Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Śmiech Na Sali!


benito82pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. otóż stoje przed zakupem kotła na drzewo, znalazłem ciekawy piec marki froling itp o mocy 20kw z zachodu.

dzwonie i sie pytam jaka cena .Pan odp mi że tylko 6000tys euro:P. jakby stał naprzeciw mnie to parsknąłbym smiechem prosto w jego twarz!!! i tu rodzi sie pytanie po co komu takie piece!!! skoro ktos chce palic drzewem do ogrzania domu nie jest osobą zamożną a jak jest to nie bedzie palił drzewem bo za dużo z tym roboty!!! ogólnie piece na holzgas to jakaś paranoja najtanszy w polsce ponad 5tys reszta osprzetu drugie tyle słownie dziesięć tysi.

Przecież to jest Polska!!! a nie zachód. producenci powinni obniżyć ceny takich kotłów żeby ludzie klasy średniej mogli zacząć kupować ich towary bo na dzien dzisiejszy piec na holzgas jest nie ekonomiczny dziekuje i pozdrawiamJ

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy mercedesa czy bmw kupuje klasa średnia ??? Froling to kocioł dobrej klasy i dobrze kosztuje i nie wszyscy muszą go kupwać.

no wiec własnie od kiedy do załózmy porshe czy ferrari zakłada sie gaz? Dlatego klasa wyzsza nie bawi sie w taki opał bo popierwsze zbyt pracochłonne po drugie słało palność w porównaniu do innych metod jest pozal sie boże. drzewo jest jednym z najtańszych surowców do palenia i korzystając z tej metody nie kupuje sie nie wiadomo czego!!! wez sprzedaj w somalii ferrari!!! No i tu rodzi się pytanie dla kogo w Polsce są sprzedawane takie kotły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowę sobie psujesz niepotrzebnie, bo cena danego produktu jest problemem producenta.

Jak będzie za duża to nikt tego nie kupi, chyba, że ktoś jest bogaty, lub chory na głowę.

Tak więc idź spokojnie spać, a co do kotła to kup sobie Ogniwo lub innego Zębca i spalaj w nim drewno do woli. Ja tak robię i jestem szczęśliwym człowiekiem ( na serio). Przed chwilą wiaderkiem chrustu wody sobie nagrzałem, wziąłem prysznic i piszę te słowa. :rolleyes:

Pozdrawiam

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widziałem ostatnio kotłownie za 98 tyś netto. dom 415 mk po podłodze z ogrodem zimowymi.... w Polsce w biedzie - Świętokrzyskie..... Pozdrawiam

 

 

PS: Problemem nie są kotły lecz ich eksploatacja. Trzeba spalać efektywnie a przy tym łapać nadwyżki ciepła poprzez buforowanie.

 

 

Krakerss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za taką cene i opalaną drewnem?! toż to szok! bo za takie pieniądze można solary i inne pompy ciepła montowac Wiem Kaziu że nie ma czym se głowy zawracać ale ostatnio naprawde mam bóle głowy jeżeli chodzi o kocioł na drzewo za rozsadne pieniądze.bo pracując w lesie i mając dostęp do buków srenicy +,- 50cm to szkoda je rąbać na drobno i spalać jak gałązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Przecież to jest Polska!!! a nie zachód. producenci powinni obniżyć ceny takich kotłów żeby ludzie klasy średniej mogli zacząć kupować ich towary bo na dzien dzisiejszy piec na holzgas jest nie ekonomiczny dziekuje i pozdrawiamJ

a uwazasz ze mercedes ktory w niemczech kosztuje w salonie 50 tys e w polsce powinien kosztowac mniej bo tu ludzie sa biedniejsi i fajnie by bylo jakby ich tez bylo stac na mercedesa??

lub inaczej, zalozmy ze jestes producentem czegos tam i sprzedajesz to w swoim kraju za jakas kwote to czy sprzedawal bys to w innym biedniejszym kraju za mniej bo myslalbys sobie...fajnie bedzie jak tych biednych ludzi bedzie na to stac???

