Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego karmak . Ustaw tak ja mam : podawanie: 15 sek. przerwa : 50

 

I poczekaj aż piecyk troche popracuje , napewno żar nie bedzie ci się juz cofał .

 

U mnie tez tak było na początku zabawy z piecem że miałm ustawioną za dużą przerwe podawania.

 

Ja mam nadmuch ustawiony na 30 % ale to już tzreba samemu dobrać do jakości ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano wczoraj, 20:49

witam, jestem nowy na tym forum, stoję przed podjęciem decyzji o zakupie pieca i właśnie zastanawiam się na defro duo uni (25kw) jakie są wasze opinie, doświadczenia, czy byście drugi raz kupili ten piec, zastanawiam się jak wam się sprawuje te dodatkowe palenisko na ruszcie wodnym, (mam trochę swojego drzew więc zawsze mógłbym przepalić). Główne pytanie czy jesteście zadowoleni z paleniska rynnowego?

jak ktoś by miał ochotę to może napisać mi nr tel. na priv to chętnie zadzwonię i popytam.

 

pozdrawiam

 

 

ponawiam i czekam na wiecej :D

 

a jak z ekonomia spalania duży apetyt mająte piece 25kw - użytkuje kotś z was - i jak ze splaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Defro Duo Uni 25 kW i pali na dzisiejsze mrozy - 10 st. ok 40 kg ekogroszku pieklorz z bobrka / dobe

 

Ruszta wodne powodują niestety mocne ( po dwóch tygodniach trzeba dobrze wyczyścić piec ) odkładanie się sadzy w środku kociołka na ściankach i górnych półkach .

 

Mam ok. 200 m2 starszego domu w połowie ocieplonego. Już wiem że przewymiarowałem piec . 15 kW też by dał rady na taką powierzchnię a napewno zaoszczędził bym na spalaniu ekogroszku.

 

Drugi raz już bym tego modelu nie kupił . Szedłbym w stronę palnika retortowego (np. defro komfort eko) , bez rusztu wodnego i dobre dopasowanie mocy do powierzchni mieszkania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ostatnio pisałem:

 

"Jeszce jedna ważna rzecz. Z ciekawości sprawdziłem ile tak naprawdę piec bierze prądu. Przy założeniu, że 1kW to jakies 66 gr wychodzi na to że piec bierze prądu na 55 zł miesięcznie! Koledzy sprawdźcie jak to jest u was. W to wlicza się piec wraz z pompka CWU+ 2 pompki CO (układ z wymiennikiem)+ pompka cyrkulacyjna 4 Watowa."

 

Czy wam też bierze tyle prądu? Sprawdzaliście to może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Defro Duo Uni 25 kW i pali na dzisiejsze mrozy - 10 st. ok 40 kg ekogroszku pieklorz z bobrka / dobe

 

Ruszta wodne powodują niestety mocne ( po dwóch tygodniach trzeba dobrze wyczyścić piec ) odkładanie się sadzy w środku kociołka na ściankach i górnych półkach .

 

Ja na Pieklorzu z Bobra też mam problem z sadzą w srodku kotła, ale chyba to jest przyczyną tego ze węgiel mimo ze orginalnie pakowany na kopalni ma w sobie wilgoć, musze wcześniej w kotłowni otwierać worki. Od 3 dni zasypałem innego gorszku któru jest bardzoooo suchy aż kurzy sie z niego podczas wsypywania i powiem szczerze ze efekt jest znaczący gdyż bardzo mało sadzy osadza sie w środku, wiec chyba znaczenie ma wilgotność.

 

Poza tym klapkę od wentylatora która odcina powietrze w stanie podtrzymania zostawiałem na stałe otwartą i widać ze mniej kopci w podtrzymaniu gdyż jednak jest dostep powietrza do paleniska.

 

Dlatego też zastanawiam sie czy na przyszły sezon kupować Bobrka w orginalnych workach, a przecież na ten sezon eko zakupiłem juz w sierpniu i cały czas stał pod dachem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ostatnio pisałem:

 

"Jeszce jedna ważna rzecz. Z ciekawości sprawdziłem ile tak naprawdę piec bierze prądu. Przy założeniu, że 1kW to jakies 66 gr wychodzi na to że piec bierze prądu na 55 zł miesięcznie! Koledzy sprawdźcie jak to jest u was. W to wlicza się piec wraz z pompka CWU+ 2 pompki CO (układ z wymiennikiem)+ pompka cyrkulacyjna 4 Watowa."

 

Czy wam też bierze tyle prądu? Sprawdzaliście to może?

