Skocz do zawartości

sambor

Stały forumowicz
  • Postów

    32 294
  • Dołączył

  • Wygrane w rankingu

    469

Ostatnia wygrana sambor w dniu 4 Stycznia

Użytkownicy przyznają sambor punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    okolice Warszawy

Ostatnie wizyty

66 056 wyświetleń profilu

Osiągnięcia sambor

  1. Musisz najpierw pokombinować z regulacjami - branie się za przeróbki grubsze to ostatnia deska ratunku, co do skręcania zaworów powrotnych to jak nie sprawdzisz, to się nie dowiesz- czy pomaga , czy szkodzi. Tak to jest jak się robi regulacje na odległość.
  2. Przed poważniejszymi zmianami warto sprawdzić czy rura zasilająca jest naprawdę rurą zasilającą, a nie powrotną. Miałem taki przypadek pomyłki zasiania i powrotu co skutkowało głośną pracą grzejników. Ponadto jak są zawory na powrotach grzejników to warto je skręcić o 1/3 lub więcej - też zmniejszają się szumy.
  3. Ciekawe jak taki podajnik do gazu wygląda ?😁
  4. 9l/min i delta 4C - jak wystarczą ci takie parametry do dogrzania to OK, lecz czujnik temp dałbym przy rozdzielaczu, zostałyby uwzględniane spadki temp na przesyle.
  5. Tak wystarczą warunkowo, zależy gdzie będzie mieszacz.
  6. Przepływy masz za duże wystarczą do 1 ,5l , max do 2l. Tak aby różnica temp była ok 5C
  7. Ja kupiłbym 2szt i w kaskadzie puścił.
  8. Ciekaw jestem jak to jest w PGE?
  9. W normalnych układach wymiennik jest wstawiany do źródła ciepła o temperaturze wyższej, a tu nie wiemy jaka jest możliwość podłączenia wymiennika do obecnego kotła? Zero inf o instalacji, kotle i całej reszcie. Jak przez wymiennik podłączymy PC to na jego wyjściu będzie max temp 30-35C - nie wiemy czy to będzie działać z obecną instalacją?
  10. Ale mamy gotową instalację - wystarczy odczytać wskazania rotametrów, dodać i będzie przepływ. A z różnicy temperatur między zasilaniem a powrotem można policzyć moc grzejną podłogi. I tyle gdybania.
  11. Ale wtedy trzeba wymienić rury do zasilania podłogówki , gdyż PP25 będą za małe!
  12. Górna wartość mocy sprzęgła nie jest aż tak istotna - głównie idzie o przyłącza (gwinty) i o przepływy. Tu wystarczy najprostsze z gwintami 1", tuleją pomiarową dla czujnika temp sprzęgła , odpowietrznikiem na górze i korkiem spustowym na dole, oczywiście sprzęgło musi mieć porządną izolację cieplną - można ją kupić razem ze sprzęgłem lub zrobić samemu- ale musi być.
  13. Wg mnie może być tak: Może koledzy mają inne pomysły, ale to powinno wystarczyć. Wadą, choć niedużą jest konieczność doprowadzenia do skrzynki rozdzielacza podłogowego 3 kabli - do siłownika zaw 3-D, do czujnika temp za mieszaczem i do pompy.
  14. A gdzie grzejniki? Zrób schemat jednokreskowy, nawet ręcznie na kartce papieru z podanymi średnicami rur i najlepiej ich długościami
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.