Skocz do zawartości

piotrek automatyk

Stały forumowicz
  • Postów

    1 112
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana piotrek automatyk w dniu 14 Kwietnia 2015

Użytkownicy przyznają piotrek automatyk punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    lubelskie
  • Zainteresowania
    Automatyka procesów i systemów związanych z centralnym ogrzewaniem na opał stały, instalacje c.o., hydrauliczne i elektryczne. Pasja - automatyka i montaż kotłowni oraz systemów centralnego ogrzewania, sterowniki z algorytmem PID. Doradztwo techniczne. Piece kaflowe, prace zduńskie.

Ostatnie wizyty

23 449 wyświetleń profilu

Osiągnięcia piotrek automatyk

Mentor

Mentor (12/14)

  • Starter dyskusji
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Maszyna do postowania Unikat
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

4

Reputacja

  1. Witam serdecznie, bardzo prosze o informacje w jaki sposob mozna sie z Panem z kontaktowac, potrzebuje fachowej opinii na temat poprawnosci wykonania instalacji. Pozdrawiam

  2. Założyłem instalację miedziana na układzie cisnieniowym. Kocioł jest poodlaczony do instalacji z zasobnikiem przez wymiennik plytowy 30kw. Zamotowalem naczynie przepłonowe 30l. Przez 2 dni dopuszczalem wode na 3bar i caly czas spaduje do 0. Przewiduje przeciek, tylko jest taki problem, ze sa polozone juz plytki. Jak sprawdzic gdzie leci? czy jest jakis przedmiot do tego? gdy robilem proby szczelnosci przed zalaniem byla pozytywna.

  3. Witam. Zainteresował mnie Twój pomysł w temacie http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/856-ogrzewacz-przeplywowy-a-bojler/ Chciałbym zrobić coś takiego ale nie wiem czy moja sytuacja jest taka jak ta opisana w temacie powyżej? Mój temat jest pod tym linkiem: http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12083-prosze-o-pomoc-w-modernizacji-instalacji-co-i-cwu/ Prosiłbym Cię o zerknięcie do mojego tematu i wypowiedź. Pozdrawiam zajonc

