Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Radzicie Jaka Moc?


lew27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy na forum, mam takie pytanie do doświadczonych kolegów. A mianowicie mam na ukończeniu dom 220m2, będe ogrzewał ok 190m2 w tym ok 100m2 podłogówki+bojler 140l, dom typowo parterowy bez poddasza użytkowego, wysokość na parterze 2,7m, na ścianach 20cm styropianu, podłoga 15cm, strop 35cm wełny, dobre okna. Jestem zdecydowany na zakup pieca Logica II i mam dylemat czy wybrać ten 17-20kw, czy 20-27kw. Będe palił głównie orzechem i czasami drewno będe dorzucał. Zapotrzebowanie wychodzi na poziomie 18-19kw. Boje sie czy ten większy nie bedzie przewymiarowany, a w tym mniejszym bede musiał czesciej uzupełniać paliwo. Co waszym zdaniem bedzie lepsze pod wzgledem ekonomicznosci i obsługi. Jakie może być oczywiście czysto teoretyczne zużycie węgla na sezon zimowym np. taki jak mielismy ostatnio. Prosze o odpowiedzi z uzasadnieniem.Dziękuje i pozdrawiam

Ps. chętnie nawiąże kontakt tel. lub e-mailowy z użytkownikami tego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapytam, kto liczył zapotrzebowanie na ciepło dla tego budynku? Co do kotła, jest takie przysłowie jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Czemu akurat ten? Jeśli już koniecznie sterowniki, cuda bajery, to chyba lepszy Warmet SDS Ceramik lub warmet 200 ceramik przynajmniej wiadomo, że dolny i czego się spodziewać.

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego Ty masz bardzo dobrze ocieplony dom, uważam iż twoje zapotrzebowanie razem z CWU oscylować będzie ok 220x70:1000=15.4 kW jak nie 220x65:1000=14.3kW nie więcej więc i jeśli nie masz masakrycznych mostków termicznych itp. itd. to 20kW piec będzie zdecydowanie wystarczający na ogrzanie plus woda i zapas komory na dobrą stałopalność . Ten większy będzie przewymiarowany zbytnio moim zdaniem. Poza tym podłogówka będzie działała jak bufor cieplny stabilizując temperaturę. Kto liczył to zapotrzebowanie chyba, że te 18-19kW jest już zapotrzebowaniem z 20-30% zapasem na grzanie CWU wtedy ok i , to moim zdaniem maks przy takim termosie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.