Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biadała 19 Kw


meki20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zakupiłem Piec Biadała 19 kw z podajnikiem powiem szczerze że nie jestem zadowolny po 3 miesiacach dale nie ustwiłem pieca nie osiaga żodanej temp. nawet 52 st. nie nwiem co mam robic próbowałem różnych ustawień ale co zaczynam kombinować piec po 30 min. zaczyna mi wygasać .

Jak macie jakieś propozycje ustawienia sterownika lider i dmuchawy to odpowiedź naprawde potrzebuje waszej pomocy zużyłem juą5 ton ekogroszku to jest jakaś masakra mój meail [email protected] nastepnym razem dodam fotke jak sie pali umnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw 10/40.

Potem dostosuj powietrze tak, żeby płomień był duży i nie bardzo ostry.

Czy Twoja dmuchawa ma przysłonę, którą można regulować? Jeśli tak, to przy ustawieniu powietrza na 50% można tą przysłona znaleźć bardzo szybko (ok. 1 godzina) dobry nadmuch...

Co to znaczy, że ogień gaśnie? W czasie ROZPALANIA czy NADZORU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o

czas pod 10

czas miedzy pod 40

nie za bardzo wiem o co chodzi z tą przesłoną na wentylatorze klapka jest skierowana całkiem na lewo czli prawie

calkiem zmnięta ale nie do końca nie do koća tak jak na zdjęciu

Mam steronik lider ogień gaśnie podczas regulacji zaczyna się zmniejszac a potem wygasa

post-20089-0-21154100-1296395560_thumb.jpg

post-20089-0-61865900-1296395587_thumb.jpg

post-20089-0-27588500-1296395629_thumb.jpg

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o

czas pod 10

czas miedzy pod 40

Tak jest.

 

Wygląda na to, że dmuchawa ma klapkę a przysłony (okrągła z boku) - nie. Bez sensu dla podajnika...

Podaj temp. zadaną i przy jakiej ogień przygasa (co się wtedy dzieje - klapka się zamyka, dlaczego gaśnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem twoje ustawienia i po 30 min zszedlem do piwnicy i mi przesypywało i sie nie paliło otworzyłem przesłone na wentylatorze żeby mocniej dmuchało

i zszedłem po nastepnych 30 min i sie paliło :D ustawiłem temterature na 52 st zejde za 30 min i zobacze co sie dzieje i zrobie zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma zniejszyć nadmuch ma 51% ma teraz ustawione 23 podanie 80 przerwy jakoś narazie chula ale nie daje mu dużo czasu a ty palisz na czeskim

 

 

JESZCZE JEDNA WAŻNA UWAGA DLA CHCĄCYCH PALIĆ BRUNATNYM, MA WYSOKĄ WILGOTNOŚĆ I NISKĄ KALORYCZNOŚ MNIEJ WIĘCEJ JAK PELLET

NISKA TEMP SPALIN DOPROWADZI DO SZYBKIEJ KOROZJI KOTŁA ORAZ WODY W KOMINIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czeski eko można spalić efektywnie. Tak jak zaznaczył bozyy jest mniej kaloryczny i powinien być suchy. Ja kupiłem to czeskie eko w maju ubiegłego roku, jest suchy jak pieprz. Spalam go z owsem w proporcjach 40/60 na obrotowej retorcie Pancerpola ze sterownikiem Perfekt R i nie narzekam. Wszystko się wypala, idzie go wiadomo więcej, ale za to cena 440 zł/t. Co do negatywnych skutków palenia na razie nie zauważam, komin suchy, kocioł też.

post-14292-0-24899700-1296412269_thumb.jpg

post-14292-0-67072600-1296412288_thumb.jpg

post-14292-0-86471700-1296412320_thumb.jpg

Edytowane przez czeslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. min. 53 st.C, a w razie spadku temp. na dworze sterownik (czujnik pogodowy) sam podnosi do wyższych wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się obiło o uszy w kwestii kotłów "Biadały". Zabrzmi to komicznie ale szwagier szwagra w Bytomiu ma taki kocioł na którego wieszał "psy". Gzieś tam się zgłosił , przyjechali , zrobili i teraz jest w euforii. Jeżeli chcesz to ściągnę namiary na szwagra szwagra oraz nr. tel i podam Ci na meila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, ponieważ stałem się na jesieni posiadaczem 19 tki od Biadały chciałbym również zasięgnąć troszkę wiedzy jak to coś użytkować efektywnie.

Moje spostrzeżenia narazie skupiają się na wytwarzaniu znacznych ilości popiołu a raczej pozlepianych grudek mam wrażenie że ekogroszek nie spala się do końca, a druga sprawa to przy obecnych temperaturach na zewnątrz -3-2 nie mogę utrzymać go w nadzorze po kilku minutach temperatura potrafi spadać do 50 stopni a czasami niżej. Może podpowiecie coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.