U mnie podajnik, dmuchawa i sterownik pobiera 25W na godzinę. Pompek nie mam. Licznik prądu mam dwutaryfowy, więc wyjdzie jakieś 13-14 zł na miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO SZYMKA 30

 

Ja mam defro duo uni 15 kw.Jestem z niego zadowolony Fakt troszke trwa zanim nauczysz sie ustwawien bo do kazdej instalacji sa one troszke inne .Ale troszke cierpliwosci taborecik 4ropak piwka do kotlowni i juz pozniej kociolek smiga.Jedyna wada jak dla mnie jest to ze kociol mocno brudzi sie w srodku.U mnie raz na tydzien czyszczenie z sadzy .Ciezko ja pokonac wiec musialem ja polubic .CHcesz spalac na ruszcie wodnym drewno nie ma problemu.Kociolek lyka je jak cieple kluchy .Ostatnio kladlem codziennie na ruszt wodny kawalki drewna .Ladnie sie wypalaly a zuzycie groszku mocno spadlo.Na dzien dzisiejszy sypie wegiel wybieram popiol raz na 2 3 dni i nic wiecej mnie nie interesuje Jakies pytania wal smialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudus1234

 

 

Ja mam 140m2 i grzeje Defro Duo Uni 25kw. Powiem szczerze ze spalanie jest ok. Zawor czterodrogowy ustawilem bardziej na grzanie powrotu pieca a grzejniki sa tak cieple jak przy piecu kondensacyjnym :) i wustarczy. Kuweta popiolu starcza na 2 tyg z hakiem :) Piec trzyma okolo 40 min i dochodzi w 8 min do zadanej 55st. dmuchawa 39% podawanie 15s i przerwa 55s . Temp rury podajnika 39 st. Piszcie co u Was. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WalekDDU25

To ty masz kociołek troche za duży chyba na swój metraż. Wracając do popiołu musisz mieć dużą kuwetę na popiół skoro raz na 2 tyg. oprózniasz. Do ilu spada tobie temperatura jak kociołek przechodzi z podtrzymania do pracy??? Jaki masz sterownik przy kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,uzupełniam mój poprzedni post

zadana 50* histereza 2*

nadmuch 50%

czas podawania:9s

przerwa: 55

Podtrzymanie nadmuch 30s co 5 min

podawanie 10s co 10 min

Defro akm uni 15kw

zaczyna mi palić coraz więcej groszku ok 35-40 kg doba na rynnie jest dużo opału i w miarę przepalony (zadowalająco)ale płomień mam nadal niski a żar schowany w głąb palnika załączam zdjęć może coś uradzicie jak pomóc.Czy to normalne, tak ma to wyglądać? jak zmniejszyć zużycie opału aby było dobrze.

 

 

Przydało by sie Tobie wyczyścić kociołek bo troche zarósł. jakim eko palisz. Tak widać ze troche srednio ci się wypala groszek ale tak popiół sie szlakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak

 

Mam 55 stopni zadan a z podtrzymania do pracy przechodzi jak mam 52 st (histereza kotla 3 st). Co do wielkosci kotla to balem sie kupna DDU15kw a pozniej jest 25kw dlatego taki jest. Sterownik mam DEFRO AG LUX. Co do popiolu to faktycznie tak jest. Zasobnik zasypuje co 6 dni . Wychodzi 2,5 zasobnika = 1 kuweta oryginalna popiolu.

Piec dochodzi do temp zadanej w 8 min a trzyma srednio 35 do 40 min. Dodam jeszcze ze w domu nie mieszkam i grzeje tak jakbym grzal piecem gazowym kondensacyjnym ( niska temp grzejnika) na pol gwizdka i mam jeszcze nie do konca ocieplone poddasze ( mam przerwy w welnie mineralnej) i gora dachu jest pozbawiona sniegu gdyz wlasnie tamtedy ucieka cieplo z nieocieplonego do konca poddasza. Nie ogrzewam jeszcze bojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow DDU. Sam posiadam od 1,5 sezonu ten model tylko 35 kw. Ogrzewam okolo 270 m2

Niestety od 2-3 miesiecy kotlownia jwst moim 2 -gim domem. Nie moge sobie poradzic z ustawieniami lub moze nie wiem gdzie popelniam blad. Pale dobrym groszkiem, lecz bardzo specyficznym. PIEKLORZ 20 kg zolte worki z bobrka centrum. Problem w tym iz piecnie chce go spalać do konca zrzucajac różnej wielki dopiski do popielnika. :-(

 

Moje ustawienia

 

Kalorycznosc wegla 29

 