  4. Dla porównania i jako ciekawostka: http://www.pomcert.pl/pomdos/pliki/blok_c_lipiec.pdf Właściwie chodzi o stronę 28 z 34 ( 55 ). Stężenie tych szkodliwych związków jest 1000 razy mniejsze od dopuszczalnego. Prowadząc takie badania można udowodnić wszystko.
  5. Świetnie! Czekamy na wyniki badań powietrza i pyłów z kotłów w tych okolicach, gdzie jest spalany tylko węgiel - patrzeć należy na Śląsk. I oczywiście porównanie co szkodzi bardziej a co mniej. To badanie jest bardzo tendencyjne. Miało udowodnić że drewno spala się tak a nie inaczej. A w jakich kotłach? To że większość spala drewno o niczym nie świadczy. A jeśli część spala plastik? Albo podłej jakości węgiel ( patrz: Bogdanka )? Żeby badanie było wiarygodne, musi określać rodzaj kotłów, sposób spalania ( samoczynne, wymuszone wentylatorem, zdławiane miarkownikiem itpd ) i rodzaj spalanego drewna. Jeśli będę chciał udowodnić, że spalanie drewna jest skrajnie szkodliwe to zaczaję się tam, gdzie ludzie spalają go w czym się da i jak się da. Jeśli będę chciał udowodnić, że że spalanie drewna jest najbardziej ekologiczne to zrobię pomiary tam, gdzie pracuje dobry kocioł dobrze zgazowujący drewno i spalający w bardzo wysokiej temperaturze. Podobnie będzie z węglem. Dla ciekawskich i zainteresowanych tematem: w jakiej temperaturze spalają się ( utleniają ) policykliczne węglowodory aromatyczne ? związki, które mają działanie rakotwórcze a które są przedstawione w tym artykule jako największe zło.
  6. W momencie załączenia wentylatora i jego pracy mogą rezonować także blachy osłony palnika. Czasami się zdarza, że poluzują się także śrubki mocujące.
  7. Może osłabić a toczenie może spowodować dziury widoczne na gwincie. Jak ktoś ma dostęp do spawania mosiądzu lub osoby, która się tym zajmuje nie będzie miał z tym problemu. Chociaż - proponuję połączyć lutem twardym z nyplem mosiężnym 1".
  8. Jutro sprawdzę. Palę drewno, czyli opał niskokaloryczny. Tymczasem badania były prowadzone na węglu. Ja sprawdzę na drewnie.
  9. Jest to złączka zaciskowa 22/ 3/4" GZ. Sprawa mało typowa, stąd problemy z zakupem. Idź do dobrze zaopatrzonych hurtowni i zamów.
  10. Pójdź do byle jakiego warsztatu lub zakładu metalowego, tzn. wykonujący tego typu usługi i niech Tobie wykonają przejściówkę pomiędzy korkiem odpowietrzającym pompę a gwintem hydraulicznym 1/2". Najlepiej żeby było to kolano 90 st kątowych. Takie kolano nyplowe pomiędzy gwintem korka pompy ( zewnętrzny ) a gwintem 1/2" wewnątrz. Zewnętrzny wkręć delikatnie do pompy a w wewnętrzny daj odpowietrznik automatyczny afriso 1/2". Sposób wykonania: wykręcić korek z pompy, zdjąć uszczelkę, wywiercić centralnie otwór 3 mm, wyczyścić z chromu, dospawać kolanko mosiężne lub z brązu z gwintem 1/2" wewnątrz: np. 15 mm/ 1/2" GW - do nabycia w każdym sklepie hydraulicznym. Koszt wyniesie Cię około 30-40 zł plus odpowietrznik i święty spokój. Niekiedy można sobie poradzić tylko w ten sposób. Przyczyną zapowietrzania się może być występujące już w tej temperaturze lokalne podgotowania wody w płaszczu lub rusztach wodnych kotła.
  11. Przy pogodówce też nie ma to istotnego znaczenia. Jeśli ktoś chce mieć tak naprawdę 100% pewność że żadne obiegi się nie zakłócają nawzajem to proponuję zamontować elektrozawory sterowane równolegle z pompami. Jednak nawet niewielkie zakłócanie się obiegów dla znacznej większości użytkowników nie ma naprawdę większego znaczenia. Mnóstwo instalacji z zaworem 4-drożnym wymuszonym pompą pracuje z ładowaniem zasobnika c.w.u. na grawitacji pracując bezproblemowo. Warunek: zachowanie odpowiednich średnic i redukcji.
  12. Zdarzają się takie sytuacje, kiedy nie widać żadnego uszkodzenia ale i tak trzeba wymienić. Serwisant takie elementy ma w standardowym wyposażeniu.
  13. Zawór zwrotny w tym układzie nie jest potrzebny ani na zasilaniu ani na powrocie zarówno obiegu c.o. jak i c.w.u. Warunek: Podłączenie zasobnika c.w.u. w obieg kotłowy do trójnika o średnicy równej średnicy wylotów z kotła, w drugie odejście obieg c.o. z zaworem i zredukowanie wyjść trójników co najmniej o 1 rząd wielkości. Czyli: np. wyjście i powrót kotła 1,5" to trójnik również 1 1/2" zredukowany do 1 1/4" a jeszcze lepiej do 1".
  14. Należy dokręcić lub wymienić tzw. termoparę ( elektrodę jonizacyjną ). Brak sygnału z tego elementu jest w głównej mierze odpowiedzialny za powstawanie takiego błędu. Warto też sprawdzić prawidłowość ciśnienia gazu. A cóż to za serwisant, który nie ma pojęcia o możliwej przyczynie awarii?
  15. Kurcze !!!!!!!!!!!! Za późno zobaczyłem. Jeśli nabywca się z jakichś powodów wycofa, proszę o kontakt. Zawsze aktualne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.