Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kwkd 22Kw


wojmariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Kocioł wcale nadmiernie nie obrasta sadzą wszystko się ładnie wypala, to ryzyko wybuchu jest strasznie naciągane i tak samo występuje w kotłach z dolnym spalaniem (szczególnie przy miale). Zgadza się emisja i sprawność w dolniaku są mniejsze ale to co zaoszczędzisz w roku może (z 10% u mnie to będzie z 0,5tony) stracisz na tym że do kotła z dolnym spalaniem musisz mieć odpowiedni węgiel tak aby się nie zawieszał opadając. Pozatym wyczyść kocioł dolnego spalania gdzie są te wszystkie wyczystki (ja swojego górniaka nie muszę nawet wygaszać do czyszczenia), dodatkowo zamknięta komora obrasta smołą.

Stefan, zauważ, że ja tylko piszę o tym jakie są skutki dokładania do górniaka w trakcie palenia. Nawet nie wnikam w konstrukcję kotła.

Po prostu jak dokładasz do niego podczas palenia, to dodatkowo powodujesz to, co wymieniłem.

A to tylko dlatego, że prawidłowy sposób palenia w nim jest taki a nie inny.

Takie prawie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kolego Bobo68 z jednej strony jest to polecana konstrukcja i producent powiadamia o produkcji Hef-ów ze stali P265GH, ale...:rolleyes: pomijając udaną konstrukcję, wagi kotłów przy ich pionowych wymiennikach są poniekąd zastanawiające mocno <_< np:

  • Hef 14kW 205kg
  • Hef 18kW 228kg
  • Hef 24kW 247kg
  • Hef 27kW 263kg
  • Hef 34kW 296kg
  • Hef 39kW 322kg

Porównując dużo mniejsze kotły z wymiennikami poziomymi Zębiec KWKD 15 kW waży 213, 22 kW waży 280 kg natomiast piec KDU 20-26kW waży 355kg. Masz rację kolego stal nie balon helem nie napełnisz, więc ktoś robi kociołek z cienkiej blaszki, przykre.

Porównując z kolej do kotłów pleszewskich z np: Kotłospaw i Kotłomet średnio ich kotły KWM-S 19kW ważą ok. 310 kG, 25kW waży ok. 380kg, a 38 kW niebagatelne 435kG , podaje producentów z certyfikatami na kotły, kotły allegro odpuśćmy.

Dla porównania dajmy jeszcze inne ala dolniaczki Cichewicz Ultima II 24kW - 289kG , Moderator Unica 24kW -257 kG i np: Defro Optima 24kW waży ładne 339kG.

Dochodzę do wniosku, iż kolega Bobo68 zwrócił nam uwagę na ciekawy aspekt sprawy doboru pieca, gdzie występują zadziwiające różnice wagi kotłów przy tych samych gabarytach i podobnej budowie CIEKAWE. Choć Mój Św. pamięci Ojciec Kowal-Metaloplastyk wtłaczał Mi puki jeszcze mógł do makówki żebym pamiętał gdy będę kupował piec czego niestety nie dożył cyt. " nie kupuj kociołka z papieru choćby Ci go pozłacali " wyjaśniał, iż Ruda i temperatura oraz naprężęnia zrobią swoje więc zapas materiału przy założeniu takiego samego wykonania wydłuży jego żywotność i tyle. Ja posłuchać Tata :P i kupić kociołek Zębiec KWP 21kW dziś Wenus zwykły nowy górniaczek z poziomymi kanałami, a waży 280 kg . KWK 25 kW-285kg, stareńki prosty jak cep SWK 21kW -206 kg, a ma tak mały wymiennik. Dzięki jakości i zapasowi materiału piece Zębca chodzą po kilkadziesiąt lat zakładając normalne użytkowanie, ja dzięki temu śpię spokojnie. Pomijam fakt, iż oczywiste jest że kotły z poziomymi kanałami powinny mniej ważyć od kociołków z kanałami pionowymi z oczywistych chyba dla wszystkich powodów (wielkość/ilość materiału):blink:. Pozdrawiam

Tak odnośnie wagi wszystko się zgadza, z tym że nie do końca i wcale nie przesądza sprawy. Zapomniałeś kolego dodać, że w HEFach nie ma żadnych szamotów tylko sama blacha. Napisz jaką wagę w tych dużo cięższych stanowi szamotowy balast a jaką stal i będzie trochę bardziej obiektywnie.Nie wspomnę, że w niektórych są ciężkie żeliwne drzwiczki służące do ogrzewania kotłowni. Nie sztuką jest dociążyć stalowy kocioł gruzem i może się okazać, że już nie jest tak cudownie jak napisałeś.

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez arguss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wybuchu to zdarza się on najczęściej przy dosypywaniu do kotła kiedy to zapala się unoszący sie pył węglowy (szczególnie przy miale). Dlatego powinno się zasypywać zwilżony miał (problem w tym że w dolniaku się on zakleszcza i trzeba dosypywać suchy który pyli i jest groźny).

Czy producent tego kotła napisał w instrukcji obsługi że można palić miałem i dosypywać paliwo?

Nie stosowanie się do instrukcji obsługi grozi wybuchem lub niepożądaną ciążą w przypadku prezerwatyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.