Podawanie 6s

Przerwa 65

Wentylator 35%

Otwarcie wentylatora ok 3 cm

Otwarcie do komina 100 %

Podawanie w przerwie 10s

Wentylator w przerwie co 5min przez 30 s z sila 35%

Histereza kotla 2 st

Histereza cwu 5 st

Temperatu na kotle testowane ma 55 do 60 st c

Temperazura zadana na cwu 50 st c

 

Temp max ma slimatu 28 st

 

Wiem ze piec dlugo dochodzi i po dojsciu do temperaturg jest moze z 10 min w podtrzymaniu dochodzac o 2-3 st wyzej. Ale w i innych ustawieniach podawania porostu z rzuca nie dopalony węgiel. Bardzo proszę o pomoc może ktoś z was opanował już wykr sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shazan

 

Mi sie wydaje ze to co ci spada to są duże spieki i przez to spada nie dopalony eko do popielnika, Twój błąd jest taki ze masz za długą przerwę miedzy podaniami i złoże dostaje wysokiej temp. przez co powstaja one, skróć przerwę wtedy zar bedzie częściej poruszana co spowoduje spadak temp. eko na rynnie, Ja u siebie staram sie zar utrzymywać tak na ok na 1/3 rynny podczas pracy. jesli widzę ze coś sie nie dopala to ewentualnie nadmuch troszkie do góry. I pamiętaj jedną zawsze jak zzmieniasz to tylko jeden parametr i obserwujesz, jak zaczniesz kombinować kazdym po trochu to nie dojdziesz do niczego.

 

Akurat tak sie składa ze pale tym samym towarem co ty i od pewnego czasu udało mi sie nie mal idealnie ustawić spalanie, natomiast mam problem z odkładaniem sadzy wymienniku ale to może wina ze opał jest delikatnie wilgotny, a i ruszt wodny w tym pomaga.

 

Przy tych parametrach jakie ustawiasz to twój kociołek chodzi na bardzo niskiej mocy, dlatego też długo musi pracować aby dojść do zadanej. napisz jeszcze mi jaki masz spadek temp. kiedy kociołek z podtrzymania przechodzi w prace, bo to też jest istotne.

 

W tym temacie było bardzo dużo dyskusji co do ustawień tego kotła więc zapraszam do lektury od 1 strony, a napewno to ci pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi WalekDDU25 .

 

Ja też mam przewymiarowany kociołek DDU 25 kW może trochę mniej niz u ciebie (200 m2 starego mieszkania w połowie ocieplonego).

 

Ciekawi mnie jak u ciebie wygląda dobowe spalanie przy tych mrozach co teraz są ok. -10 st ?

 

U mnie nie jest za ciekawie bo wciąga na dobe 40 kg albo i więcej .

 

Ja mam tylko zawór 3 drogowy i w połowie starą instalacje na grzejnikach żeliwnych bez zaworów termostatycznych .

 

Podejrzewam że zawór czterodrogowy lepiej dogrzewa powrót do piecyka i ten mniej sie wychładza czyli dłużej stoi w podtrzymaniu a przez to mniej spala .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Do Balzak

 

Skoro palisz tym samym opałem i nie narzekasz na jego niedopalanie to moze podałbyś mi swoje pełne ustawienia a ja zobacze przez weekend jak będzie mi dopalać,

 

Pytałeś o to jak nisko mi spada temperatura - otóż spada z 57C na 49-50C...

 

Ja zawsze po zasypaniu podajnika otwieram świeże worki i jak robie nowy zasyp to już nic z nich nie kapie a i w podajniku zawsze suchutko. z sadzą jest problem ale do tego już się przyzwyczaiłem czyszcząc gruntownie piec co 2 tygodnie... gorzej z węglem i jego prezsiewaniem na rafie aby nie wyrzucać niedopalonego w kosz...

 

A tak wygląda opał w popielniku oraz na rynnie...

 

post-39605-0-43540000-1359200117_thumb.jpg

 

post-39605-0-48937000-1359200106_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie kiepsko to wygląda, później wrzuce zdjęcie swojego popiołu

 

Moje ustawienie

Podawanie 9s

Przerwa 57s

Nadmuch 27%

 

O podtrzymaniu nie piszę bo w tym momencie mało to istotne

 

Co do opału to nie jest tak ze woda z worka leci bo to by była masakra, natomiast widać ze troszkie wilgoci jest jak worek postoi troche otwarty to widać jak groche matowieje a nie błyszczy sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudud1234

 

