Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Dudus paliłem tym ale jakoś na kolana mnie nie powaliło. Ale jestem ciekaw jak u ciebie to wyjdzie. U mnie strasznie była zapełniona rynnienka. Jak możesz to wrzuć kilka fotek jak u ciebie wyglądał proces spalania.

 

Poza tym spore zużycie tego mi wychodziło. Co di soiekalnosci to faktycznie zerowa. Tylko trochę popiół mi się szlakowa.

 

Tak ze czekam na twoja relację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a retopal? palil ktos retopalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja może w międzyczasie wtrącę trochę z innej beczki...

Ktoś, kiedyś był ciekaw jak wygląda pobór prądu...

Podpiąłem licznik pod sam kocioł - czyli praca wyświetlacza sterownika, pompa co (pompa cwu nie włączyła się, pompa podłogówki jeszcze nie pracuje), podajnik i wentylator.

Sprawa wyglada tak:

1. sam kocioł w podtrzymaniu - około 3 W,

2. kocioł, wentylator - około 23 W,

3. kocioł, wentylator i pompa (wiem na pewno że LFP Leszno, chyba POr i albo 40 albo 60) na II biegu - około 70 W,

4. kocioł, wentylator, pompa, podajnik, 350W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak paliles RETOPALEM?

 

Nie paliłem Retopalem, ale znajomy palił i jakoś nie był zadowolony ze spalania, troche sie sklejalo wszystko, jak by był tańszy to jeszcze by sie to przebolało a tak to kalorycznaość też nie powala tyle ze ma mało speikaloność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest mozliwe aby piec miesiecznie pobieral energie za 65 zeta? dostalem rachunek i tak mi wyszlo, a u Was jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie zastanawia jedna rzecz po obserwacjach z poborem

na tabliczce znamionowej i w dtr kotła DD UNI 25 kW podany jest maksymalny pobór mocy 182 W

praca samego kotła bez pompy - pobór mocy około 300 W - praca sterownika kotła i wentylatora 25% mocy (350W ze wskazań licznika minus praca pompy 47 W (z tabliczki znamionowej 55 W))

coś tu nie gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy na czeskim ekogroszku LEDVICE zakończone.

 

Spalanie większe niz na ekogroszku pieklorz z bobrka ( pieklorz ok. 28 kg , ledvice ok.36 kg / dobe )

 

Musiałem ustawic wieksze podawanie w trybie pracy oraz podtrzymaniu . Trzeba było ustawic częstsze przedmuchy w postoju . Brunatny nie trzyma tak długo żaru jak kamienny.

 

Mile zaskoczony byłem małą produkcją sadzy w kociołku oraz minimalnym popiołem i praktycznie zerową spiekalnością.

 

Zauważyłem także że brunatny z czech daje wysoki płomień nawet przy małym stopniu nadmuchu . Także ładnie omiatał deflektor przechodząc na drugą jego stronę.

 

W mroźne noce spalanie zaczęło gwałtownie rosnąć ( tutaj czech wykłada się przy pieklorzu)

 

Można na nim spokojnie osiagnąć dowolna temp. zadana nawet 70 stopni.

 

Jest to napewno dobry i tańszy groszek na cieplejsze miesiące i podgrzewanie C.W.U latem .

 

Ustawienia na czeskim :

 

Siła wentylatora: 25 %

 

Temp/ zadana : 55 st.

 

praca : 10 s

postój : 33 s

 

praca w podtrzymaniu : 20 s

przerwa w podtrzymaniu: 12 min

 

wentylator w podtrzymaniu : 30 s co 7 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balzak a jakie ty masz pompki co i podlogowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent a wydajnosc tez jak pamietasz czy jak to mowia :" wysokosc podnoszenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje patrzac dzisiaj na palenisko jak mam ustawiona dmuchawe na 18% to plomien idealnie oplywa w calosci deflektor a nawet wieksza czesc plomienia jest skierowana na przeciwlegla scianke rynienki i co widze , ze na tejze sciance nic nie ma zadnego nagaru, smoly, sadzy nic a przeciez plomien w tym miejscu oplywa nawet ruszta wodne !! to niby skad jest ta sadza nad palnikiem czy smola? skoro tam ruszt wodnych nie dotyka?

 

jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walek a ty masz te dysze powietrza wtórnego te krótkie nie takie zakręcone jak baranie nogi, u mnie patrząc to płomien w deflektor wali z jedej stony ale ledwo go sięga, nie wiem dlaczego tak dzieje sie, jak coś to spróbuje zmienic na takie krótki dysze. i zobaczyć jak to będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam te krotkie dysze , tzw " uciete" . A co z tymi pompkami CO? Jaka masz pampke? i jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy to mam Eco czy jakoś tak. Od c.o mam 24-60 a podlogowka i C.W.U 25-40. Na przyszły sezon będę chciał trochę zmodernizować kotłownie. I zawór 3d zastąpić 4d i może pomyśle o jakimś sterowaniu zaworem. Tylko zastanawiam się czy dać jakąś pompę kotłowa na ochronę powrotu. A ty jak masz u siebie instalacje zrobiona?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pompy wilo smart 25/5 i 25/6 i zawor 4D + pompa podlogowa i cyrkulacyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze cos ucichlo na forum? czyzby koniec sezonu grzewczego sie zbliza??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wnioski :

 

DDU 25 kW

 

Duże spalanie : od początków października do dzisiaj rynienka spaliła ok. 5 ton ekogroszku ( stary słabo ocieplony dom o powierzni lekko powyżej 200 m2)

 

Latanie do kotłowni co 2-3 dni w celu wybierania popiołu .

 

Zabawa w czyszczenie kociołka z sadzy i innego syfu co 1 lub 2 tyg .

 

Przy moim zaworze 3 drożnym co dużą zmianę temp. na zewnątrz konieczna była zmiana ustaiwenia podmieszania wody wyjściowej na grzejniki .

 

 

Zasyp zasobnika co 5-6 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.