Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzałka Do Bojlera Z Termometrem ?


Piotreq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem wymiennik dwupłaszczowy cwu Galmet 140l poziomy - niestety nie ma on mufy na czujnik cwu z pieca? Na forum znalazłem rozwiązanie aby włożyć go pod piankę w połowie bojlera albo drugie rozwiazanie to zbudowanie takiej mufy na trójniku (obrazek w załączniku) - proszę o rade, któe rozwiązanie będzie lepsze?

 

I pytanie z tematu, czyli: czy istnieją grzałki do wymienników które oprócz termoregulatora mają także termometr taki analogowy?

post-18359-1280345563_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, z powodu szybkiego przeczytania Pana postu zapomniałem, że posiada Pan zbiornik dwupłaszczowy ( mój błąd - uprzejmie przepraszam )

W tym wypadku włożenie czujnka pod pianke odpada, ponieważ wsazywał by on temperaturę płaszcza

a nie ciepłej wody. Jak Pan zapewne wie zasobniki te zamiast wężownicy są otoczone płaszczem wodym.

 

W Pana przypadku rozwiązanie przedstawione na rysunku będzie lepsze.

Może Pan również skontaktować się z producętem czy płaszcz wodny jest na całej objętości zbiornika.

Z tego co mi wiadomo płasz idzie środkiem zbiornika, po prawej i lewej jego stronie, tam powinien być dostęp do samego zbiornika.

Jeśli nie jest na całej to w tym miejsu gdzie go nie ma ( mniej więcej pośrodku zbiornika ) można włożyć czujnik pod piankę.

 

Chciałbym zapytać czy posiada pan grzałkę, bo jeżeli tak to można spróbować włożyć czujnik obok tego od grzałki.

 

Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

To jest tzw "mokra grzałka"  więc trzeba najpierw wyłączyć zasilanie elektryki bojlera - bezpiecznik, następnie spuścić wodę ze zbiornika, do poziomu poniżej grzałki, odłączyć przewody - zapamiętując który gdzie, wykręcić starą grzałkę, uszczelnić gwint nowej grzałki - teflon, konopie z pastą, wkręcić nową grzałkę, napuścić wody i sprawdzić szczelność połączenia - jak OK to podłączyć przewody , załączyć bezpiecznik i grzać.

 

 

Ps

Jak stara grzałka będzie mocno oblepiona kamieniem to niestety trzeba będzie zdemontować zbiornik i go wypłukać z  osadzonego w nim szlamu i kamienia 

Ew warto - jeżeli jest już spuszczona woda, skontrolować stan elektrody magnezowej i w razie uszkodzenia lub zużycia wymienić.

 

Jak nie masz pewności że wymiana pójdzie dobrze dobrze, to zostaw ją dla fachowca

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.