Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebna pomoc w nowym ogrzewaniu.


goluszysko

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

zupelnie sie pogubilem w poradach od "fachowcow":D kazdy mowi proponuje mi swoje najlepsze rozwiazanie, bez wzgledu na to czego ja oczekuje od nowej instalacji-kotla rur i grzejnikow.

dlatego prosze o pomoc.

postaram sie opisac problem w miare jasno i krotko.

dom jest jednorodzinny, z dwoma odrebnymi lokalami.

jedno jest moje - pierwsze pietro. parter jest sasiada.

mam stary piec (bodajrze nazywa sie lechsztoń???) ktory nie rozni sie niczym od lokomotywy:) w piwnicy. robi za ogrzewanie.

nie musze pisac ze rury sa srednicy dębu, a kaloryfery żeliwne... do wymiany!

 

junkers w lazience podgrzewa mi wode bierzaca.

 

moje plany.

jednofunkcyjny piec z zasobnikiem i cyrkulacja cieplej wody zamontowany rowniez w piwnicy.

junkers out! lechszton - out!

 

jest problem z cisnieniem wody - nie wiem dlaczego podczas uzywania spada mi cisnienie, jak np sasiad tez odkreci kran!

masakra! prysznic biore, spada cisnienie, gasnie junkers!

i tak w kolko! ponoc to wina starego przylacza - czy w takim razie moge to reklamowac do wodociagow???

 

czy jest sposob na utrzymanie stalego cisnienia? a! to samo sie dzieje ja zadziala spluczka w lazience lub pralka pobiera wode!

 

mieszkanie ma powierzchnie ok 70m2

to chyba tyle.

prosze o ewentualne rady i pomysly.modele, marki, rozwiazania..

aha

jakie sa koszty i mozliwosci filtrowania wody - problemy ze skora.. chyba jest za twarda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to,że rury wodne w budynku kwalifikują się do wymiany.Czy przyłącze przed wodomierzem jest też stare?

Nawet,jeśli tak jest,to ma ono pewnie sporą średnicę,więc nie zarasta kamieniem tak szybko,jak cienkie rury w budynku.

 

dzieki za odpowiedz, rury raczej na pewno zmienie, ale co powoduje te spadki cisnien?

jakie sa na to sposoby? musze zainstalowac jakas pompe?

przylacze - faktycznie jest stare, i czekamy z sasiadem na wymiane ale to juz sprawa wodociagow-nie przyspiesze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to,że rury są zarośnięte kamieniem jest przyczyną spadku ciśnienia.Po ich wymianie będzie OK.

 

moje rury sa zarosniete i stare, ale ten sam problem ma moj sasiad, ktory nie tak dawno chyba zmienial instalacje, a tez narzeka... ciekawe czy sytuacja sie tylko poprawi czy problem zniknie zupelnie.

 

no dobrze, zobaczymy jak sie zmieni.

 

a jak z grzejnikami? jakie teraz sa warte uwagi? albo jakie kotly z zasobnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy rury od przyłącza do rozdzielenia miedzy nową instalacje sąsiada a twoją starą tez są wymienione? Jeżeli nie to już wiesz. Nic nie da, że sąsiad wymienił sobie na swojej połowie , skoro doprowadzenie ma zarośnięte. No i średnice rur. Zależy czym jedziesz ale średnica wewnętrzna rury na jedno mieszkanie powinna być conajmniej fi 20. Ale i ciśnienie powinno być też większe- myśle ze ok 4 wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam ten sam problem, pytalem hydraulika dlaczego sie tak dzieje to stwierdzil ze za mala srednica rur i nie ma zapasu wody w rurach. Za jakis czas bede chcial zmienic na wieksze srednice i wtedy sie okaze czy mial racje, jezeli nie pomoze to jedyne wyscie to zbiornik i hydrofor zeby sobie z tym poradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

przy okazji odwiedzin na forum chcialem odkopac swoj pierwszy tu post.

moze sie przyda komus.. kiedys.. do czegos...:)

 

przylacze jednak bylo problemem.

po wymianie przez wodociagi problemu zupelnie nie ma.

zapomnialem wrecz ze byl:)

zadnego hydroforu nie musialem montowac.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.