Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Dolnego Spalania Do Drewna Na 35M2 ?


Kalol

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważ, że każdy kocioł po zasypaniu paliwa na żar wytwarza tylko masę czarnego dymu aż do momentu wyżarzenia paleniska.

 

Witam, z tym stwierdzeniem nie mogę się oczywiście zgodzić. W dobrym kotle dolnego spalania, jeśli wlot do palnika jest zakryty żarem dołożenie nowej porcji paliwa jest absolutnie niewidoczne dla osoby patrzącej na komin. Tak przed dołożeniem do kotła jak i po, nic z komina się nie wydobywa ( nic widocznego gołym okiem). No może czasami obłoczek białego dymku, raczej pary. Myślę, że wielu kolegów może to potwierdzić.

To o czym kolega piszę jest prawdą ale tylko w odniesieniu do kotłów górnego spalania i to nieprawidłowo użytkowanych. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Nie wiem jak, ty kolego ale paląc w swoim górniaku zauważyłem, iż jak dorzucam NA ŻAR, to w początkowym stadium jak nie przejdzie płomień występuje większe dymienie i gazowanie( niestety stratne gdyż się nie dopala!), ale największe przy gęstym zasypie nie puszczającym ognia!!! Całkiem inaczej sprawa wygląda na choć trochę grubszych zrębkach bądź już idealnie na suchych polanach B) wtedy na wytworzonym już żarze( czyli idealne warunki!!!) kładziemy materiał palny który swobodnie może objąć ogień->>> wtedy mamy mały często biały dymek reasumując największy dym miałem zawsze na ekogroszku z plastikowych worków bo jeszcze doszła wilgoć:angry:!!! A, przykręcając piec możemy zbliżyć się do idealnego spalania drewna.

W odpowiedzi dla ciebie kolego Kalol Moim skromnym zdaniem wybierasz piec z górnej już półki taniej będziesz miał piece innych firm. Poza tym wybierasz piece dolnego spalania, które w odróżnieniu od pieców z górnym spalaniem dobrze chodzą tylko na nadmuchu i najlepiej gęstym opale nie puszczającym płomienia do góry i nieprzepuszczającym powietrza w dół !!! http://www.zebiec.co...roj-380x570.gif

Sam mam piec zębiec KWP 21 Zębca z fabrycznym ST 81 z PID sterownie i nadmuch polecam przy węglu,eko groszku a w szczególności przy dolniaku i miale, który bez tego by się sam rozkręcał. Natomiast przy drewnie i żeby było tanio polecam na początek jednak górniaka z dopływem drugiego powietrza takim jak w KWK http://sklep.kcmb.pl...39-92-large.jpg i jak widać cena sporo niższa w pierwszym lepszym sklepie, a to dlatego bo ja odniosłem osobiste wrażenie, iż drewno lubi ciąg naturalny i w swoim KWP przerobiłem drzwiczki zasypowe żebym mógł dać właśnie dodatkowe powietrze,a dolne daje na 2mm i drewno mi się prawie tylko żarzy :D A, propos dziwi mnie trochę, że w kaflowym piecu tak szybko spalał się wsad :huh: chyba, że ty masz kuchnie kaflową może lub błędnie dobrana wielkość komory bądź za szybko chciałeś efektu i puszczałeś w komin ? Piece kaflowe długo trzymają zazwyczaj! Pamiętaj, iż drewno idealnie pali się inaczej i dobre sterowniki mają programy do drewno, węgiel i miał, a to dlatego, że opały te różnią się zarówno kalorycznością jak i gęstością samego wsadu oraz długością płomienia :) Ja u siebie będę stawiał kominek z systemem podobnym do pieca kombi , właśnie żeby nie bać się przerw w dostawach energii i żeby lepiej spalać drewno :lol: No, a te wieczory poza tym, jak dzieci uwiąże w pokojach na górze :blink:. Ps pamiętaj drewno na wentylatorze będzie się paliło, a optymalne spalanie drewna , to spalanie prawie bez widocznego płomienia w odpowiednio wysokiej temperaturze zresztą w kominkach dlatego wkładają szamot, a drożej i idealnie jak jest wermikulit, który podwyższa temperaturę paleniska w jego centrum bez stosowania dużego przedmuchu---->>> co powoduje właśnie szybkie spalanie wsadu!!!!!!!!!!!!!!! Dlatego też powstały nowoczesne piece na drewno, niestety drogie jak c..... , a właśnie one to naśladują idealną kaflówkę :D Mam nadzieję, że pomogłem kolego i naświetliłem ci może, niektóre chociaż problemy jeśli będziesz głównie palił drewnem co wymaga specyficznego podejścia do tematu doboru pieca :) mnie wkurzyło, że w sasie są szalone ceny i mało informacji na temat budowy wewnętrznej pieców, a ogrom marketingu z wierzchu wszystko ładne, a piec ma być dobry, a nie ładny z grubej blachy kotłowej ja porównywałem po wadze, mocy i sprawności, oraz forach i zdaniach na temat interesujących mnie kotłów ;) Powodzenia i udanych zakupów !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.