Tak mam zawor czterodrogowy i temp zad.55st. Po obliczeniu pali mi okolo 17 kg grochu na dobe. Dodam ze troche ciepla ucieka mi na poddasz gdyz jest nie do konca ocieplony. Widac to z zew jak gorna czesc dachu a mam kopertowy jest przytopiona i widac dachowki. Nie ma glowic termostatycznych pozakladanych gdyz jeszcze tam nie mieszkam. 1 kuweta popiolu= 2 tyg z hakiem palenia. Groszek z kopalni Julian 25000 kalorycznosc zlozony w workach w kotlowni. Nie mam drzwi zew tylko zabite dechami i przylozona jest welna zeby nie ciaglo. Nie mam drzwi wew jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shazan

 

Czas podawania 15 s

przerwa podawanie 55 sek

nadmuch 36 %

Histereza kotla 3 st

praca podtrz 20 sek

przerwa podtrz 25 min

 

went w podtrzym praca 20 sek

przerwa 25 min

 

reguluj jednym parametrem. Na poczatek zostaw podawanie przez 15 i reguluj przerwa podawania i trzymaj sie w okolicach 50 do 60 sek w poblizu i zobaczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudud1234

 

Tak mam zawor czterodrogowy i temp zad.55st. Po obliczeniu pali mi okolo 17 kg grochu na dobe. Dodam ze troche ciepla ucieka mi na poddasz gdyz jest nie do konca ocieplony. Widac to z zew jak gorna czesc dachu a mam kopertowy jest przytopiona i widac dachowki. Nie ma glowic termostatycznych pozakladanych gdyz jeszcze tam nie mieszkam. 1 kuweta popiolu= 2 tyg z hakiem palenia. Groszek z kopalni Julian 25000 kalorycznosc zlozony w workach w kotlowni. Nie mam drzwi zew tylko zabite dechami i przylozona jest welna zeby nie ciaglo. Nie mam drzwi wew jeszcze.

 

To jak juz wszystko ocieplisz pozamykasz drzwiami itp to bedzie tobie spalać 5kg. Chyba przesadziłeś z tym spalaniem, Jesli to jest nowy dom to zanim wygrzejesz wilgoć technologiczną to troche groszku poleci Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak

 

Heh dobre:) Teraz bardziej powrot grzeje niz caly dom. widze ze rura powrotna z centralnego jest zimna wiec zawor miesza wode powrotna z zasilajaca i do kotla . Temperature mam przy tych mrozach 17st, ale tak jak mowilem nie mam domu wykonczonego no i trzeba go wygrzac troche. Dzis czyscilem kociol i najbardziej drazni mnie ta smolista sadz nad rynna, nie idzie jej zdrapac, lopatka do czyszczenia kotla sie po tym silzga , nie idzie tego wyczyscic do golej blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO 17 KILO NA DOBE ?? PRZY TYCH MROZACH?? 17 KILO TO PALIL MI KOCIOL ALE JAK NA DWORZE BYLO OKOLO 10 15 ST A POWIEM WAM ZE NAJLEPIEJ SADZE LIKWIDUJE PODKLADANIE KAWALKOW DRZEWA NA RUSZT WODNY NORMALNIE JAKBY SIE DOPALALA DZIEKI TEMU ALE DREWNO MI SIE SKONCZYLO I SADZA POWROCILA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie jak macie ustawione te rurki do dopalania w DDU oraz czy używacie tego deflektora pod rusztem czy go zdemontowaliście? Testuje wasze ustawienia ale nie widzę tego różowo - paliwo może to samo ale inna moc pieca i reszta rozwiązań... poza tym jaką macie ustawioną temperaturę zadaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zadaną ustawioną cały czas na 55 stopni, Deflektor musi byc założony- a ty palisz bez??? Co do tych nieszczęsnych rogów chodzą opinie ze one wyrządzają więcej zła niż dobra w procesie spalania, Ja u siebie mam je rozsunięte delikatnie na boki po ok 2 cm od krawędzi palnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ROGI JAK WAM PRZESZKADZAJA MOZNA JE LATWO WYCIAGNAC MI JEDEN WYAPADL PRZEZ PRZYPADEK JAK JE ROZCHYLALEM ALE POWIEM SZCZERZE Z E JAK NIE BYLO JEDNEJ DYSZY PLOMIEN COFAJ SIE NA SCIANKE OD NSTRONY PODAJNIKA WIEC CHYBA JEDNAK TE DYSZE MUSZA BYC TEZ MAM JE TROSZKE ROZCHYLONE NA BOKI

 

A TEMPERATURE ZADANA MAM TERAZ NA 65 ST WCZESNIEJ MIALEM NA 70 ALE CZASAMI PODBIJALO POD 77 TO CHYBA TROSZKE ZA DUZO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.