Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chwałowice-nie Umiem Ustawić- Pomocy


olinek64

Rekomendowane odpowiedzi

W kwietniu zakupiłem ekogroszek Chwałowice.Przy tych chłodniejszych dniach próbowałem odpalić - i porażka. Węgiel w retorcie się bryli, wyrzuca do popielnika nieprzepalonym węglem. Mam LINGA COMBI -próbowałaem różnych ustawień (powietrzem itd) Aktualnie mam 5/35 i odsłona wentylatora 1 cm.Jak wydłuzam przerwę podawania -piec nie moze nabić temperatury(osiąga ją baaardzo długo).W zeszłym roku też paliłwm Chwałowicami i było ok. Proszę o sugestie i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych ustawieniach i większej dawce powietrza to płomień jest jaśniuteńki aż w oczy razi.Osiąga wtedy szybko temperaturę, ALE-> żar w retorcie sie skleja jakby się koksował, i przy następnych podawaniach to wszytsko wyrzuca na retortę (to sklejone) do popielnika.To jest nieprzepalone bo jak ostygnie to jest taki nieprzepalony sklejony węgiel.

Wygasiłem badziewie wrrr

Jak tylko odpale to wrzuce fotki...

Nie wiem licze że może moze przy niskich temperaturach zewnętrznych będzie lepiej.

Facet na składzie tłumaczy ze to Chwałowice Pieklorz cena 680/tona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby przypadkiem jakiś producent tych nieszczęsnych retorciaków chciał robić uniwersalne paleniska do CZYSTEGO i KOMPLETNEGO spalania wszelkich gatunków węgla, jestem do usług.

Takie czasy, że kocioł wymaga specjalnego rodzaju węgla- eko.

Lub inaczej: co to za kotły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na Chwałowicach od marca spiekalność RI wzrosła z 15 do prawie 40. Więc to nie wina ustawień a węgla. Towar do reklamacji lub do pomieszania z węglem z Janiny.

Jedyny ratunek to maksymalne zmniejszenie ilości powietrza , najlepiej przy użyciu zasuwy na dmuchawie (nie szybkością wentylatora). Będzie trochę dymił i nie najlepiej się wypalał , ale nie będzie wygasał. Ze względu na spiekalność Chwałowice zaprzestały produkcji Pieklorza , a i Bobrek ma coraz większe problemy i mówi się o wstrzymaniu produkcji.Zostaną tylko Piekary , no i Katowicki Holding Węglowy.W zimie może być niewesoło z zaopatrzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych ustawieniach i większej dawce powietrza to płomień jest jaśniuteńki aż w oczy razi.Osiąga wtedy szybko temperaturę, ALE-> żar w retorcie sie skleja jakby się koksował, i przy następnych podawaniach to wszytsko wyrzuca na retortę (to sklejone) do popielnika.To jest nieprzepalone bo jak ostygnie to jest taki nieprzepalony sklejony węgiel.

Wygasiłem badziewie wrrr

Jak tylko odpale to wrzuce fotki...

Nie wiem licze że może moze przy niskich temperaturach zewnętrznych będzie lepiej.

Facet na składzie tłumaczy ze to Chwałowice Pieklorz cena 680/tona :D

 

No to pewnie Ci pan ze składu nie powiedział że Chwałowice obniżyły cenę o 50pln? Nie kupuj na składzie, znajdź sobie kogoś kto wozi prosto z kopalni. Ja w zeszłym roku też się nadziałem na "Chwałowicki" ze składu. Ile w tym było Chwałowic? Boję się myśleć, ale palił się gorzej niz przywieziony rok wczesniej prosto z kopalni, no i był w nim miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych ustawieniach i większej dawce powietrza to płomień jest jaśniuteńki aż w oczy razi.Osiąga wtedy szybko temperaturę, ALE-> żar w retorcie sie skleja jakby się koksował, i przy następnych podawaniach to wszytsko wyrzuca na retortę (to sklejone) do popielnika.To jest nieprzepalone bo jak ostygnie to jest taki nieprzepalony sklejony węgiel.

Wygasiłem badziewie wrrr

Jak tylko odpale to wrzuce fotki...

Nie wiem licze że może moze przy niskich temperaturach zewnętrznych będzie lepiej.

Facet na składzie tłumaczy ze to Chwałowice Pieklorz cena 680/tona :D

Płomień za jasny być nie może (jak jest biały to masz za dużo powietrza, temp. za wysoka i spieki będą się robić).

Reguluj dotąd aż będzie optymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu zakupiłem ekogroszek Chwałowice.Przy tych chłodniejszych dniach próbowałem odpalić - i porażka. Węgiel w retorcie się bryli, wyrzuca do popielnika nieprzepalonym węglem. Mam LINGA COMBI -próbowałaem różnych ustawień (powietrzem itd) Aktualnie mam 5/35 i odsłona wentylatora 1 cm.Jak wydłuzam przerwę podawania -piec nie moze nabić temperatury(osiąga ją baaardzo długo).W zeszłym roku też paliłwm Chwałowicami i było ok. Proszę o sugestie i rady.

 

Rok temu miałem groszek z Chwałowic (Pieklorz) i był OK, w tym roku jak obdzwaniałem składy co do ceny to w okolicy większość już nie miała z Chwałowic tylko z Sosnowca (ECOKazimierz), a na jednym składzie gość powiedział że nie sprzedaje już z Chwałowic bo jakość drastycznie spadła. Tego z Sosnowca jeszcze nie próbowałem bo na razie CWU jedzie na bojlerze elektrycznym ale po urlopie odpalam piecyk bo za drogo ten prąd wychodzi. Więc ten problem to chyba węgiel a nie piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.