Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzeju_M_, nie ma pomyłki z Twojej strony. Po prostu użyte w tejże instrukcji wykresy nie muszą wcale odzwierciedlać pracy kotła z podajnikiem. Są tylko informacją o charakterze poglądowym, a moim zdaniem - marketingowym.

 

-----

 

http://www.techsterowniki.pl/76-o-pid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja zakupilem pieklorza 28MJ do DDU25, wczesniej palilem eko z kopalni julia i troche retopalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ten sam węgiel co rok temu z tego samego składu : pieklorz 28 MJ z Bobrka w cenie 880 zł/tona

 

W tamtym sezonie próbowałem dwa rodzaje polskiego , ruski oraz czeski ale były kiepskie .

 

Mój pieklorz troche sie spieka więc lecę na małym nadmuchu 22 % i powoli testuje w dół do granicy z niedopałkami a spiekaniem.

 

Klapkę na wetylatorze otwarłem na full bo jak miałem ptrzykrytą na 2-3 cm piec szybciej zasyfiał sie sadzą .

 

Pewnie ze względu na moją kotłownię gdzie średnio do niej dociera świerze powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie jeszcze nie pale bo nie mieszkam , zaczne palic dopiero w grudnium. Co do ceny to kosztowal 740 zl/tonke. Klapke poprzedniej zimy mialem ustawiona na 2 cm no i nie mialem doplywu swiezego powietrza do kotlowni. Niedawno zrobilem "zetke" doplywu swiezego powietrza i mysle ze powinno sie duzo zmienic do do spiekania czy zadymiania i osadzania kociolka sadza. Ale czy klapka rzeczywiscie duzo daje jak jest otrwarta na max????

 

Mam pieklorz a bobrka dla Balzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam panowie , jestem przed wyborem kotła do nowego domu powierzchnia ogrzewana ok 200 m ocieplony 20 cm styro 0,032, strop 20 cm styro 0,036. Chcialem kupić piec 20kW defro

Defro Eko Duo Uni - wydaje mi sie najbardziej uniwersalny z dużym zbiornikiem ale martwi mnie to że czytając ten post jest wiele osób które narzekają na jego osadzanie sadzy i częste czyszczenie. Jak to jest faktycznie ? Nie uśmiecha mi sie kupowanie pieca za ok 10 tys i czyszczenie co tydzień go. Za to bardzo fajnie wygląda sprawa z jego sterowaniem 4 pompki i zawory- dobre rozwiązanie do nowego domu zaworem 4 drogowym. Prosze powiedzieć czy wybralibyście ten piec jeszcze raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tej powierzchni i takiej izolacji 10-12KWmaks

szukaj innego kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piece maja regulowana moc od - do wiec 20 kw jak pisze kolega to jego max moc. Moze rowniez pracowac z moca 12kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAUL11

Jezeli masz tak dobrze ocieplony dom piec 15 kw spokojnie wystarczy.Ja mam po podlogach 135 m2.Moj piec to DEFRO DUO UNI 15 KW.Wedlug tabeli mocy pale aktualnie z moca 11 -12 kw i piec nie ma najmniejszego problemu z ogrzaniem domu.

Jesli chodzi o czyszczenie kupujac piec ze stalym rusztem wodnym musisz sie liczyc z czysczeniem go raz w tygodniu lub co drugi tydzien Nie jest to jakos specjalnie skomplikowane i uciazliwe ale jednak trzeba to robic.I to jest wada tych piecy.

 

Ale pomijajac to ich uzytkowanie jest naprawde bezproblemowe .Bardzo fajne mozliwosci sterowania pompami i zaworami 4 drogowymi to na plus. Piec smigaL cala zime .nie mialem problemu ze zrywanymi zawleczkami .Troche czasu zajmuje ustawienie sobie poarametrow do w zaleznosci od wegla ale jak juz raz sie go dobrze wyreguluje pozostaje tylo sypac wegiel wyciagac popiol i w domku bedzie cieplutko.

 

A jezeli nie chcesz czyscic pieca to koniecznie poszukaj modelu bez stalego rusztu wodnego .

 

Podsumowujac dzisiaj kupilbym jeszcze raz piec defro ale DEFRO EKO UNI.ma palnik rynnowy a nie ma rusztu wodnego przez ktory brudzi sie piec.

