Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie wymiennika C.W.U. do starej instalacji CO


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, proszę o ocenę poprawności schematu podłączenia wymiennika C.W.U. i ewentualne uwagi, jeżeli układ jest poprawny w którym punkcie A czy B powinien być podłączony powrót wody grzewczej z wymiennika. Układ pracował grawitacyjnie przy modernizacji zostanie dołączona pompa obiegowa CO LFP 25POr60c. Pompa ładująca zasobnik - proszę o sugestie co do pożądanej wydajności w stosunku do pompy CO (Biawar dla zasobnika zaleca przepływ 2,5m3/h), sterownik pomp EUROSTER 1100Z. Zawór na głównej nitce powrotu - odcięcie CO w sezonie letnim. Układ otwarty, naczynie wzbiorcze bezpośrednio na głównej nitce zasilania. Dziękuję i pozdrawiam Jacek.post-2283-1218580518_thumb.jpg

Opublikowano

Witaj,

 

Podłączenie zdecydowanie w punkcie B. I nie jest Tobie potrzebna tak wydajna pompa jak 25/60 do ładowania zasobnika. Spokojnie 25/40, 25/35 i góra 2 bieg pompy. Podłączenie dużej i wydajnej pompy do ładowania zasobnika to zbędny dodatkowy koszt zakupu,i zbędne zużycie prądu ( a ściślej mówiąc to różnicy poboru prądu przez mniejszą a większą pompę ), gdyż pompa , której symbol podałeś pracuje w klasie C zużycia energii elektrycznej natomiast pompy 25/40 i poniżej - w klasie B.

 

Pozdrawiam

Piotr

Opublikowano

Witaj,

 

Najczęściej w takiej sytuacji montuję filtr strumieniowy z separatorem powietrza lub bez - w zalezności od stanu starej instalacji. Zawsze jednak proponuję takie rozwiązanie z minimum w postaci filtra strumieniowego, jednak barierą pozostaje cena - ponad 250 zł. Warto tak zabezpieczyć wymiennik i całą instalację.

 

Pozdrawiam

Piotr

Opublikowano

W którym miejscu instalacji powinien być zainstalowany filtr strumieniowy i jeszcze jedno czy na wyjściu pompy obiegowej CO nie powinien być zamontowany zawór zwrotny?

 

Pozdrawiam Jacek

Opublikowano

Witaj,

 

Filtr strumieniowy to jest taki element instalacji, który wychwytuje nawet bardzo małe cżąstki zanieczyszczeń z instalacji a jego czyszczenie jest możliwe bez przerywania pracy układu. Odkręca znajdujący się na dole zaworek i zgromadzone zanieczyszczenia są wypłukiwane z filtra na zewnątrz. Miejsce montażu: na powrocie instalacji do kotła.

 

Montaż zaworu zwrotnego: dobrze, jak będzie, chociaż w zależności od sposobu wpięcia w układ zasobnika, średnic rur, odległości od kotła ( oporów hudraulicznych ) jego montaż może okazać się zbędny. Montuj zawory zwrotne klapowe ( montaż poziomy ) na każdym obiegu z pompą.

 

Pozdrawiam

Piotr

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.