Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co Polecacie Na Miał -Marke (Tłok,ślimak,rynna?) Dom 130M2.


artur87

Rekomendowane odpowiedzi

   witam,  jak w temacie szukam  czegoś na miał   z dodatkowym rusztem.  W  pierwszej wersji byłem zdecydowany  na taurusa gaur duo  (dużo dobrych opinii)  ostatnio wciskali mi bardzo stalmarka  lub  tekla..    Czy może jakiś  ślimak bruker czy  te nowości rynny. Prosze o podpowiedź  fachowca.

  dom 130 m2  użytkowej  ocieplony  15cm grafitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   witam,  jak w temacie szukam  czegoś na miał   z dodatkowym rusztem.  W  pierwszej wersji byłem zdecydowany  na taurusa gaur duo  (dużo dobrych opinii)  ostatnio wciskali mi bardzo stalmarka  lub  tekla..    Czy może jakiś  ślimak bruker czy  te nowości rynny. Prosze o podpowiedź  fachowca.

  dom 130 m2  użytkowej  ocieplony  15cm grafitem.

dla tej powierzchni i takiego ocieplenia potrzebujesz jakieś 7-8KW

nawet najmniejszy kocioł będzie się marnował

wziąć najmniejszy dostępny ślimak z przywoitym palnikiem i sterowaniem dołożyć bufor i tyle. pomyśleć ewentualnie o pelecie. koszt nieco wyższy ale zapalarka trochę zniweluje różnice (przy buforze)

a jak nie szukać innego rodzaju paliwa do ogrzania tej chałupki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie nie wiem co polecić ale z tego co poczytałem to najbardziej wiarygodne wydają się kotły z palnikiem BURNER.

 

ps. z tłoka nici bo faktycznie jak się ma i doświadczy na własnej skórze to idea spalania w tłokowcu jest kompletnie bezsensowna = sadza i z logicznego punktu patrzenia "to widać" nawet na obrazkach w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najmniejszy o mocy 17KW a Ty potrzebujesz połowę tego

weź poczytaj trochę o zapotrzebowaniu na ciepło, o przewymiarowaniu kotła na paliwo stałe

o korozji niskotemperaturowej, wpływie przewymiarowania na sprawność procesu spalania

potem określ sobie czego chcesz od kotła i dopiero zacznij szukać i ogranicz się do tych najmniejszej mocy. nie patrz na tabelki producentów

jeśli kocioł ma 15KW i ma na to kwit to znaczy że może wyprodukować te 15KW nieważne czy to będzie dom 150m2 bez izolacji z kiepską stolarką i starymi oknami czy 300m2 dobrze ocieplone. ważne by potrzeby domu były na poziomie zdolności kotła.

na razie to chcesz wstawić kocioł który 2 takie jak Twój domy ogrzeje a to nie jest zbyt dobre przy węglu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a musi być to?

jeśli już ma być ekogroszek to:

ogniwo eko plus 10 KW

defro ekr 10 kw

zębiec merkury 9kw

defro komfort eko 12kw

skam-premium 12,5KW

RBR 12KW

 

kotły moze poza zębcem który ma ruszt wodny  przyzwoite i z dobrym sterowaniem

dalej mam wymieniać?

wystarczy użyć wyszukiwarki

u Ciebie jednak jest taki problem ze ty tej mocy będziesz potrzebował prze maks 2 tygodnie w roku

przez resztę sezonu jakąś połowę z tego albo mniej. żaden nawet najmniejszy kocioł nie da CI tak niskich mocy z dobrą sprawnością

stąd moja sugestia o buforze. ładujesz go do 80stC grzejąc kotłem na mocy maksymalnej z dobrą sprawnością a potem kocioł się odstawia na dzień czy dwa. instalacja pobiera ciepło z bufora a nie kotła. lepiej tu się sprawdzi pelet bo kotły mają zapalarkę i jak nie grzeje to może się wygasić i nie będzie strat z podtrzymania przez kilkadziesiąt godzin a to zawsze jakiś zysk.

poza tym są inne sposoby ogrzania nowego domu przy większym komforcie obsługi za niewiele wyższe pieniądze. węgiel to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Timona, bo wie co pisze.

Ja od siebie dodam, że ogrzewam drugi sezon 160m2 + dogrzewam 80m2 suteryny + 200l CWU. Dom nowy bez rewelacyjnego ocieplenia. Drugi sezon grzewczy. Palę w sumie tylko miałem w kotle Skam Premium 12kW z palnikiem APPM-1 (taki mały Brucer). Ogólnie jestem zadowolony z kotła i palnika, chociaż teraz wybrał bym obrotówkę Ardeo albo Pancerpola, bo wydaje mi się że opał spalają z wyższą sprawnością niż brucerowate. Co do mocy, to umnie wystarczył by 7kW i producent mojego kotła ma takie w ofercie.Chociaż ja uważam, że lekko przewymiarowany wymiennik to nie poroblem (mam komin systemowy), gorzej jak palnik jest za duży. W tłoka to bym się nie ładował, już bym wolał zwykłego śmieciucha + bufor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obraź się ale leniwy jesteś okrutnie

gdybyś zadał sobie trud poczytania o tych kotłach dowiedziałbyś się że w defro komfort eko wersja PZ jest palnik ekoenergia do spalania również miału węglowego, w RBR i Skam-Premium również dostępne są palniki do spalania wielu paliw w tym miału,podobnie ogniwo.

