliwości to już całkowita przepaść.

 

Po zaklejeniu otworu oczekiwana zmiana, wreszcie brak mega spieku w narożniku, za to teraz trochę słabo tam dmucha i są niedopały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest ale nie kojarzę jakichkolwiek wskazań na sterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze pamiętam to pierwsze wskazanie w lewym dolnym rogu na głównym ekranie steru, drugie to prędkość wentylatora a kolejne to uruchomione pompy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lewym dolnym rogu pusto,po załączeniu funkcji praca paleniska dodatkowego - nie mam nic w instrukcji - pojawia się znaczek zasobnika z podajnikiem i mruga na przemian z trójkątem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może inne wersje sterownika mamy, u mnie w pierwszym od lewej podaje temp rury podajnika i pojawia się wężyk jak pracuje podajnik

 

post-48118-0-72712900-1484634620_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam w takim razie inna wersje softu. Czujnik jest tylko brak wskazan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dochodzę do wniosków iz być może poprzez to nawiercanie oraz zmniejszanie otworów palnika zbyt mocno zszedłem z mocy i przez to 

  1. temp. spalin jest niezadowalająca - poniżej 100C, piecze i nie może płomień przebyć się wyżej
  2. powietrze nie dochodzi do środka złoża, spiekając przy ściankach
  3. po podniesnieniu nadmuch płomień wygląda jak z palnika acetylenowego - wcześniejprzypominałpalnikgazowy z wyraźnie zarysowanymi strugami powietrza
  4. niedopalony węgiel ze środka złoża zlepia się z popiołem i tworzy te masakryczne kalafiory
  5. jak poruszam pogrzebaczem wszystko zaczyna być ok, potem już coraz gorzej
  6. z obserwacji wynika iż spala mi 25kg na dobę bez względu na temp. na zew 

takie moje przemyślenia.jutro kupię inny węgiel i zobaczymy

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOŻE W KOŃCU PRZESZEDŁEM NA JASNĄ STRONĘ MOCY 

po zmianie korony - eureka. w tym sezonie mój palnik nigdy tak nie wyglądał.

ustawienia

CO 67C, CWU 50C, podł. 31C

praca 5, przerwa 45,went. 15% serw. 10-50 temp. spalin powyżej 110C /w końcu/

efekty widać na filmie - piec pracuje od ponad 2 godz. z czego ponad godz. ciągłej pacy

 

 

mój palnik w tym sezonie jeszcze tak nie wyglądał  :mellow: oby to były zmiany na lepsze

AHA - wszystkie dziury odkryte

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po nocy bez zmian czyli OK  :D . Mam nadzieję iż w końcu. No i zauważalnie spadło spalanie - ciekawe o ile. Dalsze relacje później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosuszajace-zakryte a i tak moim zdaniem po zmianie went. na RV 13AMs jeszcze ma duży zapas - serwis 15-50 w głównym 15% i jeszcze zejde

Slikon na koronie w rowku oraz wew. zgodnie ze sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi dzisiaj uruchomił sie strażak. Wywaliło korki, ide do kotłowni a tam słyszę chlupot wody.

Kotlownia zalana, zamknalem zawór, z wentylatora się leje. Otwieram drawiczki, chlup z 5 litrów wody. Syf, kiła mogiła. Poodkrecalem wszystko, ślimak, wentylator sie suszy, ciekawe czy cos z niego będzie. Co ciekawe bezpieczniki w kotle całe, wywaliło głowne zabezpieczenie. Strażak sie otworzył ale nie zamknął, strach pomysleć co byłoby, gdyby się wyjechało na kilka dni.

Po rozkreceniu strażaka okazalo się, że igliczka skorodowała, otworzyła się ale potem nie domknęła. Strażaka podłączę chyba do zbiornika 5-10 litrowego. Podlaczenie do instalacji wodnej to proszenie sie o problemy. Czas posprzatać błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamało informacji by cokolwiek doradzić. wklej jakieś foto lub filmik oraz opisz więcej

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HALLELUJA  :D 

cóż za różnica w porównaniu z wcześniejszymi filmami.

 

 

dla mnie jest to idealny wygląd palnika. HALLELUJA w końcu po 5 latach "zabawy" - ale nie na marne. 

teraz wiem o czym TIMON i inni dobrzy Tu ludzie do mnie rozmawiają. piecyk reaguje na wszystko - aż miło

ustawienia

  1. na dworze - rano -8C, w dzień -4C
  2. zadana piec 67, CO 67C, CWU 50C, podł. 31C
  3. praca 5, przerwa 45,went. 12% /z wczorajszych 15% zszedłem i chyba jeszcze będę schodził/ serw. 10-50 temp. spalin nawet do 1280C
  4. modernizacje to
    1. zmiana wentylatora na RV-13AMs - słabszy
    2. dosuszanie zasobnika
    3. zaklejenie otworu dosuszającego pomiędzy kanałem went. a podajnikiem
    4. zmiana na koronę palnika, którą otrzymałem od pana z serwisu rok temu /wtedy na oryginalnym went. kicha/
    5. korona z oryginalnie wykonanymi szczelinami i otworami - wszystkie odkryte
    6. uszczelnienie palnika zgodnie ze sztuką

HALLELUJA  :D 

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może inne wersje sterownika mamy, u mnie w pierwszym od lewej podaje temp rury podajnika i pojawia się wężyk jak pracuje podajnik

 

attachicon.gif2017-01-17 06.47.03.jpg

poniżej odpowiedź TECHa - dla potomnych

post-36078-0-40986400-1484760799_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może zdjęcia jak wygladaja nacięcia i otwory w tej koronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

było - pisałem kilka postów wcześniej

 

proszę   https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11043-krs-tech-aqua-duo-15-kw/page-73?do=findComment&comment=241218

Edytowane przez bregho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.