Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja Defro Comfrt Eko 20kw


Merlachim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem użytkownikiem pieca DEFRO Komfort Eko 20KW. Użytkuję go nie cały sezon. Piec jest podłączony do osobnego kanału kominowego. Bezpośrednio do instalacji grzewczej (po sezonie wymieniam na miedzianą o małych profilach) brak zaworu czterodrożnego. Ogrzewam tylko dom około 160m2. Do tego dojdzie jeszcze ogrzewanie suteryn i garażu.

Piec w porównaniu do wcześniejszego 40 letniego jest rewelacyjny. Zmieniłem też obieg z zamkniętego na otwarty. Przy zwykłym piecu miałem obieg zamknięty prawdziwa bomba w domku.

 

Spalam w piecu ekogroszek Pieklorz w workach 20kg z Bobrek-Centrum.

Na retorcie robią się spieki duże wielkości 5 cm niedopalone kawałki spadają na popielnik.

 

Parametry jakie mam ustawione na piecu są następujące:

temp: 48 (teraz jest wystarczająca bo na zewnątrz odwilż)

 

czopuch otwarty do 1/5(dym po otwarciu drzwiczek nie wydostaje się na zewnątrz jest zasysany do komina)

 

czas podawania - 24s

 

czas między podawaniami- 90s

 

siła nadmuchu 55%

 

praca podtrzymania - 10s

 

przerwa podtrzymania 9 minut

 

nadmuch w podtrzymaniu:

czas - 55s

przerwa 4 minuty.

 

Problem polega na tym że węgiel się nie dopala robią się spieki które sklejone spadają na popielnik. Próbowałem regulować piec czasem podawania, nadmuchem, przerwą w podawaniu. w chwili obecnej spieki są najmniejsze. Oczywiście opał jest suchy (jak go zasypuje to aż się pyli) worki są otwarte bo na samym początku aż był mokre.

Poproszę o instrukcję co mógłbym jeszcze zmienić i poprawić.

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie ten sam problem i radzę faktycznie poskracać czasy. Spróbuj 10 sek. podawania i 50 sek. przerwy. Nadmuch 25-30%. Jeżeli masz tak niską temp. zadaną, to kocioł bez problemu ją osiągnie.

 

P.S. Czy producent Twojego kotła dopuszcza tak niską temp. zadaną, a co za tym idzie temp. powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak minimalna temp na piecu możliwa do ustawienia to 45 stopni. Teraz zmieniłem ustawienia i obserwuje co się dzieje. Zrobię zdjęcia to może zobrazuje problem. Jak na razie zmniejszyłem czas podawania i czas przerwy. Za pół godziny powiem co się dzieje.

 

Fajnie, że jest poprawa. Zwracam Ci tylko uwagę, że fakt iż można na sterowniku ustawić temp. zadaną na min. 45`C, nie jest równoznaczne z tym, że producent taką dopuszcza. Na oficjalnej stronie defro napisane jest wyraźnie od 55`C do 85`C. Pamiętaj o tym przy ewentualnym kontakcie z serwisem (oczywiście życzę Ci bezawaryjnej pracy kotła).

 

http://www.defro.pl/index.php?option=com_c...472&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem teraz mam taką temp. Normalnie mam 55 ale przy temp + nie da się w domku wytrzymać.

 

Pojawił się problem :rolleyes: kalafiory wróciły, i to tak to wygląda że skleja węgiel on podaje i zsypuje sklejony czarny niedopalony żużel i żarzący się węgielek.

post-23817-1294687409_thumb.jpg - tym palę

 

post-23817-1294687976_thumb.jpg to zostaje

 

post-23817-1294687802_thumb.jpg - dużo w popielniku po 8 h

post-23817-1294687869_thumb.jpg

 

post-23817-1294687892_thumb.jpg

post-23817-1294687920_thumb.jpg

post-23817-1294687597_thumb.jpg

post-23817-1294687543_thumb.jpg

post-23817-1294687501_thumb.jpg

 

Czym tu jeszcze poregulować żeby było lepiej. Zależy mi na tym aby straty były mniejsze w opale.

post-23817-1294686931_thumb.jpg

post-23817-1294687707_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nadal będzie problem spróbuj jeszcze zwiększyć przerwę w podawaniu o 10sek. (10:60).

Nie bardzo rozumiem Twoje stwierdzenie, że przy 30% nadmuchu nie pojawia się ogień. Czym regulujesz temp. w pomieszczeniach (zaworem mieszającym, głowicami na grzejnikach)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem podobne spieki z węgla i zaradziłem temu zmianą ustawień.

czas podawania 5s

czas przerwy 45s

moc dmuchawy ustawić tak aby płomień był jasny (taki nie za ostry lecz taki aby rozchodził się po całej komorze paleniska)

Powodem takich spieków jak by niedopalonego węgla według mnie jest za mała przerwa podawania i za mało powietrza węgiel nie nadąża się spalić do końca a nowa porcja zrzuca go do popielnika.

Spieki z złej jakości paliwa są inne takie jak by sklejone kalafiory tak jak by popiół posklejać np smołą.

Wstawię zdjęcie swojego płomienia może coś pomorze w doborze ilości powietrza

post-8451-1294760570_thumb.jpg post-8451-1294760640_thumb.jpg

 

A taki mam popiół

post-8451-1294760676_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Posiadam również kocioł defro i ten sam palnik.

Paliłem jakiś czas pieklorzem z chałkowic i problem wyglądał podobnie.

Jedynym sposobem okazało się zwiększanie siły nadmuchu do momentu, aż powstałe w retorcie spieki spalały się w całości.Pieklorz z chałkowic parametr -spiekalność to Ri15 z tego co pamiętam.Dosyć trudny węgiel.

Takie miałem parametry:

czas podawania 5s

przerwa podawania 25s

siła nadmuchu 45% ( Przy przysłonie na wentylatorze ok3/4 i szyber zamknięty na 75%)

praca podtrzym.20s

przerwa podtrzym .15min

Może to coś pomorze.

Obecnie palę Ekoretem i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem załamany!!

Po wczorajszym czyszczeniu popielnika nie zostawiłem nic.

Dzisiaj po powrocie z pracy czyli około 24 h popielnik do połowy wysokości retorty zasypany kalafiorami. Nie radze sobie z tym piecem oj nie radze. Najgorsze że nie będzie mnie przez weekend będzie źle bo żona w ciąży i nic tam nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.