pomóz sobie chociaż odrobinę.

jak teraz nie wykażesz inicjatywy to trafisz jeszcze nie daj Boże na jakiegoś magika co Ci powie że do Twojego domu 25KW trzeba i dopiero będzie źle.internet to skarbnica wiedzy. nie wlezie jednak do głowy sama. trzeba jej pomóc troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kolego timon  ja wiem że są już palniki w których producenci "piszą" że można palić miałem  i przeglądałęm  troche forum  i opinie są różnorakie (że miał  musi  być super czysty klasyfikowany i że  różnie to  z tym spalaniem-pojawiają sie problemy) dlatego pytałem  o tłok i  nowy rynnowy.  A to że moc  do mojego budynku  do 15 Kw  to  fakt  nie myślałęm  że aż tak  mały  bo  instalator jak robił  to  mówił  że  jakieś 20 Kw trzeba.   ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchaj instalatora tylko swojego domu

domyślam się że nowy lub prawie nowy. powinieneś mieć więc OZC. jak zrobiłeś rzetelnie to wiesz ile Twój dom potrzebuje energii żeby CI tyłek nie zmarzł. jak zrobiłeś dla sztuki żeby dom odebrali to sam jesteś sobie winien i będziesz błądził.

problemy z opałem nawet kwalifikowanym są od kilku sezonów i nie ma czegoś takiego jak super czysty kwalifikowany miał.

nawet najlepsze węgle ostatnio spalają się z problemami. dlatego lepiej wybrać palnik który sobie lepiej poradzi.

tłoki i rynny są inaczej napowietrzane i są z nimi większe problemy zwłaszcza na małych mocach. jak dodasz do tego źle dobraną moc do potrzeb domu to problem będziesz miał jeden i ciągle.

nie chcesz nie słuchaj. zrobisz po swojemu. ja tylko sugeruję co lepsze w Twojej sytuacji. możesz zachować się dwojako. w końcu to Twoje pieniądze i czas więc ja nic poza czasem poświęconym na pisanie nie tracę. wolałbym jednak zyskać zadowolonego użytkownika a nie kolejnego płaczącego że w kotłowni nocuje. Twój wybór.

 

i na koniec

do Twojego budynku to nie 15KW i nawet nie 10KW

zrób OZC a jak CI szkoda kasy to zajrzyj na stronę:

http://cieplowlasciwie.pl/

wpisz tam rzetelnie dane swojego domu

wyjdzie Ci przybliżony wynik potrzeb jakie ma Twoja chałupa. zdziwisz się mocno i może zaczniesz słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a OZC robiłeś?- jeśli nie to wydaj te 5 stówek na rzetelny audyt i będzie po wątpliwościach

 

20KW to by wyszło bez okien i z dziurą w dachu przy takim ociepleniu

coś źle wpisałeś

ja mam stary dom (zerknij w opis) nie miałem zużycia powyżej 33kg/dobę a to daje około 8KW średniej mocy. przełóż to na swoje metry i grafity.na ścianie. 

uwierz mi - nie zamierzam Ci krzywdy zrobić swoimi sugestiami. raczej próbuję Cię przed krzywdą ratować.

jak nie wierzysz to wejdź sobie na portal użytkowników kotłów ze sterownikami eCoal i Bruli

tam masz podgląd do sterowników. popatrz jakie mają domy, jakie moce kotłów i jakie żucycie opału

policz sobie ile to jest mocy i będziesz wiedział więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale TIMON ty go tak od tych jego samozapędów nie odciągaj.  Najlepiej jak człowiek uczy się na własnych błędach, dlatego pozwól arturowi na realizację własnych upodobań skoro nie chce skorzystać z dobrych rad innych - toteż nie rozumię co tutaj na forum chciałby uzyskać?  Myślę że koniecznie potwierdzenia własnej wizji stworzonej lub skleconej ze szczątków wiedzy nabytej zarówno w życiu, jak i na tym forum.  No to artur nie ma co się już zapytywać tylko czas na realizację tego wszystkiego. Zycie pozwoli najlepiej zweryfikować to co niewłaściwe.  No chyba że uszy w dół i z pokorą posłuchaj rad innych, ale wyważ co piszą lub pisali inni weź to także pod uwagę no i czytaj forum,  CZYTAJ FORUM i jeszcze raz CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM -  to taka samonauka. A wiedzy nigdy za dużo.  Ja na studiowaniu wypocin innych forumowiczów spędziłem napewno już nie setki a tysiące godzin  i nadal mam jakieś ale,   Mimo to pozwoliło mi to wyrobić pewne stanowisko co do ogrzewania i na pewno wiele z tego skorzystałem a i stało się to moim takim hobby. Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  nie  kolego timin, nie podważam twojej wiedzy.   tylko co  teraz  wybrać  w tym zakresie mocy  (przeglądałęm  te podane przez ciebie modele )  i  chyba biorąć pod uwage cene do  jakości  to  zostałby  wybór między  skam a  ogniwo   te najmniejsze moce.   A  ten  twój  termo eco   ...ale tam  najniższa moc chyba 15kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.