 

a po za tym...posluchaj "madrych panow w tv" ktorzy pokazuja mape europy na ktorej nasza ukochana polska jest zaznaczona zielonym kolorem dobrobytu i sukcesu a inne biedne kraje sa na czerwonej plamie kleski finansowej :-))) i powiedz...przeciez to jest polska !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt sobie kolego do oczu ne skacze - moze jestes za bardzo przewrazliwiony ale dlaczego cos co drogie bo moze i dobre lub drogie bo firmowane jakas tam marka ma byc tansze tylko dlatego ze sprzedawane w polsce? a co to polska kraj ulgi? dobrze powiedzial kolega kilka postow wyzej, nazbieral chrustu zagrzal wode i ma po klopocie za darmo tylko troche wlasnej pracy wlozyl a polska to wlasnie taki kraj gdzie wiekszosc by chciala miec nie wiadomo co tylko byle sie nie narobic , niestety taka rzeczywistosc ale to nei temat na te forum, pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. otóż stoje przed zakupem kotła na drzewo, znalazłem ciekawy piec marki froling itp o mocy 20kw z zachodu.

dzwonie i sie pytam jaka cena .Pan odp mi że tylko 6000tys euro:P. jakby stał naprzeciw mnie to parsknąłbym smiechem prosto w jego twarz!!! i tu rodzi sie pytanie po co komu takie piece!!! skoro ktos chce palic drzewem do ogrzania domu nie jest osobą zamożną a jak jest to nie bedzie palił drzewem bo za dużo z tym roboty!!! ogólnie piece na holzgas to jakaś paranoja najtanszy w polsce ponad 5tys reszta osprzetu drugie tyle słownie dziesięć tysi.

Przecież to jest Polska!!! a nie zachód. producenci powinni obniżyć ceny takich kotłów żeby ludzie klasy średniej mogli zacząć kupować ich towary bo na dzien dzisiejszy piec na holzgas jest nie ekonomiczny dziekuje i pozdrawiamJ

 

Podczas badania rynku z kotłami na pellet 20 - 25 kW spotkałem: Herza za 42 000 netto, Wolfa za 10000 euro. Pierwszy jest od ręki, Wolf nie sprzedał w tym roku ani jednego, natomiast jest składak kocioł WOLF + palnik Viking lub inny za cenę polską ok.20kzł , ale sprzedawany nie przez producenta lecz inne firmy.

A w drugą stronę NIBE Biawar u nas 14000 netto w Danii ok.5000 euro.

Warto pomyśleć o sprzęcie szwedzkim np ARITERM- BIOMIX+ kocioł na drewno i pellet u nas ok.4500 euro netto

Przy wysokiej cenie może warto coś z własnego importu- zamiast lawety zwykła przyczepka i na zakupy lub spedycja do granicy Polski a potem transport własny.

Ciekawym rozwiązaniem może być coś z rynku :Litwa, Łotwa Estonia - dużo markowego sprzętu ze skandynawi lub na licencji.

 

Jeśli ktoś zbadał te rynki niech da znać chętnie przyłącze się do takiego zakupu. :rolleyes:

 

Markowy sprzęt ma to do siebie, że pracuje niezawodnie a jak padnie to części są przez wiele lat. Polskie sterowniki lub mechanika zmienia się co sezon grzewczy i przez cały czas są niedopracowane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt sobie kolego do oczu ne skacze - moze jestes za bardzo przewrazliwiony ale dlaczego cos co drogie bo moze i dobre lub drogie bo firmowane jakas tam marka ma byc tansze tylko dlatego ze sprzedawane w polsce? a co to polska kraj ulgi? dobrze powiedzial kolega kilka postow wyzej, nazbieral chrustu zagrzal wode i ma po klopocie za darmo tylko troche wlasnej pracy wlozyl a polska to wlasnie taki kraj gdzie wiekszosc by chciala miec nie wiadomo co tylko byle sie nie narobic , niestety taka rzeczywistosc ale to nei temat na te forum, pozdrawiam !!!

 

Kolego, generalnie się zgadzam.

Ale musze trochę zburzyć Twój swiatopogląd na sprawy handlu i cen.

Pamiętaj, że podstawowa ale to absolutnie podstawowa zasada sprzedaży, którą kierują się producenci (i handlowcy) to nie wartosć wytworzenia!

Liczy się TYLKO to ile klient maksymalnie jest w stanie zapłacić. Tak się wymysla ceny :rolleyes:

Wiesz już czemu "mercedes" kosztuje w Niemczech tyle ile kosztuje?

Jest wręcz logiczne, że w Polsce powinno to kosztować mniej niż na zachodzie.

Ale skoro jest zbyt na zachodzie, to po co sprzedawać w Polsce w polskich cenach...

Tyle w tym temacie.

 

A Polacy potrafią pracować bardzo dobrze, tylko niestety, kraj jest zapóźniony w sensie wiedzy i zarządzania.

Leniów, o których piszesz jest pełno na całym swiecie, nie tylko u nas.

