Skocz do zawartości

Przemyslaw85

Stały forumowicz
  • Postów

    1 526
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    5

Ostatnia wygrana Przemyslaw85 w dniu 3 Października 2023

Użytkownicy przyznają Przemyslaw85 punkty reputacji!

O Przemyslaw85

  • Urodziny 26.06.1985

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Projekt Bella. Z garażem ok 140m2.
    https://cieplowlasciwie.pl/wynik/e0t9
  • Instalacja
    SAS Bio Compact 12kW Plus + Bufor 1000L + zawór 3D + siłownik + pogodówka + regulator pokojowy Timel. Grzejniki sztuk 7, podłogówka sionek/kuchnia/łazienka.
  • Kocioł
    SAS Bio Compact 12kW Plus

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Żyrardów

Ostatnie wizyty

3 484 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Przemyslaw85

  1. Czyli masz bufor też kombinowany czyli zbiornik w zbiorniku. Analogicznie jest przy buforze z wężownicą cwu. W obu przypadkach jak w górze bufora jest min 45* to ciepła woda zawsze będzie.
  2. W okresach przejściowych jedno ładowanie na 1.5 doby.
  3. Sam mam bufor 1000l. Palenie raz na dobę czas ładowania całe 4H. Do pełnego naładowania do 65* potrzeba ok 10kg pelletu. W tym czasie idzie także ogrzewanie domu głównie grzejniki. W moim przypadku to się sprawdza.
  4. Znalazłem powód problemu. Czujnik źle łapał pole magnetyczne z magnesu. Był ustawiony centralnie na środek magnesu (w śrubę ) Jak go przestawiłem by czujnik trafiał w krawędź to ruszt zatrzymuje w odległości ok 2cm od czujnika i nie załącza się co kawałek bez potrzeby. Temat można uznać za rozwiązany.
  5. Też mam ten pellet Granulita. Po spaleniu ok 250kg mogę stwierdzić że: Zalety: - pali się Wady: - dłuższe rozpalanie (czasem trwa zbyt długo i kocioł ponawia próbę zrzucając to co zaczęło się palić) - więcej popiołu - czyszczenie kotła 2x częściej (wcześniej raz na 2-3 tyg i nie wiele było trzeba robić) - większa objętość pelletu (wcześniej do zasobnika wchodziło 9-10 worków teraz 7-8). Aż takich spieków nie widzę w swoim kotle ale to raczej zasługa rusztu czyszczącego. To co jak już się wytworzy to jest bardzo kruche. Zdjęcia przedstawiają kocioł który był czyszczony 8 grudnia 2024 i do teraz spalił ok 60 kg pelletu.
  6. Na moje oko to coś masz zrypane. Jak na górze bufora masz 80 a na dole 35 to nie możliwe żeby ci nie szło na instalację np 60. Chyba że ten szpec zbudował ci instalacje gdzie zaciąga wodę na instalację z dna bufora a powinien z góry. Albo pompę zamontował odwrotnie i pompa pcha ciepłą wodę ale od dołu grzejnika, wraca góra o wraca na górę bufora. Zrób zdjęcia z opisem albo namaluje schemat instalacji. Wg założeń. Górny czujnik bufora to informacja dla kotła przy jakiej temp włączyć pompę i kiedy zacząć rozpalanie kotła. Ale że rozpalać musisz samodzielnie to Górny czujnik jedynie włącza pompy i winno być ustawione niżej np 40-45* Dolny czujnik to informacja dla kotła że bufor jest odgrzany i pora wygasić kocioł.
  7. Od jakiegoś czasu sterownik kotła Sas bio compakt plus 12kw ze sterownikiem ST-555p + palnik + moduł bufora z nie wiadomego mi powodu komputer często załącza mechanizm czyszczenia rusztu mimo że jest w trybie czuwania. Jedyne co zauważyłem to jak ruszt kończy pracę jest oddalony od czujnika rusztu o ok 2-3cm. Jak go ręcznie ustawie blisko czujnika to już się nie włącza ruszt. Samo włączenie w czasie czuwania to jedno, ale to ustrojstwo potrafi się włączyć także w czasie rozpalania co już za fajne nie jest. Ktoś może spotkał się z takim efektem u siebie
  8. Różnica będzie większa gdy wzrośnie odbiór ciepła. Np po pokrętnym przewietrzeniu całego parteru.
  9. U mnie do cwu ma czerwony grzybek. Ważny jest opis na nim. Jak ma 6bar to ok, jak poniżej to zły
  10. Możesz poprowadzić rury po ścianie wkuwając je tak by się schowały w ścianie. Możesz w tym miejscu zamontować skrzynkę rozdzielczą w efekcie rozwiążesz także problem z odpowietrzeniem.
  11. Użytkownik.... Sam to wymyśliłeś? Od kotła odchodzi jeszcze druga rura zasilająca do bufora i nie jest blokowany żadnym zaworem. W czym masz tu problem?
  12. U siebie bufor mam ustawiony na 60 góra i 64 dół. Mam ustawioną histerezę na górę 5 stopni. I kocioł włącza się jak temp spadnie do 55. Poniżej nie sprawdzałem gdyż w okresie największych mrozów zanim kocioł wystartował i gorąca woda popłynęła do bufora to temp na górze bufora potrafiła spaść do ok 30.
  13. Na powrocie do kotła winien być zawór zwrotny. Ten co pokazałeś ma za mały przekrój. Przez jeden sezon miałem podłączony kocioł bez zaworu zwrotnego na powrocie. Niestety woda krążyła grawitacyjne pomimo zaworu temperaturowego atv.
  14. Trochę późno... Paliłem bez i z buforem. Bez bufora to właściwie non stop groszkiem z przerwami na podtrzymanie trwające od kilku minut do kilkunastu. Później był bufor do groszka. Tu kocioł pracował non stop do czasu aż na powrocie uzyskał 65*. I przechodził w podtrzymanie do czasu jak temp powrotu spadła do ok 40. Następnie wymieniłem kocioł na pelletowca Sas tu wkoncu widzę jaka była efektywność cieplna groszkowa a pelletowca. Tutaj by zagrzać bufor 1000l do 65-70* potrzeba do 5h. Na groszku to trwało ok 8h. Spalanie na korzyść pelletu ale to może ze względu na to że Sas się wygasza na te 15-23h w zależności od rozbioru ciepła z bufora. Do sterownika Sas mam dodany moduł bufora który to daje informacje do sterownika głównego kiedy się wygasić (jak uzyska na dole bufora 60*) i kiedy się rozpalić (kiedy na górze bufora temp spadnie do 50*). Sterownik pokojowy jedyne co robi to zmniejsza mi temp na grzejniki o 5+8* gdy zostanie uzyskana zadana. Pompy ganiają zawsze nonstop. Jedyne czego brakuje mi w sterowniku tech to opcji by wyłączył pompę co i podlogowki gdy temp zewnętrzna jest wyższa niż np 18*.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.