Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Programator Czasowy Do Boilera


dRamatic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym poradzić sie was w dość prostej sprawie lecz po porostu zgubiłem się z powodu rozbieżnosci zdań. Przyszło lato tak więc boiler będzie ogrzewany elektrycznie ale pilnowanie taryf to mało komfortowe rozwiązanie. Ostatnio dopiero zaświtało mi w głowie, że jest coś takiego jak programator czasowy i teraz kieruje się z pytaniem do was. Czy ten programator pozwoli mi oszczędzić prąd czy dodatkowo zwiększy koszta podwyższając komfort ? Czy jeżeli ustawie grzanie np. na 1,5 godzinki w taryfie od 13 do 15 to po nagrzaniu boiler kompletnie się wyłącza czy zostaje w jakimś stanie czuwania ? Jak to jest ? I co się dzieje w razie awarii urządzenia ? Będzie grzać na okrągło tak jakbym normalnie podłaczył go do kontaktu czy nie będzie działać wcale ? Głupie pytanie ale wolałbym się upewnić.

I jeżeli faktycznie obniża koszta to czy moglibyście polecić jakieś lepsze, bezawaryjne lub małoawaryjne programatory ? bo wszedzie widze chińszczyzne, a na markach tego typu się nie znam. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia jaki kupisz.

Najlepsze są elekroniczne (a nie takie z ząbkami), bo mają baterie i są niewrażliwe na wyłączenia prądu.

Ustawiasz przedziały czasowe, w których gniazdko ma działać.

I tak jest w trybie AUTO.

To gwarantuje, że prąd nie będzie pobierany poza wybraną taryfą.

 

Jeśli zaistnieje potrzeba załączenia grzałki poza zaplanowanymi godzinami, to można urządzenie przełączyć na ON i wtedy działa jak normalne gniazdko.

 

Można też przestawić je na OFF i wtedy nigdy napięcia nie poda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, bardzo mnie to cieszy :D rozgladałem się właśnie tylko za elektronicznymi, sa bardziej czytelne i programowalne na 7 dni. Czyli jak wnioskuje, żadnej niespodzianki w postaci wyższego rachunku nie odnotuję tak prosto pytając ? Bo gdzieś obiła mi się odpowiedź na ten temat, że "skoro to byłoby takie genialne to montowali by to fabrycznie w boilerach". Stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gdzieś obiła mi się odpowiedź na ten temat, że "skoro to byłoby takie genialne to montowali by to fabrycznie w boilerach"

No argument jak sie patrzy :lol:

 

Nie no, wyższy rachunek będzie.

Jakiś 1 gr/200 dni. Tak że ten, kto Ci to mówił, to rację swoją miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.