Skocz do zawartości
IGNOROWANY

potrzebna pomoc Toruń


fider

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

To typowe objawy braku mocy ten kocioł ma moc regulowana 8,7 - 22,6 kW może problem w regulacji, kiedy ostatni raz kocioł był czyszczony, sprawdź ustawienie pompy jeśli na I to przestaw na II lub III "bieg".

Może masz skręcone zawory powrotne grzejników i one nie pozwalają na szybką wymianę wody. Jest dużo miejsc, gdzie może tkwić błąd, może filtr siatkowy zatkany. Z tego co napisałeś nie potrafię zbyt wiele wywnioskować. Możesz dzwonić 0 882 442 703 przyjechać raczej nie mogę 90 km do Torunia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie wiem co mam robić zaczne od początku:

 

1. mieszkam w kamienicy mieszkanie ok 90 m2

2. instalacji ja nie robiłem ale nie jest stara ok 2 lat\

3. piec dwu funkcyjny Saunier Duval THEMIS 23 stary wiem ale chodzi

4. regulator pokojowy zamontowany w salonie

5. rachunki duże

6. i co najważniejsze zimno normalnie strasznie nie mogę osiągnąć 20 C

 

 

Walkę zacząłem 1,5 roku temu na własną rękę ale laik jestem i tak zrobiłem:

 

1. uszczelniłem okna są drewniane nie mogę wymienić

2. na sufit założyłem styropian ok 15 cm gr. n zakładkę bo jest to stare budownictwo i deski są i wiało jak w górach

3. zamontowałem regulator pokojowy w salonie

 

Działania te spowodowaly obniżenie rachunków ale i tak jest zimno. np. dzisiaj ustawiłem temperaturę na 20 C i kaloryfer w salonie taki sobie ale inne są zimne wyłączając te najbliżej kotła łazienka i kuchnia reszta choć danfosy na 5 zimne co to jest?

 

Jeszcze jedno odpowietrzam cały czas ale normalnie woda zimna leci ani bąbelka czyli nie zapowietrzona kocioł grzeje normalnie nic nie wskazuje aby był nie taki przecież w salonie łazience i kichni kaloryfery są ciepłe!!!!!

 

Jeszcze jedno kaloryfery to mają być ciepłe całe czy tylko do połowy mam tu na myśli góra ciepłe dół zimny?

 

Co to może być?

 

Czy regulator źle zamontowałem bo instalacja CO rurki są po dnim tak ostatnio słyszałem?????

 

 

POMOCY

 

Wojtek

 

tak to można opisać dodatkowo co zostało zrobione przez ostatnie dni to:

 

 

- filtr siatkowy oczyszczony

- termostaty ustawione następująco ostatnie grzejniki na N pozostałe odpowiednio na 7, 3

- zawory przy grzejnikach powrotne ustawione na max

- prawie zalane mieszkanie :)

 

co się zmieniło :

 

- grzejnik w łazience ma ciepły powrót :) ( najbliżej pieca)

- reszta jak było tak jest :angry:

- piec włącza się średnio co 5 min :)

 

jak to będzie unstalacja powiesze instalatora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie znam się zupełnie na kotłach gazowych ale mam wrażenie że problem nie dotyczy mocy kotła ale jej oddania do CO. Czy aż o tyle KW pomylił by się wykonawca i dał za mały piec co w efekcie mogło by skutkować niedogrzaniem układu. Jeśli którykolwiek z kaloryferów uzyskuje tem zadaną a jest to kaloryfer najbliższy kotła ( łazienka) to dowód na to że coś nie gra w układzie pompowym. Jak napisałem na początku nie znam się na kotłach gazowych ale stąd może wynikać problem. To że pompa pracuje nie znaczy że pompuje. ( oberwanie części wirnikowej np. jeden na milion ale przypadek możliwy o ile występuje tam taki rodzaj pompy) Jeśli mieszkanie ma 90m a piec załóżmy na to 23 - 15% ~ 19 kW jeśli idzie pełną mocą. Więc po 10 minutach pracy ciepło powinno być odczuwalne na każdym kaloryferze. Nie piszesz nic o sterowniku. Może zrezygnuj na jakiś czas ustawiając manualnie kocioł. Może okazać się że kocioł jest wyłączany na podstawie złego parametru ze sterownika. Przyczyn może być multum ja stawiał bym na problemy z układem ładującym ( pompa ). Jeśli kocioł dogrzewa najbliższe kaloryfery to może być to efektem krótszego obiegu który powstaje samoczynnie. Kaloryfery niezależnie od sprawności samego kotła powinny mieć zbliżoną temperaturę pracy. Może problemem jest ciśnienie w instalacji. ( jaki to układ). Może kocioł nie pracuje prawidłowo bo jakiś parametr dla czynnika jest nie spełniony? Pozdrawiam. Tomasz

 

PS; Owocnych poszukiwań w rozwiązaniu problemu.

PS 2: Jeszcze raz napiszę że na kotłach gazowych się nie znam ale może da się coś odnieść do problemu z tradycyjnej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.