Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak OpalaĆ Jednoczesnie,ruszt Awaryjny Oraz Retorta?


marekreal

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn. określenie ruszt awaryjny jest używane w przypadku rusztów żeliwnych które wkłada się do kotła gdy np. nie ma prądu. Natomiast ruszt wodny jest nazywany rusztem stałym i jak widać nie jest używany tylko w awaryjnych sytuacjach. A jeśli ktoś chce palić tylko ekogroszkiem to naturalnie nie kupuje kotła duo.

 

Vernal oczywiście dobrze mówisz, bo już nie raz spotkałem się z takimi samymi opiniami odnośnie wad rusztu wodnego. (O wadach nie wspominałem - ponieważ nie jest to temat odnośnie za i przeciw rusztowi wodnemu. Skupiłem się na możliwościach takiego rusztu.)

Ruszt może powodować pewne zaburzenie w ogniu tzn. płomień jest zbyt wcześnie oziębiany, a pozostałościami są sadze. Generalnie sporo zależy od budowy kotła, od wysokości umieszczenia rusztu i deflektora z którym to ogień najpierw ma kontakt. W kotłach duo trzeba iść na kompromis i umieścić deflektor i ruszt jak najwyżej od retorty, ale jednocześnie żeby zmieściła się komora nad rusztem i nie miała zbyt małej pojemności oraz żeby kocioł nie był pod sam sufit B)

Z tego co wyczytałem w instrukcji od podajnika, deflektor powinien być na wysokości min. 15cm od retorty - u mnie jest ok 25cm. Nie wiem jak jest w kotach bez rusztu wodnego.

 

Można przyjąć że kocioł z rusztem wodnym po prostu trzeba co kilka dni lub co tydzień wyczyścić, nie wiem jak jest w kotłach bez rusztu. Tak czy siak, jeśli komuś chce się dokładać na dodatkowy ruszt, to raczej nie będzie miał problemu z częstszym czyszczeniem. A czyścić trzeba każdy kocioł i to obojętnie czym się pali.

 

marekreal nie znam Twojego kotła, ale on ma chyba żeliwne wnętrze oraz stały żeliwny wodny ruszt ?

Na pewno masz wodny ruszt skoro zauważyłeś, że ten sposób palenia daje zauważalne korzyści.

 

Dzięki derik za pochwałę i wcześniejszą obiektywną i spontaniczną obronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.