Skocz do zawartości

Blackbird

Stały forumowicz
  • Postów

    368
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    6

Ostatnia wygrana Blackbird w dniu 16 Marca 2016

Użytkownicy przyznają Blackbird punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

5 138 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Blackbird

Wschodząca gwiazda

Wschodząca gwiazda (9/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

8

Reputacja

  1. Sprawa rozwiązna. Regulację nadmuchu przeprowadza się za pomocą przesłony na dmuchawie :) Śmieszne ale prawdziwe rozwiązanie. Pomysłodawca to Klimosz.
  2. Nie znalazłem odpowiedzi nigdzie więc piszę tutaj. Jak w sterowniku Recalart A3000D zmienia się nadmuch? Zostałem poproszony przez znajomego o spróbowanie ustawienia kotła po swojemu ale ........ nie odnalazłem parametru, którym zmienia się obroty dmuchawy. Czy może nadmuch reguluje się przesłoną? ale wtedy to byłaby porażka tego co projektował sterownik. Prosze o konkretną ze szczegółami odpowiedź bo z tym sterownikiem nie maiłem do czynienia nigdy.
  3. Zapomnij o tym, że zwalczysz sadzę. Nawet nic nie kombinuj bo szkoda czasu. Robiłem różne manewry ale nie dały nic znaczącego. Naprawdę odpuść sobie ..... niestety musisz się przyzwyczaić i męczyć. Ten kocioł to bubel i tyle.
  4. Może jakieś nowości w sprawie palnika? bo nowych informacji w necie nie ma, a storna producenta chyba "wygasła" :) Kessel może jakieś fotki jak to się teraz pali?
  5. Kesel powiedz jak wygląda sprawa z wypychaniem popiołu? Wylatuje on z przodu palnika czy też po bokach? Jeżeli i tu, i tu to ile procent z całości jest wypychane w przód, a ile na boki?
  6. Zainteresował mnie ten typ palnika. Przeczytałem cały temat. Widzę, że poczyniłeś sporo starań, modyfikacji itd .......... i w dalszym ciągu coś modzisz :) jaki aktualnie ma to cel - te pocięcie palnika? Które palniki (producenci) są niby podróbkami tych z neotechu? W końcu Lutech ( http://www.lutech.pl/Palniki-wielopaliwowe-23.html) to, to samo co Twój neo-tech? Pogubiłem się. Mógłbyś podać wymiary palnika? Głównie chodzi o jego szerokość.
  7. Jeżeli z tego tytułu, że wentylator pracuje cały czas (lepsze dopalanie) kocioł zużyje np. 3kg opału mniej na dobę to lepiej czy gorzej? czy może mało czy dużo? 3kg x 0,5zł (miał) = 1,5zł 1,5zł x 30 dni = 45zł 45zł - 12zł (za prąd) = 33zł Także jesteśmy na plusie 33zł w miesiącu :) czy to już się wlicza w coś więcej niż perpetum mobile? 33zł x 12miesięcy x 30 lat = 11880zł czyli następny kocioł mamy za darmo, prezent pod choinkę jak znalazł :) Kto do więcej? ps. oczywiście 12zł dot. prądu jakie pobiera miesięcznie tylko dmuchawa
  8. Pedro nie kupuj tego badziewia. Stalmarka mam kilka sezonów i decyzja o jego zakupie była moją najgorszą w życiu. Szkoda zdrowia i pieniędzy. Jeżeli do tego dodamy chamskie rozwiązywanie problemów przez kierownictwo firmy to zakład produkcyjny powinien zostać z tego powodu zamknięty. p.s. aaa jeżeli chodzi o certyfikaty odnośnie ekologiczności to można je powiesić w WC bo treść tam zawarta nie ma nic wspólnego z rzeczywistością - mówię tu z punktu widzenia użytkownika a nie kolorowych folderów reklamowych
