Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy!problem Z Opałem


kirys

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie wytrzymałem- wina opału, ustawień... Tylko że tych kombinacji ustawień jest może setki tysięcy i każda jest nieprawidłowa... Dlaczego nikt nie nazwie sprawy wprost ?

 

To są po prostu TAKIE kotły, nie potrafią prawidłowo spalić nawet niezłych gatunków węgla. I nawet wiem, dlaczego takie są. Bo to nieudane konstrukcje, ich konstruktorzy nie znali (i pewnie dalej nie znają) podstawowych warunków spalania węgla. Gdzie tu np. taka podstawa

jak zachowanie odpowiednio wysokiej temperatury dla spalania koksu, który powstaje po odgazowaniu lotnych składników węgla ? Dlatego właśnie tworzą się te nieszczęsne spieki, które są czystym koksem, bardzo zresztą energetycznym paliwem. Wstyd, panowie projektanci, (jeżeli wiecie, co to słowo znaczy) wciskacie ludziom chłam, a później zwalacie winę na węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolego Heso ja już też nie wytrzymam - jesteś całkowicie niekonstruktywnym członkiem forum. Uważasz się za specjalistę a wszystkie Twoje posty wyglądają tak samo "wszystkie kotły są BE tylko MOJE pomysły są OK".

Kolego Heso nie rozumiesz, że ludzie pracują i nie maja czasu lub po prostu chęci spędzania życia w kotłowni jak robisz to Ty w ramach swojego hobby?

 

Albo zaczniesz pisać co robić gdy jest problem albo nie pisz wcale! Ludzie potrzebują pomocy a nie dodatkowej krytyki po tym gdy wydali kupę szmalu.

 

POMAGAJ albo daj se luz!

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś może producentem takich BE-kociołków ?

 

Pytam, bo chcę wiedzieć, komu mam POMAGAĆ ?

 

Swoją drogą, podchodzisz do sprawy jak przedszkolaczek. Stosowną

dokumentację mogę przekazać tylko po opatentowaniu pomysłu, czego

zresztą robić w najbliższym czasie z różnych powodów nie zamierzam.

Żeby było jasne- nie jestem specjalistą ani ekspertem- tytuł pod

nickiem dała mi samowolnie administracja, wcale o to nie prosiłem.

 

A pisać mogę tutaj sobie dowolnie, jak to w wolnym kraju, zgodnie z własnym przekonaniem, byleby nie naruszać regulaminu, czego Tobie i wszystkim userom życzę.

 

(...) Albo zaczniesz pisać co robić gdy jest problem albo nie pisz wcale!

Nawzajem. Wrzuć luz.

Pozdrawiam- Heniek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

No proszę - jak zwykle - dużo ble, ble ble i żadnych konkretów. Pan w średnim wieku, który nie ma co robić, bawi się w piwnicy i wydaje mu się że zjadł wszystkie rozumy. Patentować niestety nie bardzo jest co - bo martwy patent jest kosztowną przyjemnością. Wystarczy po słowach "znamiennym tym" napisać cokolwiek i patent będzie - ale dużo z tym zachodu a w przypadku braku zysków same straty.

Chłopie palenisko które opisujesz w innym wątku nie jest niczym praktycznym co można by wdrożyć do produkcji (notabene wnioskuję że masz poważne problemy z właściwym spalaniem - bez automatyki ani rusz - ciekaw jestem co pokazałby analizator spalin heh:-)).

Na chwilę obecną NIKT nie wymyślił jeszcze lepszego sposobu spalania węgla w warunkach domowych niż retorta taka czy inna. Ma naprawdę wiele zalet i niestety jedną wadę - sterowanie - które jest kompromisem pomiędzy kosztami i możliwościami. Niestety analizator w oparciu o który można prowadzić idealnie kocioł to min około 3000zł - plus okresowa wymiana nietaniego czujnika tlenu - domowy użytkownik nie da rady tyle zapłacić.

 

Nie mam żadnego zawiązku z producentami kotłów - jestem automatykiem i mam sporą wiedzę na temat różnych systemów sterowania.

 

Piszę żebyś dał spokój bo twoje uwagi nic nie wnoszą a jedynie ogłupiają zestresowanych użytkowników kotłów którzy szukają pomocy - dla nich kwestie temperatur spalania są abstrakcją (ty przynajmniej masz wiedzę na ten temat).

 

Powiedz kolegom jak należy prowadzić kocioł, ile teoretycznie kilowatów ciepła jest w 1kg węgla, jaki powinien być skład spalin (i u diaska nie pisz tylko o wodorze z pary wodnej bo bilans w kotle domowym jest zerowy lub in minus). Doradź co zrobić aby podnieść temperatury, wytłumacz po co jest deflektor i jak go regulować, opisz kwestie dopalenia oraz jak je ewentualnie poprawić.

 

Widzę że masz na tyle czasu że możesz sobie na to pozwolić - wtedy dla wszystkich będziesz prawdziwym ratunkiem i guru. Jeżeli takich rzeczy nie potrafisz to po prostu odpuść - bo niczego rzeczowego nie wnosisz do dyskusji.

Tak tworzy się ciemnogród - piszemy o sprawach, o których mamy mętne pojęcie do ludzi, którzy nie mają go wcale, pozując na ekspertów nie podpierając się ŻADNYMI obiektywnymi, mierzalnymi dowodami.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wracając do tematu tego kiepskiego opału. Zauważyłem, że jak jest cieplej na dworze i kocioł więcej stoi w podtrzymaniu to jest o wiele więcej spieków i jakby opału idzie więcej. Więcej niedopalonych węgielków spada do popielnika, bo w podtrzymaniu zaczyna się to tlić i sklejać w skorupę, która potem po ponownym starcie palnika juz nie za bardzo chce sie wypalić i cała leci na dół. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Szanowni koledzy pomóżcie proszę.

Kupiłem ekogroszek prosto z kopalni i zacząłem dwa dni temu nim palić.

Kocioł Klimosz Ling Combi 35kW, temp. CO ustawiona 45stC, CWU 40stC, na piecu utrzymuje się55-60stC, zawór 4D bez siłownika na 3 (w skali do 10), wentylator otwarty na ok. 30% (brak regulacji obrotów, tylko klapka.

W ciągu doby spalił mi 60kg opału i w popielniku zamiast szarego popiołu pojawiło się całe wiadro niedopalonego węgla posklejanego w większe kwiatuszki (jak na zdjęciu)

Ustawienia: 6/36/30.

Wcześniej były ustawienia 7/28/30 i podobny problem.

Czy to wina opału czy raczej ustawień.

Proszę o pomoc

Kirys

 

Witam

masz pecha niestety już nie spotyka się sterownika który nie reguluje pracy wentylatora, zazwyczaj dobry sterownik reguluje od 1 do 100% mocy, przysłanianie klapką jest niedorzeczne zbyt zmienia sie charakterystyka wentylatora mówie o zalezności sprężu do wydajności.

prawdopodobnie chłodzisz wymiennik nadmiarem nadmuchu

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.