Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hałas Ze Zbornika Cwu...(przelewanie)


Darekm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... problem o którym napiszę jest pewnie dla was dość banalny mi też tak się wydawało... ale zbiornik cwu, podwójna wężownica, 80l. przy włączonej pompie słychać jakby bulgotanie, przelewanie.... odpowiedź pewnie prosta : zapowietrzony... jednak i na zasilaniu i na powrocie zamontowane tuż przed zaworami odcinającymi 1.1/4" zamontowane automatyczne zawory odpowietrzające.... wydawało by się że zbiornik nie wypoziomowany, ale tak nie jest, zbiornik wisi w poziomie, a rury powrotna i zasilająca są jedna nad drugą - pion... czy spotkaliście się kiedyś z takim problemem, czyżby zbiornik miał wadę fabryczną i miał nie zachowane spadki wężownicy, aha zbiornik produkcji ALTECH.... z góry dziękuję za informacje(instalacja wykonana prawidłowo....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wada raczej odpada bo to produkcja nasowa. Wężownice gięte od szablonów lub przez autumaty. Stawiam na zapowietrzenie. Sprawa wydaje mi się być prosta. Wejście do wężownicy 5/4 a potem zawór i np. redukcja na Cu 18 . Zobaczcie gdzie jest najwyższy punkt wewnątrzny rury a gdzie wejścia wężownicy. Nie ma pata powietrze musi być. Można na wejściu wężownicy dać przelotowo trójnik 5/4 bocznym wyjściem trójnik dać do góry tam redukcję na 1/2 iw nią odpowietrznik wtedy on będzie na pewno w najwyższym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki..... widzę, że nie jestem jedyny z takim problemem.... rzeczywiście jeżeli chodzi o grzanie to jest ok, grzeje doskonale.... dosłownie od napalenia 20 min. i woda ma jakieś 45stopni... ale coś tu jest chyba nie tak, to przelewanie to powietrze w wężownicy.... pompa jak zgaśnie to zawory odpowietrzające wyrzucają to powietrze i tak jest za każdym razem... tak nie powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wada raczej odpada bo to produkcja nasowa. Wężownice gięte od szablonów lub przez autumaty. Stawiam na zapowietrzenie. Sprawa wydaje mi się być prosta. Wejście do wężownicy 5/4 a potem zawór i np. redukcja na Cu 18 . Zobaczcie gdzie jest najwyższy punkt wewnątrzny rury a gdzie wejścia wężownicy. Nie ma pata powietrze musi być. Można na wejściu wężownicy dać przelotowo trójnik 5/4 bocznym wyjściem trójnik dać do góry tam redukcję na 1/2 iw nią odpowietrznik wtedy on będzie na pewno w najwyższym punkcie.

musze to przejrzec moze to byc powietrze jak kolega pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując z tego co napisał @Hector - jest to chyba za szybki przepływ wody przez wężownicę - jeśli nie jest zapowietrzone.

 

Pozamykać inne obiegi - tylko na bojler otwarty i:

- spróbujcie (dla testu) puścić pompkę na 1 biegu a w szereg z pompką (zasilaniem)

włączyć żarówkę ok. 60W lub coś koło tego (redukcja mocy pompy i obrotów).

 

Tłumienie przepływu zaworem daje szumy - a żarówką nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam :) .Odgrzeje kotleta ;)  . Zamontowałem piec

http://allegro.pl/piec-komfort-z-plaszczem-wodnym-22kw-drew-wegiel-i5544245501.html

podłączyłem tak

http://obrazki.elektroda.net/78_1253504037.png

układ zapowietrza się  a najbardziej pompa i słychac ja  głosniej ;/ . Przy piecu zamontowałem dzisiaj automatyczny odpowietrznik . Ale i tak słychac przelewanie  ;/   do pieca mam podłączony bojler jak na zdjeciu .  Czy przyczyną może byc brak odpowietrznika na zasilaniu bojlera ??. Acha nie ma podłączonego tego zaworu róznicowego i posiadam tylko jedną pompe   (schemat ) Pomocy

 

DOPISAŁEM  czy ma znaczenie  gdzie jest pompa na zasilaniu czy na powrocie ?? bo widze różne ;/ i już sam sie pogubiłem

Edytowane przez krzysiekbyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja powinna się sama odpowietrzać przez naczynie wzbiorcze, a ten układ jak już pisał kolega jest po prostu zły.

Naczynie na zasilanie, pompa także, zawór różnicowy jak kulowy to montaż w pionie a nie w poziomie, lub go zlikwidować

Poprawiłem na kolanie.

Oczywiście ten "Górnopłuk" :D musi być min 30cm wyżej niż bojler.

 

PS

Sprzedawca jak sama nazwa wskazuje tylko sprzedaje i to jego biznes

post-18578-0-45355900-1440004978_thumb.jpg

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa powinna być na zasilaniu, naczynie podłączone jak najbliżej kotła, pompa dalej, tak jak narysowałem, a to naczynie z samouzupełnianiem wody przypomina stare spłuczki do WC ;)

Odpowietrznik na zasilaniu wężownicy, w najwyższym punkcie

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie skonczyłem przerabianie ;)  pompa na zasilaniu ale  za to długo odpowietrza sie listwa zasilajaca  i odpowietrznik na piecu który dzisiaj założylem . A naczynie wzbiorcze musi byc przed pompą ?? czy może byc za ??

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze tylko to mi pozostało do przerobienia ;) a jak naczynie bedzie po pompie to co sie bedzie działo ???    .  Reszte mam już przerobioną tak jak kolega pokazał  ale i tak d lugo się odpowietrza na listwie  dziwne jakies DODAJAC pompe mam w pionie nie wiem ma to znaczenie ??

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.