Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cwu A Moc Kotła


NITRYL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Stoję przed wyborem pieca węglowego a konkretnie nie wiem ile doliczyć do mocy kotła dokładając bojler CWU.

 

W moim przypadku wygląda następująco: moc kotła dla ogrzania tylko CO to 12kW, jeśli dodać bojler 140L którego moc określona przez producenta wynosi ok 10kW to ile mam doliczyć do mocy kotła? w rachunku trzeba uwzględnić że bojler pobiera tylko w okresach 10kW.

 

Proszę o poradę, jest problem gdyż nie chce przewymiarować kotła. Mój instalator proponuje mi bym wybrał KWKD 22kW zamiast 15kW.

 

Pozdrawiam

Wojtek

generalnie kotłow poniżej 20 kW się nie instaluje ale jak ktoś chce być niewolnikiem kotłowni i dokładać co chwilę to jego wybór

co do mocy CWU jesli nie masz wanny jesli nie uzywacie na codzień duzo wody do kompania i zainsatlowany zasobnik wystarczy na dzienne zapotrzebowanie to moc 15 kw bedzie ok

natomiast jeśli wody zuzywasz duzo i w kótkim czasie to moc musi być powyżej 20kW i zasobnik z wezownica spiralną

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam, jak wszyscy na forum mam problem co i jak wyliczyć. Przejdźmy do konkretów. Dom do ogrzania, cegła plus kamień polny czyli stary poniemiecki. Jedna ściana szczytowa ocieplona styropianem 15 cm. Reszta ścian zew. o grubości całkowitej 52 cm. Stropy ocieplone wełną mineralną 20/30 cm. Poddasze nie urzytkowe, dach nie ocieplony.  Powierzchnia do ogrzania to 265 m2 (525m3). Grzejniki Purmo stalowe C22 o łącznej mocy odbiorczej 25284 W. Bojler na wodę 140L. Obecnie piec na wszystko zasypowy 39kW. Myślę o zmianie na pellet 29 kW. Czy to wystarczy. NA co w przeliczeniach oprócz metrażu i wielkości kW grzejników zwrócić uwagę. Pozdrawiam. Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej miarodajnym wykładnikiem zapotrzebowania mocy kotła dla instalacji c.o. będzie twoje dotychczasowe doświadczenie. Napisz ile musiałeś mieć do tej pory na kotle żebyś w domu miał ciepło przy mrozach -20 stopni. To da ci obraz z jaką mocą wtedy grzałeś. Sprawdzisz jaką moc mają twoje grzejniki przy tej temp. zasilania i będziesz miał wynik. Nic nam nie mów to że twoje grzejniki mają łączną moc 25 kW ponieważ nie wiesz przy jakiej temperaturze zasilania mają taką moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.