Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dmuchawa Wbs-6 Al Jak Ograniczyć Obroty, Moc


detox

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Mam problem z piecem Stalmark 17kw - tłokowiec. Zakupiłem go z przeznaczeniem na paliwo - ekogroszek. Działa bez zarzutu już 4 rok, ale  jest to kocioł opracowany głównie pod miał, a szczególnie moc dmuchawy WBS-6. Sterownik Tech St-37 zapewnia mi regulację jej obrotów w skali 1-10 lecz bieg 1 jest znacznie za mocny, nawet przysłona nie pomaga ograniczyć jej mocy. Obecnie mam duże straty ciepła, które jest wywiewane poza komin.

Pytanie, czy można ograniczyć jej moc bez stosowania regulatora obrotów, bądź zastosować inny wentylator, który by pasował do tego kotła?

Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sterownik ma menu serwisowe. wyłączasz sterownik, przytrzymujesz bodajrze przycisk wyjście i włączasz sterownik. czekasz aż zapiszczy i pojawi się komunikat menu serwisowe. tam się przestawia parametr program dmuchawy(nadmuch)- są dwa 1i 0 spróbuj zmienić na ten inny niz masz 

powinna nastąpić zmiana w pracy wentylatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sadzmarkowym st-37 nie ma czegoś takiego jak piszesz Timon. Ja u siebie mam ten sam problem. Wysyłałem sterownik + dmuchawa do serwisu w zeszłym roku przed sezonem grzewczym. Niestety (=paranoja) serwis Tech-a nie potrafił rozwiązać problemu - cały sztab ludzi, którzy wymyślili oprogramowanie do swojego sterownika .................

Został mi odesłany bez usunięcia problemu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma tej opcji w serwisowym?- kiszka straszna

może trzeba wiatrak kupić inny w takim razie- tylko boję się że pozostanie problem z jego sterowaniem bo przeciez program będzie ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Stalmarka tam otrzymałem informację że te piece są dostosowane do miału, ale kiedy go kupowałem  to reklamowali go jako kocioł przystosowany do ekogroszku, głównie do ekogroszku, a ja nie zamierzam paprać się w miale. Ustawienia serwisowe są w Tech - 37, ale strasznie okrojone i nie mam ustawień dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tp lipa 

może jednak warto zadzwonić do nich jeszcze raz i spytać z jakimi dmuchawami współpracuje ten ster i dokupić taką o najmniejszej wydajności. moze wtedy nie będzie tworzyć tornada na niskich obrotach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dzwonienie nic nie da. Podejście do klienta jest takie samo zawsze "sterownik to wyrób techa i proszę się z nimi kontaktować" ........ dzwonisz do techa "my projektujemy wg. wytycznych stalmarka i dlaczego jest tak, a nie inaczej to nie od nas zależy, proszę kontaktować się z producentem".

Dzwoniłem wiele razy i tu i tu. To jest typowa polska mentalność, sprzedać i mieć to gdzieś. Nawet pisałem pismo do sadzmarka w zeszłym roku ale po dziś dzień nie otrzymałem odpowiedzi (wysyłałem oczywiście listem pleconym) Ta firma to porażka.

Za każdym razem kulturalna rozmowa (pismo też) bez żadnych wulgaryzmów bo ten styl w jakiejkolwiek sprawie życiowej nic nie wnosi pozytywnego.

A na to, że kocioł generuje ogromne ilości sadzy odpowiedź zawsze ta sama "za mało powietrza" i może jakby być na żywo z rozmówcą i przylać sztachetą przez plecy wtedy może sumienie by ruszyło i została by powiedziana prawda, którą zresztą zna każy kto przeszedł temat. Taki fałsz chyba tylko w tym beznadziejnym kraju.

Po tych wszystkich przejściach nic mnie nie zaskoczy i nie wnikam to bo szkoda życia - kupiło się bubel i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam problem z piecem Stalmark 17kw - tłokowiec. Zakupiłem go z przeznaczeniem na paliwo - ekogroszek. Działa bez zarzutu już 4 rok, ale  jest to kocioł opracowany głównie pod miał, a szczególnie moc dmuchawy WBS-6. Sterownik Tech St-37 zapewnia mi regulację jej obrotów w skali 1-10 lecz bieg 1 jest znacznie za mocny, nawet przysłona nie pomaga ograniczyć jej mocy. Obecnie mam duże straty ciepła, które jest wywiewane poza komin.

Pytanie, czy można ograniczyć jej moc bez stosowania regulatora obrotów, bądź zastosować inny wentylator, który by pasował do tego kotła?

Proszę o poradę

 

Proponuję przysłonić wlot wentyla dobraną grubością materiału [ kilka warstw szmaty] tak, żeby ograniczyć moc dmuchawy do odpowiedniego, a potem przymocować go opaskami tzw. trytytkami i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackbird

ja mam lepsze doświadczenia z Techem i tylko o nich myślałem w temacie nadmuchu- myślę że informacji o tym z jakimi modelami pracuja poprawnie sterowniki nie będzie trudno uzyskać. co do producenta się nie wypowiadam

 

SUSPENSER

nie wiem czy mu coś da przesłona jak na 1 biegu jest huragan już- mogę sie mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER

nie wiem czy mu coś da przesłona jak na 1 biegu jest huragan już- mogę sie mylić

 

Powyżej piszesz bardzo dobrze.

