Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozebrany Zawór 4D


ziemowit

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Jestem nowy na waszym forum i pozdrawiam srdecznie wszystkie forumowicki i forumowiczów

wyczytałem że chętnie pomagacie w problemach .Otóż nowe centralne z piecem na ekogroszek owies miał .......z nowym zaworem 4D który ''FACHOWCY'' ZAMONTOWALI myląc kwadracik z trójkącikiem itd po zgłoszeniu reklamacji przyjechali i nie rozlutowując zaworu wypatroszyli go i coś tam przemienili w środku .Czy będzie teraz OK

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4D to wyłącznie ochrona kotła, nie ma wpływu na ilość spalonego węgla, jeśli ktoś tak powiedział to kłamał, sprzedawca, albo producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie powyższa wypowiedź, zawsze wychodziłem z założenia żę rozgrzany kocioł, wytwarza tylko tyle energi ile powiedzmy , nakaże nadmuch, ale jest to mniejsza dawka kiedy dostaje ciepły powrót, niż kiedy byłaby to zimna woda, którą to trzeba od "początku" zagrzać. Jak to jest waszym zdaniem? Oczywiście to tylko moje przemyślenia, nigdy nikomu nie mówiłem że kocioł mniej spali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, coś pomyliłeś , na piecu jest 70, zaworem ustawiasz w ten sposób by 40 szło(powrót z grzejników+ zasilanie z kotła) a reszta ciepłej wody wraca do kociołka, podmieszając sie przy okazji z zimnym powrotem, to kolega miał na myśli, oczywiście zgodzę się z tobą iż utrzymywać 40 na kotle to zabójstwo dla stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, jest tylko jedno małe, ale. To, że tak można robić to wiesz Ty, wie tqlis, wiem ja i wiedzą inni instalatorzy. Takich rad nie polecałbym dawać osobom niedoświadczonym. Coś usłyszy, coś gdzieś przeczyta i zacznie wdrażać różne mądrości w życie. Kończy się to zazwyczaj telefonem klienta do instalatora (to optymistyczna wersja), że nie działa. Lub do serwisu (wersja pesymistyczna, gdyż kończy się telefonem producenta do instalatora z pytaniem: czy nie potrafię dobrze pieca podłączyć i ustawić) I oczywiście po przyjechaniu do klienta widzi się całkowicie poprzestawiane regulator, sterownik, pompy i klienta z miną aniołka "przecież ja nic nie zrobiłem, ja nawet do kotłowni nie wchodziłem" Jestem zdania, że im klient mniej wie(podaję tylko informacje dostępne w instrukcji), tym lepiej dla pieca, instalacji, klienta. Nie masz gwarancji, że klient po przeczytaniu informacji, że na grzejniki 40stopni, nie ustawi temperatury powrotu na 40 stopni. I bardziej o to mi chodziło. To nie jest jakaś wiedza tajemna, a w dobie internetu łatwa do zdobycia, tylko są ludzie i ludziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego Reaper, w pełni się z tobą zgadzam, na dowód tego powiem wam koledzy,że całkiem niedawno sprzątałem już po skończonej instalacji kotła narzędzia, w kotle rozpala klient ,a na rozpałkę dorzuca....instrukcje obsługi:).Myślę żę komentarz zbędny i część z was zna ten ból. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.