Ale dobrze, że piszesz o nich, bo jest to duży problem społeczny dla kraju, który musi gonić...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że temat zmierza w złym kierunku. ale załózmy zarabiam 10 tys miesiecznie i stać mnie na kocioł na drzewo za 40 tys(nie mówie tu o pellecie) wszystko ładnie pieknie. Ale musze codziennie chodzić do kotłowni i wrzucic te pare szczap (bo jak wiadomo jestem bogaty i drzewo mi przywożą pod dom porąbane i mi je ukladaja) ale co teraz musze isc i sam załadowac to drewno i sie meczyc a rączek nie chce brudzic? A tak na seriio to jakbym zarabiał takie pieniądze to co najwyżej bym se mógł w kominku napalić raz na rok a nie latać 2 razy na dzien do kotlowni. bo jak ktos ma wiecej pieniążków to własnie montuje sobie pompe ciepła piece na pellet i cieszy się że jest eko i bez obsługowo.

No i kupiłem sobie piecyk tzw śmieciucha z górno dolnym spalaniem o mocy 23kw za 2080 zł bez bajerów. Od producenta z okolicy. Pozdr i nie chciałem nikogo urazić ale piece na holsgas to nie opłacalne gó..o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, generalnie się zgadzam.

Ale musze trochę zburzyć Twój swiatopogląd na sprawy handlu i cen.

Pamiętaj, że podstawowa ale to absolutnie podstawowa zasada sprzedaży, którą kierują się producenci (i handlowcy) to nie wartosć wytworzenia!

Liczy się TYLKO to ile klient maksymalnie jest w stanie zapłacić. Tak się wymysla ceny :lol:

Wiesz już czemu "mercedes" kosztuje w Niemczech tyle ile kosztuje?

Jest wręcz logiczne, że w Polsce powinno to kosztować mniej niż na zachodzie.

Ale skoro jest zbyt na zachodzie, to po co sprzedawać w Polsce w polskich cenach...

Tyle w tym temacie.

 

A Polacy potrafią pracować bardzo dobrze, tylko niestety, kraj jest zapóźniony w sensie wiedzy i zarządzania.

Leniów, o których piszesz jest pełno na całym swiecie, nie tylko u nas.

Ale dobrze, że piszesz o nich, bo jest to duży problem społeczny dla kraju, który musi gonić...

 

Pozdrawiam.

mysle tak samo, tez czasem zajmuje sie jakims tam handlem i co mnie obchodzi to ze cos tam ktos sprzedaje taniej w warszawie skoro u mnie w okolicy placa mi 50% wiecej i jeszcze sie prosza, to nei znaczy ze mam sprzedawac taniej, ile daje klient sie liczy i nalezy jeszcze do tego kapke dolozyc :-)))

a leniow jest wszedzie pelno ale nasi rodacy to maja zaszczepione lenistwo i kombinatorstwo, wiem bo mam kilku pracownikow :-) a mialem juz kilkunastu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

))

a leniow jest wszedzie pelno ale nasi rodacy to maja zaszczepione lenistwo i kombinatorstwo, wiem bo mam kilku pracownikow :-) a mialem juz kilkunastu

 

Z tym lenistwem to jest różnie. Co prawda róbta co chceta nie jest obligatoryjne, ale minimalizm młodych ludzi bywa czasem niepokojący. Tak więc prawidłowe wychowanie to fundament do tworzenia zdrowego społeczeństwa. Był taki jeden co chciał coś zmienić w tym zakresie, ale go wykończyli w tym szanowni hierarchowie.

Marudzenie w tym zakresie jest bez sensu. To tak jak w rodzinie nie ma ojca tylko jakiś fagas.

A co do kotłów na zgazowanie drewna, to ustrojstwo jest drogie i skomplikowane. Kocioł typu Heso załatwia sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na drewno - super kocioł - Kumulator eko - 4 grodzie szamotowe, dolne spalanie. Zobacz na www.cichewicz.pl/wyprzedaż - tam mają w dobrej cenie. Ten sam model w Niemczech ( www.cht-heizkessel.de) kosztuje 3 tys euro. CHT cichewicz to jedyna polska firma z kotlarzy, która ma własne biuro w Niemczech i tam je sprzedaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj przepaliłem kotłem KWK 25 Zębiec - wiadro chrustu+wiadro patyków z olchy - temperatura przy włączonej pompie 67 stopni. Rozgrzanie instalacji w 15 minut. Powtarzam do znudzenia - również kotłem tego typu można b. dobrze spalać drewno.

Potrzeba tylko trochę wprawy. Tani kocioł niezawodny i skuteczny. A wynalazki typu kumulator i inne- drogie uciążliwe w eksploatacji.

Mogę się mylić, ale niech mnie ktoś przekona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.