 

Ogólnych zastrzeżeń do techa nie mam ale jedno gryzie drugie więc jak można pisać pozytywnie ......... jeżeli  firma otrzymuje na stół serwisowy swój produkt czyli sterownik + dmuchawa wbs-6 i nie wie co jest przyczyną, i finalnie odsyła niezrobione. Dodam, że sterownik z dmuchawą działał tak od nowości.

Paranoja i tyle. Przechodzi ludzkie pojęcie.

Ktoś normalny jest w stanie ten fakt wytłumaczyć i mówić dalej, że tech potrafi rozwiązywać problemy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie potrafią rozwiązać jedynie niektóre- ja miałem ze sterownikiem problemy czysto techniczne w kilku przypadkach

tu jest problem gryzienia się stera z osprzetem. moze to już dla nich za wysokie schody?

trzeba będzie zweryfikować zdanie o tej firmie  chyba :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam także ST-37 RS. Na pewno jest menu serwisowe. U mnie ta opcja jest widoczna normalnie w menu głównym zaraz poniżej opcji „menu serwisowe”. Niestety nie wiem jakie pozycje kryją się w menu serwisowym u mnie, ponieważ nie mogę tam wejść – brak kodu.

Ale z tego co kojarzę, ktoś na forum właśnie pisał, że przestawiał w tym menu dmuchawę z „0” na „1” w ST-37.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale z tego co kojarzę, ktoś na forum właśnie pisał, że przestawiał w tym menu dmuchawę z „0” na „1” w ST-37.

Właśnie znalazłem wpis, że jest to o czym wspomniałem - post nr 5

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12807-tech-st-37-w-piecu-polspaw-max-plus-u-25kwpalnik-brucer-ekoenergia-jakie-ustawienia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackbird

ja mam lepsze doświadczenia z Techem i tylko o nich myślałem w temacie nadmuchu- myślę że informacji o tym z jakimi modelami pracuja poprawnie sterowniki nie będzie trudno uzyskać. co do producenta się nie wypowiadam

 

SUSPENSER

nie wiem czy mu coś da przesłona jak na 1 biegu jest huragan już- mogę sie mylić

 

Z praktyki wiem, że da - miałem do czynienia ze sterownikami, które praktycznie w ogóle nie regulowały mocą dmuchawy i samo zasłanianie klapki nawet całkowite [szpara zawsze  zostaje] nie pomagało - wtedy właśnie przesłonięcie włókniną filtracyjną lub po prostu szmatą rozwiązywało problem.

 

Sprawdź u siebie - daj dmuchawę na maksymalną moc przy pełnym otwarciu klapki i przyłóż szczelnie 2-4 warstw materiału np. bawełny z podkoszulki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za wypowiedzi w temacie. Potwierdzam informację kolegi - Blackbird ten piec jest MASAKRA. Nawet dorobiony deflektor z szamotu nic nie pomaga na produkowanie ogromnej ilośc sadzy. Kocioł czyszczę przed każdym jego uruchomeniem, teraz w okresie prześciowym kiedy nie wymaga ciągłej pracy. Dach mam cały spaskudzony sadzą i nie tylko, taras, parapety itd. Żadne ustawienia St-37 nie są w stanie weliminować jej produkcji. Obecne najnowasze modele tłokowców tej firmy są już w dużym stopniu dopracowne, jak również ustawienia dmuchamy w pełnym zakresie od 0-100, ale nie stać mnie na wymanę pieca po 4 latach. Jeśli znacie jakiś model dmuchawy który jest komatibilny w tym piecem i sterownikiem proszę o info. Puki co przetestuję doświadczenia kolegi  SUSPENSER z opcją przysłony materiałem. Obecnie nie pozostaje nic jak tylko polegać na waszych doświadczeniach bo firma STALMARK -  SADZMARK na nas w nosie, ważne nie wypchnęła kocioł na dużą kasę.

Pozdrawiam, dziękuję i czekam na wasze kolejne info w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a może jest model dmuchawy który można zamontować do mojego Stalmarka z podajnikiem , ale będzie stosunkowo mnieszej mocy, a może ktoś ma doświdczenia z tą firmą i wymósił od niej nową dmuchawę ze względu na fakt, że sprzedawali ten kocioł informując, że jest dostosowany do ekogroszku a faktycznie tak nie jest!!!. Zadne ustawienia sterwnika ST-37 nie są w stanie wykluczyć produkcji dużej ilości sadzy, MASAKRA.

Kombinowałem z przysłanianiem dmychawy, aby osłabić jej moc, ale to skutkowało ograniczeniem dostępu powietrza i w efekcie  - kiszenie w komorze spalania, potrzebuję dmuchawy o mniejszej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odpowiedź serwisu Stalmarka, co do dmuchawy  WBS -6.

 

Niestety nie dysponujemy wentylatorami o mniejszej mocy. Zespół technologów dobrał Wbs-6 jako optymalny wentylator do tego kotła.

 

Gwarancja na Wentylator i wszystkie podzespoły to 24miesiące.
A do Serwisu Tech warto zatelefonować, gdyż w sterowniku moze być uszkodzony falownik, który odpowiada za regulacje obrotów wentylatora.

 

...........tyle z ich strony na problem dotyczący  źle dobranej dmuchawy do kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.