  9. Długie podawanie dużej porcji opału miałoby sens przy inteligentnym sterowniku, który mierzyłby czas narastania temp. w funkcji jej przyrostu. Przy sterowniku dwustanowym powodowałby "przesypywanie" paleniska w takiej sytuacji: do osiągnięcia zadanej brakuje np. 0,3 - 0,5st, a moment następnego podania wystąpi np. za 30sek, wówczas jeżeli w tym czasie zadana nie zostanie osiągnięta sterownik włączy podajnik, który poda kolejną dużą nie potrzebną dawkę. Z drugiej strony każdy zawsze mówił, że należy podawać mało ale często, a jak często to czas podania nie może być długi bo silnik będzie mielił "prawie" całą dobę (więc po co?). Kolejna burzliwie omawiana teoria głosi, że należy jak najszybciej zapełnić palenisko po przejściu z podtrzymania w fazę pracy, ale szybko napełniane z reguły może powodować sadzę. Wnioski: Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie odnośnie czasu podawania. Setki postów zostało napisane na pracę kotłów z podajnikiem i każde miało jakąś prawdę ale połączenie tych prawd w rzeczywistości jest nie do osiągnięcia bo jedna wyklucza drugą :)
  10. Wyczystkę trzeba czyścić np. raz na 3-4 tygodnie jak pali się miałem. W przypadku groszku podejrzewam że wystarczy zaglądnąć raz na rok. Sadza: tak to sadza, przecież kupiłeś sadzmarka więc nie ma się co dziwić - ten typ tak ma i tak będzie cały czas. Deflektor w pewnym stopniu pomoże. Popiół w normie. Zużycie dobowe w normie (wszystko jak zawsze zależy od zapotrzebowania budynku na ciepło, nie można porównywać swoich parametrów z innymi znalezionymi w internecie) Wrzuć zdjęcia komory spalania. Czyżbym widział tam rury-płomieniówki?
  11. Ja sobie wymyśliłem tak, że temp. załączania pomp mam zawsze ustawioną na 1.st niżej niż zadana. W momencie przejścia kotła w stan pracy (zadana - histereza = praca) i spadku temp., pompa zostaje wyłączona na pewien krótki okres, aż temp. znowu wróci do progu załączania się pomp. Mam grzejniki żeliwne dlatego chwilowy brak obiegu wody nie powoduje żadnego wychładzania się grzejników, a pompa sama z siebie odpoczywa cyklicznie i zużywa mniej prądu :) Nie wiem jak to sprawdza się przy grzejnikach, w których jest mało wody. Dla wyjaśnienia przykład: zadana 50st histereza 1st Pompa wyłącza się przy 47st, bo sterownik ma tak wklepane oprogramowanie że wyłączanie pompy następuje o 2 st. niżej niż "temp. załączania pomp" czyli potem załącza się przy 49st.
  12. Ja obecnie ( -3) na 110m2 nieocieplone spalam spokojnie 35kg miału, w domu 21st. Także nie ma co tu porównywać budynków i inatalacji bo każda jest inna. Jak już mówimy o podtrzymaniu to w okolicach 0 do +3st max. 20minut.
  13. Temat dobry, ale wcześniej nie czytałem. Gadu, gadu tyle pomysłów i stwierdzeń ale nie ma głównego parametru. Co nazywamy podtrzymaniem? :) bo u jednych wynosi 5 min. a u innych 40min - bo i z takim stwierdzeniami się spotkałem i myślę że są z kosmosu ale kto komu zabroni być kosmitą.
  14. Rysunek zrobiłem poglądowy (tak jak jest napisane) i stwierdziłem problem czyli pozostałość jaka zalega w zbiorniku. Nie bądźmy idealistami - wiadomo, że nie będę siedział przy zbiorniku i mierzył co do centymetra parametrów :) Jedno jest pewne, że oryginalnie jest on do bani i niech tylko będzie mokry miał to trzeba wynajmować na cały etat człowieka do mieszania. Wstawienie płaskownika nie spowoduje, że suchy miał zejdzie do zera ze względu na konstrukcję zbiornika. Przy mokrym miale płaskownik polepszy ogólne opróżnianie ale nie aż w tak bardzo. Pomysł z blachą nierdzewną jest jak najbardziej dobry.
  15. Tak jak piszesz gonzo2 - zbiornik jest źle skonstruowany. W oryginale jego funkcja sprowadza się do ładnego wyglądania przed klientem. W oryginale nawet jak opał suchy to miału zostawało lekko 5-7kg. W oryginale zasyp = 80kg miału Teraz po przerobieniu i podwyższeniu wchodzi 100kg. Rysunek poglądowy przedstawia oryginał z lewej. Z prawej na czerwono zaznaczyłem wspawaną blachę, po której opał ześlizguje się "do zera".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.