 

Aktualnie pale polskim ekogroszkiem kupinym na allegro http://www.allegro.p...item=3454377632 Pali sie dobrze poiol wyglada ok wiec chyba zamowie go ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piece maja regulowana moc od - do wiec 20 kw jak pisze kolega to jego max moc. Moze rowniez pracowac z moca 12kw

owszem

ale przy tych 12KW jego sprawność spadnie a 12KW kolega będzie potrzebował gdy na dworze minus 20st będzie czyli przez tydzień może dwa

przez resztę sezonu zdecydowanie mniej

przy takiej pogodzie jak teraz +10 to potrzeby będą na poziomie 4KW i tu sprawność już leży całkiem a opał się marnuje a tym samym pieniądze

 

kocioł się dobiera do potrzeb a nie z zapasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzekłbym nie tylko niby a na pewno

defro ma też w ofercie kocioł o mocy 10KW,14KW,18KW

wystarczy poszukać dobrze

niestety nie zawsze jest dostępny kocioł idealnie pasujący mocą do potrzeb przewymiarowanie o 2-3KW nie będzie tragedią w przedziale 12-15KW

jednak wybór kotła mocy większej o ponad 60% od szczytowych potrzeb to zła decyzja i większe kłopoty na własne życzenie

 

wiem że to wątek o palnikach rynnowych i przepraszam za OT ale jeśli defro to komfort eko lub EKR z palnikami do eko lub komfort eko PZ z palnikiem ekoenergii.

wymienniki poziome i brak rusztu wodnego i jednak mniej kłopotów z regulacją procesu zwłaszcza na małych mocach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yogi440

 

od tygodnia pale piecykiem w domku. Poddasze wykonczone jeszcze zostaly drzwi do wprawienia , na dole takze drzwi do wprawienia mozna powiedziec ze sprawy kosmetyczne zostaly aby sie na dobre wprowadzic :) .

Ustawilem piec na 65st zadana z tym ze przy tych samych parametrach co mialem przy paleniu z temp zadana 55st ,piec dluzej mi dochodzi do tych 65st           ( okolo 12 min) dmuchawa jest na 15% i pale retopalem. Ustawilem na 65 z tego powodu ze mniej sie piecyk zasyfia w srodku i sadza juz nie ta .. podobno , pozyjemy zobaczymy.

 

Wczesniej piec przy 55 st uzyskiwal temp w czasie 6-8 min. Skad ta roznica przeciez teraz na dworze jest 5st a duzego odbioru ciepla przez grzejniki nie ma bo nie potrzeba. Na gorze zalozylem glowice termostatyczne , ktore uzyskaly temp 23 st i grzejniki zimne.

 

Mam zawor 4D otwarty na 45%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim DDU 25kW jak ustawiłem 65 st. to piecyk wyraźniej więcej węgla potrzebował na dobę.

 

Więc na takie temp. zewnętrzne jak teraz mam obniżone na 57 st.

 

Zauważyłem że piec szybko dochodzi do zadanej jak rynna jest mocno zapełniona groszkiem .

 

Więc podaje pełna moca według tabeli producenta w stosunku 1:3 

 

W moim przypadku jade na pieklorzu (paliwo mocno spiekające)

 

Więc krótko i częściej :

 

Praca 5 s. przerwa 15 s.

 

Nadmuch na 22 % przesłona na wentylatorze odsłonięta na 2 cm

 

Ważne żeby w kotłowni nie było dużych przeciągów bo to też mocno w zimne dni wychładza piecyk i dużo krócej stoi w podtrzymaniu.

 

Pozamykałem więc wszystkie okna w piwnicy a świeże powietrze z zewnątrz podaje rurą  w okolice wentylatora .

 

Zostawiłem tylko lekko uchylony szyberek w kominie wentylacyjnym aby była lekka wymiana powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zmniejszylem ustawienie zaworu 4D , przy temp 65st zadanej piec stoi w podtrzymaniu okolo 40 min, wazne jest zeby powrot byl goracy wtedy szybciej wzrasta temp zadana.

 

Narazie zostawie temp zadana 65 st , tylko nie wiem do konca jak ustawic piec w podtrzymaniu. Teraz mam:

 

praca 8sek

przerwa 42 sek

went 15%

klapka okolo 3cm otwarta

 

 

podtrzymanie

praca 20 sek

przerwa 20 min

 

went w podtrzyum

czas pracay 20 sek

przerwa 20 min

 

dodam ze pale retopalem ( zostalo mi jeszcze z poprzedniej zimy) potem bede palil pieklorzem z bobrka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solid Eko 5 na groszku z Wesołej. Ustawienia 12s podawanie, 60s przerwa, wiater na 50%. Efekt - popiołek znacznie mniejszy niż z cygarety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też kopcił na źle ustawionych czasach. teraz mam w podtrzymaniu 30sek co 8 minut wiatr i podawanie 15 co 30 minut. Nie kopci i nie zarasta sadzą. Rynna jest dużo lepsza od retorty bo spokojnie spali miał za 350zł/tona - kwestia tylko w ustawieniach. Ja walczyłem miesiąc przy piecu i wyżłopałem kilkadziesiąt browarów ale warto było bo efekt jest rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.